کد خبر: 63833

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۱/۰۵ - ۱۴:۲۷

مدیرکل کمیته امداد گیلان: ۶۳ هزار خانوار زن سرپرست خانواده در گیلان وجود دارد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره)گیلان گفت: ۶۳ هزار خانوار زن سرپرست خانواده در گیلان وجود دارد که ۴۰ هزار نفر از زنان سرپرست خانوار بالای ۶۰ سال هستند به گزارش املش ما ، علیرضا محمدی امروز در دومین پنل تخصصی زنان سرپرست خانوار و آسیب‌های اجتماعی  پیش رو و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای […]

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره)گیلان گفت: ۶۳ هزار خانوار زن سرپرست خانواده در گیلان وجود دارد که ۴۰ هزار نفر از زنان سرپرست خانوار بالای ۶۰ سال هستند

زنان سرپرست خانواربه گزارش املش ما ، علیرضا محمدی امروز در دومین پنل تخصصی زنان سرپرست خانوار و آسیب‌های اجتماعی  پیش رو و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و امام راحل اظهار داشت: از بانیان این جلسه تقدیر و تشکر داریم که به تحلیل آسیب‌های اجتماعی می‌پردازند و ایجاد سؤالات و بررسی علمی‌تر مشکلات از اهداف این پنل است.

وی با بیان اینکه برای رفع آسیب‌های اجتماعی همه قوای سه گانه در کنار کمیته امداد امام(ره) قرار گیرند، افزود: نقش رسانه‌ها و نهادهای فرهنگی در برون رفت از آسیب‌های اجتماعی تعریف شود.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با بیان اینکه در کشور دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر زن سرپرست خانوار داریم، خاطرنشان کرد: ۶۳ هزار خانوار زن سرپرست خانواده در گیلان وجود دارد.

محمدی با بیان اینکه تعاریف متعددی از زن سرپرست خانوار وجود دارد، گفت: در این آمار زنانی قرار دارند که از داشتن همسر و سرپرست محروم هستند و در آمار گیلان ۴۰ هزار نفر از زنان سرپرست خانوار بالای ۶۰ سال هستند.

وی با اشاره به تدوین مدل‌های توانمندسازی در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در کمیته امداد امام(ره)گیلان، تصریح کرد: شناسایی و تکمیل بانک اطلاعاتی از جامعه هدف و آموزش و نیز بهداشت و درمان و تأمین مسکن جامعه هدف در این برنامه‌ریزی دارد.

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) گیلان گفت: با استعدادسنجی شغلی تسهیلات در اختیار مددجویان قرار می‌گیرد تا به خود کفایی برسد تا چرخه توانمندسازی در امداد تکمیل شود./خبرگزاری تسنیم

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد