کد خبر: 64233

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۱/۱۵ - ۱۰:۰۵

صبح امروز؛کلاس فقه بازار در دفتر امام جمعه رودسر برگزارشد

کلاس فقه بازار با حضور بازاریان شهرستان رودسر در راستای ترویج و تببین فرهنگ بازار اسلامی صبح امروز در دفتر امام جمعه شهرستان رودسر برگزار شد. به گزارش خبرنگار املش ما ، حجت الاسلام دستجردی در کلاس فقه بازار که در دفتر امام جمعه برگزار شد ، اظهار کرد: فعالیتی که در راستای تامین معیشت مومن […]

کلاس فقه بازار با حضور بازاریان شهرستان رودسر در راستای ترویج و تببین فرهنگ بازار اسلامی صبح امروز در دفتر امام جمعه شهرستان رودسر برگزار شد.

کلاس فقه بازاربه گزارش خبرنگار املش ما ، حجت الاسلام دستجردی در کلاس فقه بازار که در دفتر امام جمعه برگزار شد ، اظهار کرد: فعالیتی که در راستای تامین معیشت مومن باشد در اسلام به عنوان جهاد او در دین محاسبه می شود و این نشاندهنده اهمیت ویژه بازار و کسب و کار است.

امام جمعه رودسر با تاکید براینکه روزی حلال می تواند منشا خیر و برکات زیادی در زندگی همه مردم شود افزود: بازار ما با بازار اسلامی فاصله گرفته و باید با تبیین و ترویج فرهنگ بازار اسلامی این فاصله را به حداقل برسانیم.

وی تصریح کرد: معاملات زیادی در یازار که دارای اشکال فقهی می باشد که می تواند با رعایت نکات کوچکی شرعی شود و فرد کاسب علاوه بر سود مالی از برکات رزق حلال هم بهره مند شود.

حجت الاسلام دستجردی با اشاره به اینکه سرمایه داشتن و جمع آوری ثروت در دین اسلام نفی نشده است گفت: استفاده درست از اموال و در نظر گرفتن نکات شرعی و انجام وظایف انسانی می تواند از برکات سرمایه حلال باشد.

امام جمعه رودسر اضافه کرد: موضوع گرفتن سود در فقه بازار با شرایط خاصی بیان شده که اگر اندکی لغزش در موضوع ورود کند این معاله تبدیل به ربا می شود .

وی درپایان اظهار داشت: کسانی که می خواهند وارد عرصه تجارت و بازار شوند قبل از آن باید فقه بازار را مطالعه کنند.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد