کد خبر: 64641

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۱/۲۴ - ۱۸:۳۸

مدیر حوزه های علمیه گیلان : آیت الله قربانی دانشمندی خستگی‌ناپذیر و مبارزی مقاوم در برابر دشمنان اسلام است

مدیر حوزه های علمیه گیلان، گفت: بدون تردید آیت الله زین العابدین قربانی دانشمندی خستگی ناپذیر و مبارزی مقاوم در برابر دشمنان اعتقادات اسلامی که پرشور و استوار و می تازد و جویندگان آگاهی را از علم سرشارش سیراب می سازد. به گزارش املش ما ،حجت الاسلام سید عبدالباقی اسحاقی در گفتگو با خبرگزاری بین […]

مدیر حوزه های علمیه گیلان، گفت: بدون تردید آیت الله زین العابدین قربانی دانشمندی خستگی ناپذیر و مبارزی مقاوم در برابر دشمنان اعتقادات اسلامی که پرشور و استوار و می تازد و جویندگان آگاهی را از علم سرشارش سیراب می سازد.

مدیر حوزه های علمیه گیلانبه گزارش املش ما ،حجت الاسلام سید عبدالباقی اسحاقی در گفتگو با خبرگزاری بین المللی کاسپین از رشت، اظهار کرد: جای جای سرزمین سرسبز و پربرکت گیلان، خاستگاه دانشمندان و فقیهان بسیاری است که هر کدام به تنهایی یک «امت» بودند برای «امت اسلامی» در جهان اسلام.

وی افزود: هنگام تحقیق در پیشینه فقه و فقاهت شیعی، درمی یابیم که عالمان دینی گیلانی ، به سان ستارگانی درخشان در میان علمای سایر بلاد ، درخشیده و می درخشند و همچنان به نورافشانی می پردازند .

مدیر حوزه های علمیه گیلان ادامه داد: وقتی به تعدادی از اسامی، مانند: سلار دیلمی، میرزای قمی شفتی، سید شفتی، حکیم لاهیجی، آیت الله العظمی بهجت فومنی، شهید آیت الله احسان بخش و… برخورد می کنیم، از شنیدن مطالب گوناگون، پیرامون این نام آوران بزرگ به خود می بالیم و احساس افتخار می کنیم .

اسحاقی بیان کرد: در این میان ، به نام پیرمرد پرافتخار دیگری می رسیم که امروزه در میان ما زندگی می کند و به ” آیت الله زین العابدین قربانی ” شهرت داشته و شناخته می شود .

وی با بیان اینکه آیت الله قربانی، دانشمند کم نظیری است که گرفتار حجاب معاصرت شده و قدر و منزلت علمی و شخصیتی وی مورد توجه بایسته و شایسته قرار نگرفته است، افزود: همچنان که شهید آیت الله احسانبخش در زمان حیات شریف خویش، با همین کم لطفی معاصران، مواجه بود و قدرش، مغفول ماند.

مدیر حوزه های علمیه گیلان با تأکید بر اینکه مسلما اگر چنین شخصیت هایی در استان هایی مانند اصفهان می زیستند ، یا از حوزه علمیه قم ، مهاجرت نمی کردند ، اکنون در سطح مراجع دینی کشور مطرح بودند، افزود: آن ها وظیفه آبادانی اعتقادی مردم منطقه خود را بر امور دیگر برتری داده و بر اساس وظیفه الهی خویش عمل نمودند .

وی افزود: بنده از دوره نوجوانی و در کوران پیروزی انقلاب اسلامی، توسط والد معظم؛ مرحوم حجت الاسلام و المسلمین حاج سیدعبدالله اسحاقی(رض) با این شخصیت عظیم، آشنا شدم که ارادت علمی و تعلق خاطر عاطفی پدید آمده و تا به امروز ادامه دارد .

اسحاقی بیان کرد: از زمانی که من ایشان را شناختم و پای صحبت ها و سخنرانی های وی نشستم ، آیت الله قربانی در میان مردم و روحانیت گیلان، به همین عنوان «آیت الله» مشهور بود که از سطح بالای علمی وی خبر می داد.

وی افزود: بدون تردید حضرت آیت الله زین العابدین قربانی دانشوری خستگی ناپذیر، پویا، هوشیار، مبارزی مقاوم در برابر دشمنان اعتقادات اسلامی و نویسنده ای زبردست و صاحب ده ها کتاب در زمینه های مختلف و متفاوت است که همچنان پرشور، استوار و مطمئن به پیش می تازد و جویندگان آگاهی را از علم سرشارش سیراب می سازد .

اسحاقی با بیان اینکه مطمئنا حضور چندین باره این شخصیت علمی برجسته معاصر در مجلس خبرگان رهبری موجب افزایش وزانت و تاثیرگذاری آن نهاد بسیار مهم خواهد بود، گفت: و این سیر ادامه راه نورانی بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی( سلام الله علیه) را تقویت می نماید .

مدیر حوزه های علمیه گیلان ادامه داد: امروزه در میان هیاهوی بی پایان مستکبرین جهانی و دست نشاندگان داخلی آنان در جهت تضعیف مجلس خبرگان و شعارهایی که در جهت «شورایی کردن رهبری »سر می دهند ، حضور پررنگ حضرت آیت الله قربانی و امثال ایشان می تواند موثر و عامل ناامیدی دشمنان آشکار و پنهان نظام اسلامی باشد.

اسحاقی افزود: پس بر هر کسی که خود را دوستدار انقلاب اسلامی، پیرو امام و رهبری می داند، لازم است به وسیله زبان و قلم نسبت به آگاه سازی سایر هموطنان در جهت انداختن رای صحیح و هدفدار به صندوق ها اقدام کرده و کشور را در برابر انواع توطئه ها بیمه نماید .

 

ارسال دیدگاه

کسب درآمد