کد خبر: 64543

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۱/۲۲ - ۱۴:۳۳

در اقدامی عجیب؛ صدا و سیمای گیلان سخنرانی آیت الله خاتمی را سانسور کرد

صداوسیمای مرکز گیلان که از صبح امروز پخش مستقیم راهپیمایی ۲۲ بهمن مردم رشت را در برنامه داشت با آغاز سخنرانی آیت الله سید احمد خاتمی با نشان دادن تصویر مردم حاضر در راهپیمایی سخنان سخنران ویژه برنامه را سانسور کرد. به گزارش املش ما به نقل از دیارباران صبح امروز راهپیمایی ۲۲ بهمن در […]

صداوسیمای مرکز گیلان که از صبح امروز پخش مستقیم راهپیمایی ۲۲ بهمن مردم رشت را در برنامه داشت با آغاز سخنرانی آیت الله سید احمد خاتمی با نشان دادن تصویر مردم حاضر در راهپیمایی سخنان سخنران ویژه برنامه را سانسور کرد.

خاتمی در رشتبه گزارش املش ما به نقل از دیارباران صبح امروز راهپیمایی ۲۲ بهمن در رشت با حضور پرشور و حماسی مردم برگزار شد.

طبق نظر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان آیت الله سید احمد خاتمی سخنران ویژه مراسم راهپیمایی مردم ولایتمدار رشت در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اعلام شد.

اما گویا این حضور به مزاج برخی از مسئولان استان خوش نیامد که برخلاف سال های گذشته سخنرانی امام جمعه تهران در جمع مردم رشت سانسور شد.

صدا و سیمای گیلان از صبح امروز حضور راهپیمایان را در خیابان های شهر رشت نشان می داد.

این مراسم با پوشش خیابان های منتهی به میدان شهدای ذهاب، سرود ۱۳۵۷ دانش آموز رشتی، پرواز بادکنک ها در میدان شهدای ذهاب، ارتباط مستقیم با خبرنگاران حاضر در مسیر های راهپیمایی را پوشش می داد اما در هنگام آغاز سخنرانی آیت الله خاتمی که به همراه آیت الله قربانی و استاندار گیلان به جمع مردم در راهپیمایی پیوسته بود تنها با نشان دادن تصویر مستقیم از پخش صدای سخنران ویژه مراسم خودداری کرد.

این حرکت عجیب صدا و سیمای گیلان در حالی اتفاق افتاد که برخی از مردم که به دلایلی از حضور در جمع راهپیمایان معذور بودند فقط تصویر این راهپیمایی باشکوه مردم رشت را مشاهده می کردند زیرا صدا و سیمای گیلان با قطع صدای آیت الله خاتمی به پخش آهنگ های حماسی بسنده کرده بود.

خبرنگار «دیارباران» که به صورت تلفنی با حاضران در جمع راهپیمایی مردم ارتباط داشت متوجه شد که بلافاصله بعد از اتمام سخنرانی آیت الله خاتمی و شروع قرائت قطعنامه، صداو سیمای گیلان صوت مراسم را وصل کرد تا در سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مخاطبان خود را از شنیدن سخنان انقلابی امام جمعه تهران محروم کند.

حال باید از مسئولان مربوطه پرسید مگر آیت الله سید احمد خاتمی از چه چیزی جز بیان آرمان ها و اهداف انقلاب اسلامی سخن می گفت که از پخش سخنرانی آن خودداری کردید؟!

این در حالی است که سخنرانی رییس جمهور به عنوان سخنران ویژه راهپیمایی مردم تهران از صدا و سیما پخش شد و این موضوع شائبه کاندیداتوری ایت الله خاتمی در انتخابات مجلس خبرگان را به عنوان علت این سانسور رد می کند.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد