کد خبر: 63873

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۱/۰۶ - ۸:۲۶

تولد نخستین گوساله گاومیش اصلاح نژاد شده در رضوانشهر

مدیر جهاد کشاورزی رضوانشهر از تولد نخستین گوساله گاومیش اصلاح نژاد شده در این شهرستان خبر داد. به گزارش املش ما جلال ملا جعفری روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: این گوساله با انتقال و تلقیح نطفه نژاد گاومیش اصیل ایتالیایی با نژاد بومی گیلان به دنیا آمد. وی با اشاره […]

مدیر جهاد کشاورزی رضوانشهر از تولد نخستین گوساله گاومیش اصلاح نژاد شده در این شهرستان خبر داد.

گوساله گاومیشبه گزارش املش ما جلال ملا جعفری روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: این گوساله با انتقال و تلقیح نطفه نژاد گاومیش اصیل ایتالیایی با نژاد بومی گیلان به دنیا آمد.
وی با اشاره به اینکه نطفه گاومیش ایتالیایی ۱۰ ماه پیش به کشور منتقل و به پنج گاومیش با نژاد بومی گیلان لقاء داده شد، گفت: با اینکار دو گاومیش از پنج گاومیش با نژاد بومی گیلان آبستن شدند.
ملاجعفری افزود: تولید شیر و گوشت بیشتر از مزایای اصلاح نژاد گاومیش با نژاد بومی گیلان است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رضوانشهر گفت: دومین گوساله گاومیش اصلاح نژاد شده نیز در این منطقه ۶ ماه دیگر به دنیا خواهد آمد.
گفتنی است حدود ۲۴ هزارگاومیش در گیلان نگهداری می شود و شهرستان های صومعه سرا، رضوانشهر، تالش و انزلی مهمترین قطب پرورش گاومیش در گیلان می باشند.
سالانه در شهرستان رضوانشهر یکهزار و ۶۰۰ تن گوشت سفید، یکهزار و ۳۰۰ تن گوشت قرمز، سه هزار تن شیر و ۳۲۷ تن عسل تولید می شود.
شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزارنفر جمعیت، ۸۱۰ کیلومتر مربع وسعت جغرافیایی و ۱۲۰ روستا در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد