کد خبر: 63732

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۱/۰۱ - ۱۸:۴۶

آیا فتنه جدید در راه است؟/ سناریوی جناح خاص برای تصاحب مجلس دهم

به نظر می رسد جناحی خاص با برنامه ریزی قبلی و برای رسیدن به اهدافش از هیچ حربه ای دریغ نمی کند و برای هر مرحله انتخابات برنامه ی خاصی جهت فشار و تحمیل نظر خود به کشور را دنبال می‌کنند. به گزارش املش ما به نقل از ماسال، انتخابات پیش روی مجلس، همانطوری که پیش […]

به نظر می رسد جناحی خاص با برنامه ریزی قبلی و برای رسیدن به اهدافش از هیچ حربه ای دریغ نمی کند و برای هر مرحله انتخابات برنامه ی خاصی جهت فشار و تحمیل نظر خود به کشور را دنبال می‌کنند.

انتخاباتبه گزارش املش ما به نقل از ماسال، انتخابات پیش روی مجلس، همانطوری که پیش بینی می‌شد برای کشور بسیار حساس شده و علت نیز این است که جناحی خاص با برنامه ریزی قبلی و با اهرم های غیر قانونی برای رسیدن به اهدافش از هیچ حربه ای دریغ نمی کند و کاملاً واضح است که هر مرحله از انتخابات را برنامه ریزی کرده اند و برای هر قسمت برنامه ی خاصی جهت فشار و تحمیل نظر خود به کشور را دنبال می‌کنند که به برخی از آنها اشاره می‌شود:

فاز اول:
این مرحله از ماه ها قبل آغاز شده است و تخریب شدید دولت قبل و مجلس فعلی و ارتباط دادن آن دو با هم و تضعیف شدید مجلس فعلی در دستور کار ستاد انتخابات جناح خاص قرار داشت و از طرفی  تقویت کذایی دولت  و بزرگ جلوه دادن کارهای صورت گرفته توسط آن با شعارگرایی و برگزاری جشن های واهی هسته ای و ارسال پیام های تبریک در هر چند روز یک بار با قصد  ایجاد ذهنیت در افکار عمومی از جمله برنامه های اجرا شده در این مرحله بود که البته برخی از این برنامه ها همچنان ادامه دارد.

فاز دوم :
القای این موضوع که ناکارآمدی  دولت  و وضعیت اسفناک اقتصادی و …  ناشی از عدم همکاری مجلس فعلی  با دولت تدبیر است و با بوق و کرنا کردن استیضاح یا تذکری  از سوی مجلس در صدد القا کردن این موضوع هستند که مجلس با دولت هماهنگی ندارد و باید در مجلس بعد نمایندگان همسو راهی مجلس شوند.

فاز سوم:
برگزاری همایش ها و انتخاب سخنرانان از اصحاب فتنه در سراسر کشور و تحریک  نیروهای ارزشی و ایجاد درگیری و تشنج و متعاقباً مظلوم نمایی و همچنین استفاده از صفت هایی چون نیرو های خودسر، افراطی و آشوب گر برای نیروی های ارزشی جهت بد جلوه دادن این نیرو ها در میان افکار عمومی.
فاز چهارم :
آغاز ثبت نام نامزدهای مجلس و صدور دستور از ستاد جناح خاص جهت ثبت نام های فله ای و متعاقباً روانه شدن افرادی معلوم الحال به محل ثبت نام (با علم به رد صلاحیت).
حتی در این میان افرادی که بارها و بارها رد صلاحیت شده اند نیز تکلیف به ثبت نام پیدا کردند تا در فاز بعدی این پروزه نقش ایفا کنند.

فاز پنجم:
تغییر در روند بررسی صلاحیت در هیات های اجرایی که با ارسال دیر هنگام نتیجه استعلام ها و … این پروژه ادامه پیدا کرد و در اقدامی کاملا فورمالیته جز تعداد کمی از نامزد ها، همه تایید صلاحیت شدند تا باورش برای خودشان نیز سخت باشد  و با ارسال پیامک های تبریک گسترده و انتشار بیانیه های متعدد قصد داشتند  ذهن جامعه را به سمتی ببرند که در پرونده آنها هیچ مشکلی  نبوده و اگر در مرحله بعد رد صلاحیت شوند بحث سیاسی و جناحی است و با القای این مهم به جامعه وارد فاز دیگر شوند.

فاز ششم:
با بررسی روند بررسی صلاحیت ها در هیات نظارت و موازی با آن افراد تایید صلاحیت شده با برگزاری گسترده جلسات انتخاباتی و انتشار بیانیه های متعدد اصل را بر تایید خود گذاشتند، گویی که بررسی ها تمام شده است و قصد داشتند به جامعه القا کنند که اگر کسی رد صلاحیت شد چیزی خلاف اصل بوده و با تاکید بر نتیجه بررسی صلاحیت در هیات های اجرایی، نظر هیات نظارت را که هنوز اعلام نشده بود خلاف قانون جلوه می‌دادند.

فاز هفتم:
حمله تمام قوا و با تمام نیرو به شورای نگهبان جهت تایید صلاحیت و اعتراض به رد صلاحیت ها در هیات نظارت و فشار و چانه زنی در دستور کار قرار گرفت و با تحریف  کلام رهبری و امام خمینی(ره) و تفسیر به نفع قانون درصدد تحت فشار گذاشتن شورای نگهبان هستند و حتی برخی  مقامات را وارد این فاز کرده اند و با اظهار نظیر عجیب و تفسیر های عجیب تر از قانون قصد فشار به این نهاد را دارند.

فاز هشتم:
بنا بر اخبار واصله، احتمال داده می‌شود در ادامه، تهدید به استعفای برخی مدیران  و مسولان و تمرد از قانون برخی ها، این روند ادامه پیدا کند و برخی ها قصد دارند با اعمال فشار و با سپر قرار دادن گزینه های تندرو که رد صلاحیتشان از قبل مسجل بود  گزینه های اصلی خود که در سایه می‌باشند را از فیلتر شورای نگهبان  رد کنند که نشانه های این مرحله از عملیات جناح خاص استعفای برخی مسئولان رده بالای استان ها بوده است.
اما در این میان، سخنرانی اخیر مقام معظم رهبری در خصوص روند انتخابات و حمایت ایشان از شورای نگهبان آب پاکی را روی دست این افراد ریخت تا با  اعلام دبیر محترم  شورای نگهبان که  این نهاد تحت تاثبر این فشارها قرار نخواهد گرفت  روند بررسی صلاحیت ها شرایط عادی را داشته باشد.
در پایان، از برخی مسولان که داعیه حقوق دانی و احترام به قانون را دارند انتظار می‌رود معیار و ملاک برایشان قانون باشد چرا که خود طبق همین اصول و قوانین  به این جایگاه دست یافته اند…

 

بهرام سبزی

ارسال دیدگاه

کسب درآمد