کد خبر: 63868

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۱/۰۶ - ۶:۴۷

مدیرکل هواشناسی گیلان خبر داد: کاهش ۱۶ درجه‌ای دما در گیلان

مدیرکل هواشناسی گیلان از کاهش هشت تا ۱۶ درجه‌ای دما به دلیل ورود توده هوای سرد از روز سه شنبه  تا پنجشنبه هفته جاری در این استان خبر داد. به گزارش املش ما ، بهمن کمانگر در جلسه مدیریت بحران گیلان با اشاره به ورود سامانه بارشی از طرف غرب کشور به استان اظهار کرد: […]

مدیرکل هواشناسی گیلان از کاهش هشت تا ۱۶ درجه‌ای دما به دلیل ورود توده هوای سرد از روز سه شنبه  تا پنجشنبه هفته جاری در این استان خبر داد.

آب و هوابه گزارش املش ما ، بهمن کمانگر در جلسه مدیریت بحران گیلان با اشاره به ورود سامانه بارشی از طرف غرب کشور به استان اظهار کرد: سه شنبه  سامانه بارشی وارد گیلان می‌شود و کاهش قابل ملاحظه دما و بارش برف را در استان داریم.

وی به وجود سامانه کم فشار روی سطح زمین در گیلان اشاره کرد و افزود: از سه شنبه صبح بارش باران آغاز می‌شود و به مرور تبدیل به مخلوط باران و برف می‌شود.

مدیرکل هواشناسی گیلان با بیان اینکه سامانه بارشی از امشب در استان تقویت می‌شود، تصریح کرد: انتظار داریم بین ۴۰ تا ۵۰ سانتی‌متر در غرب گیلان بارندگی داشته‌باشیم.

کمانگر از ورود توده هوای سرد پر فشار از دریای مدیترانه به گیلان در روز سه‌شنبه هفته جاری خبر داد و بیان کرد: روزهای آینده کاهش محسوس دما در استان اتفاق می‌افتد و دمای هوا از طرف غرب گیلان به صفر می‌رسد.

وی به ورزش باد شدید از روز سه‌شنبه هفته جاری در گیلان اشاره کرد و گفت: پیش‌بینی بارش برف در استان را داریم ضمن اینکه بیشترین بارندگی‌ها در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه است.

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه انتظار می‌رود موج ناپایدار را در تراز میانی جو داشته‌باشیم، خاطرنشان کرد: روز چهارشنبه بیشترین کاهش دما را داریم و تمرکز آن در ساحل دریا و مرکز استان است.

کمانگر به خروج سامانه بارشی از روز پنجشنبه هفته جاری در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: پس از خروج سامانه مذکور وقوع یخبندان به‌ویژه در مناطق کوهستانی استان را داریم.

*احتمال ۱۰۰ میلی‌متر بارندگی در گیلان

وی میزان بارندگی توده هوای سرد در گیلان را ۷۵ تا ۱۰۰ میلی‌متر خواند و اظهار کرد: اخطاریه هواشناسی با یکسری توصیه‌ها صادر شده‌است.

مدیرکل هواشناسی گیلان با بیان اینکه توده هوای سرد ورودی به استان دارای رطوبت کافی است، تصریح کرد: انتظار کاهش دما بین هشت تا ۱۶ درجه سانتی‌گراد را در استان داریم ضمن اینکه ماهیت بارندگی‌ها در مناطق کوهستانی برف است.

کمانگر تمرکز بارش برف را بیشتر در نواحی مرکزی و ارتفاعات گیلان عنوان کرد و افزود: سامانه هوای سرد مذکور مدت ۳۶ ساعت در استان فعال است.

وی از احتمال آبگرفتگی برخی معابر عمومی و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها در گیلان خبر داد و بیان کرد: با توجه به بارش باران، برف و مه‌آلود بودن هوا پیش‌بینی می‌شود کاهش دید افقی و لغزندگی جاده‌ها را داشته‌باشیم. / فارس

ارسال دیدگاه

کسب درآمد