کد خبر: 64626

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۱/۲۳ - ۱۷:۱۶

مشاور وزیر کشاورزی:کشاورزی شغل نیست ، حییثت است و باید دست کشاورز را بوسید

دکتر علی محرر در نشست اصحاب رسانه شرق گیلان که در لاهیجان برگزار شد، گفت: افتخارم اینست که فرزند خانواده ای چایکار هستم و شغلم نیز چایکاری بوده است. به گزارش خبرنگار املش ما دکتر علی محرر در نشست اصحاب رسانه شرق گیلان که در لاهیجان برگزار شد، گفت: افتخارم اینست که فرزند خانواده ای […]

دکتر علی محرر در نشست اصحاب رسانه شرق گیلان که در لاهیجان برگزار شد، گفت: افتخارم اینست که فرزند خانواده ای چایکار هستم و شغلم نیز چایکاری بوده است.

نشست محرربه گزارش خبرنگار املش ما دکتر علی محرر در نشست اصحاب رسانه شرق گیلان که در لاهیجان برگزار شد، گفت: افتخارم اینست که فرزند خانواده ای چایکار هستم و شغلم نیز چایکاری بوده است.

مشاور وزیر جهادکشاورزی افزود : در زمان تصدی ام در سازمان چای ، توانستم پس از ۲۳ سال سازمانی که ساختمانی نداشت و مستاجر بود را صاحب خانه کنم .

وی اظهار داشت : چای سنواتی به مدت ۱۰سال در ورودی شهر لاهیجان دپو میشد و  برای آنکه مسافرینی که به شهرستان لاهیجان می آیند خوش یمن نباشد  تلاش نمودم چای سنواتی سر و سامانی پیدا کند.

محرر خاطرنشان کرد: همانگونه که همه زیره را بنام کرمان و زعفران را بنام خراسان می شناسند چای را نمی توان از لاهیجان جدا نمود.

وی تصریح کرد: در ۳۰ مهر ماه سال گذشته یعنی سال ۹۳ که بنده از سازمان چای تودیع شدم ، تمام پول چایکاران پرداخت شده بود و زمانی که از سازمان چای خداحافظی نمودم هیچ چایکاری طلب از چای نداشت.

مشاور وزیر جهادکشاورزی گفت: اگر کنگره  میرزا هرساله بخاطر غیرتش برگزار می گردد ،  چرا کاشف السلطنه که  برای مردم گیلان و مازندران اشتغال زایی نمود هیچ مراسم یادبودی برگزار نمی گردد.

محرر در ادامه به بحث کشاورزی پرداخت و گفت : تسهیلاتی که به کشاورزان پرداخت میشود باید با سود ۴ درصد باشد و این اتفاق در زمان تصدی من افتاد و هیچ نماینده ای پس از رفتن من از سازمان چای یعنی در سال ۹۴  برای کشاورزان قدمی بر نداشته و مصوبه ای به تصویب کشاورزان نرسانده است.

وی افزود: کشاورزی شغل نیست ، حییثت است و باید دست کشاورز را بوسید ، ما اگر بخواهیم کشاورزی را نجات دهیم فقط و فقط با حمایت همه کشاورزان و مسئولین اتفاق خواهد افتاد.

مشاور وزیر جهادکشاورزی گفت: برخی از شهرهای شمالی ما بالاخص لاهیجان مانند تونلیست که مسافر بجای تفریح فقط برای خواب و استراحت آنجا را بر می گزیند. پیشرفت شهرستان لنگرود درسالهای اخیر خیلی بیشتر از لاهیجان بوده است.

محرر افزود: وقتی کارخانه سیمان دیلمان را دیدم اشک از چشمانم جاری شد زیرا همه منابع طبیعی منطقه را نابود ساخته است و اگر مسئولیتی در این منطقه نصیبم بشود حتما کارخانه سیمان را با خاک یکسان می کنم زیرا که این کارخانه چیزی جز سرطان برای اهالی منطقه دستاوردی نداشته است.

وی اظهار داشت : در بسیاری از مناطق گیلان توسعه گیاهان دارویی باید رواج پیدا کند زیرا که  این صنعت نو پا موجب اشتغالزایی بسیاری از جوانان این سرزمین خواهد شد.

این کارشناس کشاورزی تصریح کرد: برخی نمایندگان گیلانی مجلس بجای اینکه در کمیسیون کشاورزی حضور داشته باشند ، بیش از چندین دوره  در کمیسیون های اقتصادی حضور دارند و فقط اشتغالزایی شان در حد شعار باقی مانده همانند ایجاد کارخانه ایران خودرو و… در یکی از شهرستان های گیلان.

علی محرر گفت: چرا در استان همجوار ما یعنی مازندران در سه نقطه فرودگاه هواپیما وجود دارد که خود موجب توسعه گردشگری شده است، ولی استان گیلان فقط و فقط یک فرودگاه دارد چرا سرزمین گیلان با این همه استعداد توریستی و کشاورزی اینقدر عقب تر از استانهای دیگر می باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برخی کشاورزی را وابسته به کود و سم نموده اند که بغیر از آسیب به طبیعت و خود انسان چیز دیگری در بر نداشته است.ماباید محصولات کشاورزی مان را ارگانیک کنیم تا هم آسیب کمتری به طبیعت برسانیم و هم خانواده سالمتری داشته باشیم .

ارسال دیدگاه

کسب درآمد