کد خبر: 64580

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۱/۲۳ - ۷:۴۴

امام جمعه املش: انسانی که با فرهنگ قرآن تربیت شود هرگز از غیر خدا نخواهد نترسید

همایش قرآن و انقلاب که عصر چهارشنبه در کانون معصومیه املش برگزار شد  پنجاه قاری، حافظ، مربی و متربی موفق قرآنی این شهرستان تجلیل شدند. به گزارش خبرنگار املش ما ، عصر چهارشنبه همایش قرآن و انقلاب به مناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در کانون معصومیه املش برگزار شدد. امام جمعه املش در این […]

همایش قرآن و انقلاب که عصر چهارشنبه در کانون معصومیه املش برگزار شد  پنجاه قاری، حافظ، مربی و متربی موفق قرآنی این شهرستان تجلیل شدند.

همایش قرآنی در املش (15)به گزارش خبرنگار املش ما ، عصر چهارشنبه همایش قرآن و انقلاب به مناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در کانون معصومیه املش برگزار شدد.

امام جمعه املش در این مراسم گفت: باید زمینه ای فراهم شود و از همه کسانی که در امر آموزش قرآن و نشر و ترویج فرهنگ و معارف قرآنی به هر میزان تلاش می کنند، تجلیل و قدردانی شود و همه مربیان، مبلغان، مفسران، مروجان و حتی متربیان قرآنی به خود ببالند و افتخار نمایند که در مسیر قرآن قدم برمی دارند و این توفیق بزرگی است که به این مقام رسیده اند.

حجت الاسلام تقی روحانی افزود:  از آن جایی که وحدت رویه همیشه باعث رشد و پیشرفت و نائل شدن به موفقیت و پیروزی می شود و ما نتیجه ان را در دوران دفاع مقدس دیدیم ولی در امور قرآنی این وحدت رویه ای را آن گونه که بایسته و شایسته است مشاهده نمی شود و باید تشکل قرآنی قوی ایجاد شود تا همه قرآن آموزان و برنامه های قرآنی پس از ساماندهی، در سایه ی آن فعالیت منسجم نمایند.

وی خاطرنشان کرد: نباید فقط به روخوانی و روانخوانی و یا حفظ و قرائت قرآن بسنده نمود برای این که قرآن بیش از هرچیز انسان را به تدبر در آیات قرآن دعوت و سفارش می نماید که نتیجه آن  را در قیام مردم ایران در برابر کاخ طاغوت و طاغوتیان در سال ۵۷ و قبل از آن دیدیم و این همان نتیجه تدبر در آیات قرآن است.

امام جمعه املش تصریح کرد:  انسانی که با فرهنگ قرآن تربیت شود هرگز از غیر خدا نخواهد نترسید و باید در کنار آموزش روخوانی و روانخوانی، قرائت و حقظ قرآن، کلاس تفسیر و تدبر قرآن هم برپا شود و این که متربی و قرآن آموز بفهمد که چه می خواند و اگر این درک و فهم حاصل شود، یقیناً تأثیر گذار خواهد بود و زمینه رشد و تعالی فرد و جامعه فراهم می شود.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام عزیزی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان املش به گزارشی از فراگیری قرآن در سطح شهرستان اعلام نمود و گفت: ۸ مربی در ۱۰ خانه قرآن روستایی و یک موسسه قرآنی در شهرستان املش مشغول آموزش قرآنی به ۲۰۰ متربی در رده های سنی مختلف هستند.

در پایان این مراسم به پنجاه قاری، حافظ، مربی و متربی موفق قرآنی شهرستان املش با اهداء لوح و جایزه به رسم یادبود تقدیر و تجلیل شد.

 

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد