کد خبر: 64740

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۱/۲۷ - ۱۴:۱۱

نماینده ولی فقیه در گیلان: برخی ها در فکر راهیابی به مجلس برای منافع دنیوی هستند

نماینده ولی فقیه در گیلان، گفت: انتخابات مجلس خبرگان رهبری انتخابات بسیار مهمی است که نیازمند افراد جامع الشرایط است لذا باید در تایید افراد نهایت دقت مد نظر قرار گیرد به گزارش املش ما به نقل ازکاسپین ،آیت الله زین العابدین قربانی در دیدار با دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان ضمن تسلیت فرا […]

نماینده ولی فقیه در گیلان، گفت: انتخابات مجلس خبرگان رهبری انتخابات بسیار مهمی است که نیازمند افراد جامع الشرایط است لذا باید در تایید افراد نهایت دقت مد نظر قرار گیرد

آیت الله قربانیبه گزارش املش ما به نقل ازکاسپین ،آیت الله زین العابدین قربانی در دیدار با دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام فاطمیه (س) و تبریک در پیش بودن حماسه بزرگ انتخابات در هفتم اسفند ماه با بیان اینکه انتخابات عرصه عظیم حضور مردم در نظام جمهوریت است، اظهار کرد: نقش مردم در انتخاب فرد اصلح برای پیشبرد اهداف جامعه بسیار حایز اهمیت است .

وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی نظامی بر مبنای علم و دین است، گفت: امام خمینی (ره ) بنیان گذار جمهوری اسلامی برای از بین بردن نظام استبدادی پهلوی قیام کرد و با تکیه بر حضور مردم، حکوت مردم سالاری دینی را بنیان نهاد که در نوع خود این حکومت در جهان بی نظیر است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران حاصل ایثار و گذشت هزاران روح متعالی و بلند است، ادامه داد: نسل های زیادی رنج ها را متحمل شدند و رفتارهای ظالمانه ساواک و دست نشانده های حکومت پهلوی را تحمل کردند تا این کشور بتواند حکومتی بر پایه دین داشته باشد .

قربانی با بیان اینکه در حال حاضر پس از گذشت ۳۷ سال از انقلاب اسلامی ما در این نظام دینی و الهی زندگی می کنیم و به حکومت مردم سالاری دینی رسیده ایم، افزود: باید این انقلاب و نظام مقدس را حفظ کنیم و افراد اصلح را در انتخابات به مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی راه دهیم .

وی با اشاره به رد صلاحیت های نمایندگان مجلس، عنوان کرد: در خصوص رد صلاحیت ها، صحبت های زیادی مطرح شده است و بنده عرض می کنم که در برخی از موارد این رد صلاحیت ها به نفع مردم و نظام صورت گرفته تا مردم بتوانند با آرامش و اعتقاد به منتخبین خود رای دهند.

قربانی با اشاره به اینکه انتخابات مجلس خبرگان رهبری انتخابات بسیار مهمی است که نیازمند افراد جامع الشرایط است، گفت: کسانی که به مجلس خبرگان ورود می کنند باید از افراد عالم و خبره باشند که به امور فقهی و دینی اشراف کامل داشته باشند و لذا باید در تایید افراد نهایت دقت مد نظر قرار گیرد.

امام جمعه رشت به لزوم انتخاب افراد اصلح برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی پرداخت و اظهار کرد: برخی از افراد در فکر راهیابی به مجلس برای منافع دنیوی و مالی هستند در حالی که باید کسی به مجلس ورود کند که شایستگی خدمت به مردم و احقاق حقوق مردم را داشته باشد و معضلات را مرتفع کند.

وی با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی فراز و نشیب های زیادی را پشت سر گذشته است، ادامه داد: عبور از همه این بحران ها به مدد رهبری خردمندانه مقام معظم رهبری، دولت تدبیر و امید و دلسوزی مسئولین بوده است و بر همین اصل باید با رای خود افراد آگاه، هوشیار و توانمند را در هفتم اسفند به مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی وارد کنیم.

به گزارش کاسپین، در این دیدار علیرضا تیموری ریاست دانشگاه آزاد اسلامی گیلان و اعضای هیات علمی دانشگاه های آزاد اسلامی مراکز مختلف گیلان حضور داشتند.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد