کد خبر: 63591

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۰/۲۸ - ۴:۵۲

اسامی تائید صلاحیت های حوزه انتخابیه رودسر و املش/ کاندیداهای رد شده سعه صدر داشته باشند

صلاحیت کاندیداها در حوزه انتخابیه رودسر و املش ۲۷ دی ماه مشخص شد و معترضین به رد صلاحیت ها فرصتی سه روزه دارند تا اعتراضات خود را به مراجع از پیش تعیین شده اعلام دارند. به گزارش خبرنگار املش ما ، ساعت ۱۲ شب ۲۶ دیماه قرار بود لیست صلاحیت کاندیداهای نمایندگی مجلس در حوزه […]

صلاحیت کاندیداها در حوزه انتخابیه رودسر و املش ۲۷ دی ماه مشخص شد و معترضین به رد صلاحیت ها فرصتی سه روزه دارند تا اعتراضات خود را به مراجع از پیش تعیین شده اعلام دارند.

انتخاباتبه گزارش خبرنگار املش ما ، ساعت ۱۲ شب ۲۶ دیماه قرار بود لیست صلاحیت کاندیداهای نمایندگی مجلس در حوزه انتخابیه رودسر و املش منتشر شود ولی موکول به صبح دوشنبه ۲۷ دیماه شد ولی صبح دوشنبه باز موفق به دریافتاسامی کاندیداهای تائید صلاحیت شده نشدیم.

ساعت نزدیک ۱۲ ظهر بود که سایت رصد رودسر خبری با موضوع صلاحیت کاندیداها  منتشر کرد واسامی افراد تائید صلاحیت شده را در آن آورد که به شرح ذیل بوده است.

۱-صادق اکبری،۲-محمد بنی مهد،۳-مصطفی حاکمی فر،۴-محمد مهدی رهبری املشی، ۵-بهمن رییسی،۶-اسدالله عباسی،۷-محمدعلیجانی،۸-رضا غلامی،۹-قاسم فرجپور خاناپشتانی،۱۰- یاسر لطفی پور یاسوری، ۱۱-مسعود مجیدی،۱۲-محمدصادق محمدی ۱۳-محمد تقی نجف زاده

پس از اعلام این نتایج که بصورت گسترده در فضای مجازی پخش میشد و سینه به سینه نقل می گردید ، موجی از سوی برخی طرفداران کاندیداهای رد صلاحیت شده برخواست که حرف های اعتراضی شان برمدار قانون نمی چرخید و کاس داغتر از آش شدند و رد صلاحیت کاندیدای مورد حمایتشان را قبول نداشتند، تفاسیر مختلفی رد و بدل در این خصوص داشتند.

یکی از کاندیداها در نامه ای سرگشاده خطاب به نماینده وقت حق تائیدیه صلاحیت خود را از وی خواستار میشود و نماینده شهرستان که عصر هم به جلسه تودیع و معارفه فرماندار املش نیامده بود وتهران حضور داشت ، در جواب نامه این کاندیدای رد صلاحیت شده می گوید آن را ازمسیر صحیح اعتراض دنبال کند.

جمعه هفته گذشته مطلبی  در همین رسانه منتشر نمودیم و تبلیغات برخی کاندیداهایی که میدانند رد صلاحیت میشوند را مورد نکوهش قرار دادیم و معتقد بودیم هر انسانی به اعمال خودش واقف تر است و براساس حدیث شریفه پیامبر اکرم(ص) :حاسِبُوا اَنْفُسَکُم قبلَ اَن تُحاسَبُوا و زِنُواها قبلَ اَنْ تُوزَنُوا و تَجَهَّزُوا لِلْعَرْضِ الاَْکْبَر(۱) /(خویشتن را محاسبه کنید قبل از آنکه به حساب شما برسند و خویش را وزن کنید قبل از آنکه شما را وزن کنند و آماده شوید براى عرضه بزرگ (روز قیامت)).

بنابر این هر فردی  میداند چه کرده است و چه نکرده و پس بسیاری از افرادی که خود را کاندیدای انتخابات نموده اند چرا بجای اینکه خودشان ، اعمالشان را مورد غربال قرار دهند برای نظام اینقدر هزینه تراشیده اند.

امیدواریم تمامی کاندیداهای محترم با هر نوع سلایقی که هستند سعه صدر پیشه کنند تا به نتایج و پیروزی های بزرگی در زندگی شان و خدمت به همشهریانشان دست یابند.

————————————————————————————————————————————————————————————————————–

پی نوشت:

۱_ بحارالانوار، ج ۶۷، ص ۷۳ به نقل از اخلاق در قرآن، ج ۱، ص ۲۵۵.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد