کد خبر: 64270

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۱/۱۵ - ۱۸:۵۲

یادواره شهدای دهستان دشتویل؛ دختر شهید مهدی پور اشک همه را در آورد/ بوسه سردار فلاح بر چادر مادر شهید

وقتی دختر شهید مهدی پور از دلتنگی های دخترانه برای بابای شهیدش می گفت اشک همه حاضرین برگونه ها جاری شد. به گزارش املش ما به نقل از زیتون خبر  یادواره ۲۲ شهید سرافراز و یک شهید گمنام میهمان دهستان دشتویل در مسجد روستای دشتویل برگزار شد. خبرنگار ما از این مراسم حاشیه نویسی کرده که در […]

وقتی دختر شهید مهدی پور از دلتنگی های دخترانه برای بابای شهیدش می گفت اشک همه حاضرین برگونه ها جاری شد.

به گزارش املش ما به نقل از زیتون خبر  یادواره ۲۲ شهید سرافراز و یک شهید گمنام میهمان دهستان دشتویل در مسجد روستای دشتویل برگزار شد. خبرنگار ما از این مراسم حاشیه نویسی کرده که در ادامه خواهیم خواند:

 • مسیر منتهی به مسجد برگزاری مراسم با تمثال مبارک شهدا مزین گشته بود و بسیجیان با لباس های بسیجی به میهمانان خیر مقدم می گفتند.
 • متولیان برگزاری مراسم هم با نصب دوچادر ویژه برادران و خواهران از مدعوین استقبال می کردند.
 • پرچم های رژیم منحوس صهیونیستی و آمریکای پلید هم زیر پای میهمانان یادواره شهدا بود تا بدانند شهدا با ایثارگری های خود آمریکا را زیر پا له کردند و امروز مبارزه با استکبار استمرار حرکت شهداست.

 • مراسم یادواره با قرائت زیبای حاج مهدی نگهدار از حافظان و قاریان برجسته کشور آغاز شد و مجری برنامه هم دانش از مجریان سیمای مرکز گیلان بود.
 • در این مراسم با اهدای لوح یادبود از خانواده های معظم شهدا تجلیل شد.
 • بوسه سردار فلاح برچادر یکی از مادران شهدا که برای دریافت لوح یادبود به جایگاه آمده بود نیز قابل توجه بود.
 • وقتی ۲۲ لوح خانواده شهید توسط مسئولین اهدا شد، یک لوح تقدیر که نام شهید گمنام روی آن حک شده بود باقی ماند که نگاه ها را به خود خیره کرده بود و مشخص نبود پدر و مادر چشم انتظار این شهید در کجای ایران اسلامی منتظر به زنگ درب خانه اند تا تکه استخوان های فرزند شهیدشان بازگردد.

این لوح تا پایان مراسم در جایگاه باقی ماند.

 • دلنوشته دختر خردسال شهید مهدی پور هم از دیگر بخشهای این مراسم بود.

وقتی دختر شهید مهدی پور در حالی که بغض گلویش را گرفته بود و گریه می کرد و از دلتنگی های پدر و قول هایی که پدر برای روزهای مدرسه اش را داده بود می گفت، اشک و صدای هق هق گریه حاضرین فضای یادواره شهدا را منقلب کرده بود.

 • در حالی سردار فلاح از اخلاص شهدا سخن می گفت که عده ای در حزب های سیاسی خود به دنبال آنند به هر قیمتی شده دیگران را به سمت خود بکشند، حضور برخی از چهره های انتخاباتی نیز در این مراسم به چشم می خورد.

برخی از چهره ها که انگار آمده بودند تا فقط بگویند ما آمده ایم و می خواستند حضور خود را به مردم نشان دهند در برخی مواقع به حضور لحظه ای خود در مراسم بسنده می کردند و با هیئت همراه مجلس را ترک می کردند.

 • مسئولین شهرستان هم حضور پررنگی در مراسم یادواره شهدا داشتند و در پایان سردار فلاح را تا خودرویش بدرقه کردند.
 • عکس یادگار سردار فلاح با بسیجیان از دیگر حاشیه های این مراسم بود.

rUDBARNEWS-YADVAREHSHOHADAEDASHTVILL (27)

rUDBARNEWS-YADVAREHSHOHADAEDASHTVILL (25)

rUDBARNEWS-YADVAREHSHOHADAEDASHTVILL (24)

پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

کسب درآمد