کد خبر: 63817

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۱/۰۵ - ۱۱:۴۶

آقای ظریف! مذاکره با آمریکا ممنوع است لطفا آلزایمر نگیرید!

آقای ظریف! شاید شما بعد از دیدارهای مکررتان با مسئولین آمریکایی گاه و بی گاه دلتنگ شان می شوید و با بهانه و بی بهانه پل ارتباطی ایران و آمریکا را می گشایید اما قطعا در مقامی جدا از وزارت امور خارجه ایران و از سر دوستی به وزیر امور خارجه آمریکا قول همکاری در […]

آقای ظریف! شاید شما بعد از دیدارهای مکررتان با مسئولین آمریکایی گاه و بی گاه دلتنگ شان می شوید و با بهانه و بی بهانه پل ارتباطی ایران و آمریکا را می گشایید اما قطعا در مقامی جدا از وزارت امور خارجه ایران و از سر دوستی به وزیر امور خارجه آمریکا قول همکاری در موضوعی که هیچ گونه ارتباطی به مسائل هسته ای و برجامی و پسابرجامی ندارد، نداده اید؟!

ظریف و کریبه گزارش املش ما به نقل از  گیل بوم، رهبر معظم انقلاب در سه ماه و نیم گذشته ۱۵ مهر سال جاری در بحبوحه مذاکرات هسته ای در دیدار با فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرمودند: «مذاکره‌ با آمریکا ممنوع است به‌خاطر ضررهای بی‌شماری که دارد و منفعتی که اصلاً ندارد؛ این فرق می کند با مذاکره با فلان دولتی که نه چنین امکاناتی دارد، نه چنان انگیزه‌ای دارد؛ اینها با همدیگر متفاوت است، این را نمی فهمند.

امروز یک فصل مهمّی از فعّالیّت دشمنان جمهوری اسلامی -که البتّه ما از آنها اطّلاع داریم و حواس ما هست که چه‌کار دارند میکنند- همین است که محاسبات مسئولین را تغییر بدهند و افکار مردم را دست‌کاری بکنند و اینها را در ذهن جوانهای ما [جا بیندازند]؛ چه افکار انقلابی، چه افکار دینی، چه ایده‌هایی که مربوط به مصالح کشور است. آماج اصلی هم جوانها هستند؛ در چنین وضعیّتی، جوانهای کشور خیلی باید بیدار باشند».

یکی دیگر از موضوعاتی که رهبر معظم انقلاب بر آن تأکید دارند به «پس از برجام» بر می گردد با این این عنوان که مسئله بعد از برجام، از مسئله برجام مهم تر است.

رهبر معظم انقلاب در یکی از شاخص های این موضوع می فرمایند: «از جمله‌ى حرف هایى که (آمریکایی ها) می زنند این است که ما انتظار داریم که مسئولین جمهورى اسلامى یا دولت جمهورى اسلامى، کارى متفاوت انجام بدهد! متفاوت یعنى چه؟ متفاوت از چه؟ منظورشان از متفاوت این است که [ایران‌] وارد چهارچوب سیاست هاى آمریکا در این منطقه بشود؛ … از جمله‌ى حرفهایى که میزنند و ما را حسّاس میکند، این است که میگویند برجام فرصتهایى را – هم در داخل ایران و هم در بیرون از ایران و در منطقه – در اختیار آمریکا قرار داده؛ این را آمریکایى‌ها میگویند و جزو حرفهاى آنها است. عرض من به دوستانمان در دولت و در مسئولیّت هاى گوناگون این است که اجازه‌ى این فرصت‌طلبى را در داخل مطلقاً به آمریکا ندهید؛ در خارج هم تلاش کنید که این فرصتها در اختیار آمریکا قرار نگیرد».

با این حال آقای ظریف وزیر امور خارجه ایران به عنوان نوک پیکان دیپلماسی ایران باید در جریان تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری قرار گرفته باشند؛ با پایان مذاکرات هسته ای و اجرای برجام با توجه به توصیه ها و تأکیدات بیشمار رهبر انقلاب انتظار می رود در بدبینانه ترین حالت اگر قرار باشد ارتباطی بین ایران و آمریکا صورت بگیرد در رابطه با اجرای صحیح برجام باشد.

حتما آقای ظریف که همیشه در سخنرانی هایشان بر درس گرفتن از توصیه های رهبر انقلاب اسلامی ایران اذعان دارند می دانند که ایشان مذاکره با آمریکا را ممنوع کرده اند. حال چگونه است که بعد از اجرای برجام، جان کری وزیر امور خارجه ایران از ارتباط و دیپلماسی ایران و آمریکا برای بررسی سرنوشت سه آمریکایی در عراق خبر می دهد؟!

بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه جان کری در حاشیه نشست مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس با اشاره به دیدارش با وزیر امور خارجه ایران، گفت: درباره سرنوشت سه آمریکایی در عراق با ظریف گفت‌و‌گو کردم.

وی مدعی شد ظریف گفته است هرآنچه که از دستش بر بیاد انجام خواهد داد.

آقای ظریف! شاید شما بعد از دیدارهای مکررتان با مسئولین آمریکایی گاه و بی گاه دلتنگ شان می شوید و با بهانه و بی بهانه پل ارتباطی ایران و آمریکا را می گشایید اما قطعا در مقامی جدا از وزارت امور خارجه ایران و از سر دوستی به وزیر امور خارجه آمریکا قول همکاری در موضوعی که هیچ گونه ارتباطی به مسائل هسته ای و برجامی و پسابرجامی ندارد، نداده اید؟!

بنابراین به عنوان یک رسانه که وظیفه اش اطلاع رسانی دقیق، متقن و صد البته مطالبه گری است به شما یادآور می شویم که عطف بر منویات مؤکد مقام معظم رهبری «مذاکره با آمریکا ممنوع است» راه ارتباط و صد البته نفوذ دشمن را فراهم نکنید، لطفا آلزایمر نگیرید!

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 1

کل نظرات :1

 • ایرانی

  تاریخ : ۷ - بهمن - ۱۳۹۴

  باسلام
  اطمینان دارم شما یکی از دوستانی هستی که بی دلیل بر بعضی مسائل پافشاری میکنید.چند سوال:
  ۱-چرا شعارهای انقلابی اول انقلاب فراموش شده و فقط قسمتی از آن به یاد دوستان مانده؟(مثلا در تکبیر مرگ بر امریکا انگلیس اسراییل شوروی یا همان روسیه الان همه بود حال چرا فقط امریکا در این لیست مانده؟)
  ۲-چرا مسولین نباید با مردم هزینه مرگ بر امریکا را بدهند؟
  مثلا کارگری که ۴ ماه حقوق نگرفته ولی نماینده میلیونی و مسولین وشما دوستان حقوق کامل میگیرید و با شکم سیر برای گشنه ها تصمیم میگیرید؟
  ۳-این مثالها و خیلی از این دست آیا نفاق و دودستگی نیست؟
  تا کی ؟فکر نمیکنی در آینده نزدیک با شباهتی که بین شما و رجال زمان شاه به وجود آمده مردم مسولین عزیز را به زیر بکشند؟
  ۴-به نظر شما در ۹ دی مردم برای امام حسین آمدند در صحنه یا برای شما ؟ظاهرا اهل درس گرفتن نیستید.فکر کنم رفتن شما هم نزدیک باشد.۰


  پاسخ

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد