کد خبر: 63543

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۰/۲۷ - ۱۷:۵۳

در عدم حضور نماینده ؛ اسماعیلیان ، فرماندار املش شد

عصر امروز مراسم تودیع و معارفه فرماندار املش با حضور معاون سیاسی استاندار گیلان و عدم حضور نماینده شهرستان رودسر و املش برگزار شد . به گزارش خبرنگار املش ما , عصر امروز مراسم تودیع و معارفه فرماندار شهرستان املش که سه ماه در کش و قوس ها قرار گرفته بود با حضور احمدی پور […]

عصر امروز مراسم تودیع و معارفه فرماندار املش با حضور معاون سیاسی استاندار گیلان و عدم حضور نماینده شهرستان رودسر و املش برگزار شد .

تودیع و معارفه فرماندار املش1به گزارش خبرنگار املش ما , عصر امروز مراسم تودیع و معارفه فرماندار شهرستان املش که سه ماه در کش و قوس ها قرار گرفته بود با حضور احمدی پور معاون سیاسی استاندار گیلان در سالن اجتماعات فرمانداری املش برگزارشد.

در ابتدای مراسم مهدی جعفری فرماندار سابق املش ضمن خیر مقدم از حضور تمامی افرادی که در مراسم شرکت نموده بودند تشکر کرد و سپس امام جمعه املش با تبریک ولادت امام حسن عسکری(ع) و پیروزی ملت ایران در جنگ طولانی دیپلماسی بویژه در دوسال اخیر ، سالروز شهادت شهید نواب صفوی را گرامی داشت.

حجت الاسلام تقی روحانی افزود: در شرایط بسیار حساسی هستیم و در هرشرایطی هرگونه جابجایی به نفع نظام خواهد بود و نباید هرگونه جابجایی را حمل بر سیاسی کردن آن دانست.

در ادامه مهدی جعفری در خصوص عملکرد ۴ ساله خود در این فرمانداری توضیحاتی را بیان نمود و املش را شهرستان فرهنگ ساز و تمدن ساز و با قدمت ۵۰۰۰ ساله بیان داشت.

فرماندار سابق املش به تخصیص بودجه در سالهایی که بر مسند فرمانداری املش تکیه زده بود اشاره داشت و گفت: در سال ۹۱ فقط ۱۸درصد توانستیم اعتبار جذب نمائیم و در سال دوم یعنی سال ۹۲ این عدد به ۳۵ درصد افزایش یافت و در سال ۹۳ اعتبار تخصیصی ما به ۶۵درصد ارتقا یافته است.

وی ادامه داد : یکی از مهمترین چیزهایی که در دستور کار قرار دادیم تکریم همه افراد با توجه به موقعیت فرهنگی شهرستان املش بوده است و سپس در گام دوم در تثبیت جمعیت و بازگشت املشی های مهاجرت نموده به شهرستان ، تلاش نموده ایم.

مهدی جعفری اظهار داشت در بحث فرهنگی مجوز احداث موزه میراث فرهنگی ، مصلی نمازجمعه املش بعنوان دومین مصلی نمازجمعه گیلان، پیگیری احداث حوزه علمیه باتوجه به اینکه در گذشته در کجید و گورج مادارای حوزه علمیه بودیم ، ایجاد گالری نمایشگاهی ، همایش بزرگ املش شناسی ، تلاش برای ایجاد فرهنگ اقتصاد مقاومتی بین خانوارهای املشی، مقاوم سازی ۱۴ مدرسه در سطح شهرستان ، کد دار کردن یکی از مهمترین آرزوی مردم املش یعنی  پروژه سراوان ، سیاهکل ، املش رحیم آباد چابکسر ، ایجاد راه مستقل ییلاقی که فقط ۴ کیلومتر از آن باقی مانده و آنهم بخاطر جلوگیری منابع طبیعی که امیدواریم بزودی حل شود و مسیر ۵۵ کیلومتری به ۱۷ کیلومتر کاهش یابد، احداث پارک آبی ، ساماندهی استخرهای حاشیه شهر با همکاری بنیاد مسکن،استخر آسیاب سران که به همت شهرداری رانکوه در حال انجام است، سرعت گرفتن گازرسانی (هم اکنون در جلگه املش فقط ۱۰روستا فاقد گاز هستند.)، بهره مندی تمامی روستاها از نعمت آسفالت به همت دولت ، پروژه شلمان به املش با ۵ زیر گذر جهت حفظ جان کشاورزان ، بهبود قیمت برگ سبز چای ولی هنوز رضایت مندی در همگان ایجاد نشده است ، هدایت آب های سطحی که بزودی شاهد عدم آب گرفتگی در سطح شهر خواهیم بود.

فرماندار سابق املش یادی از  اکبری فرماندار با اخلاق و مدبر قبل از خود نمود و گفت : ایشان زحمات زیادی برای این شهرستان کشیده اند و باید قدردان وی باشیم.

وی همچنین به حسین اسماعیلیان تبریک گفت و تشکر کرد که این مسئولیت را قبول نموده اند و افزود: وی انسانی با تجربه بسیار بالاتر از بنده و سابقه درخشان ایشان و خانواده شان در جنگ تحمیلی و همه و همه باعث شده با خیالی راحت این سکان را به دست انسانی لایق تر از خودم بسپارم .

پس از گزارش مهدی جعفری ، محمد احمدی پور معاون سیاسی استاندار گیلان ضمن پوزش از عدم حضور استاندار در این مراسم ، دلیل آن را جلسه با یکی از سفیر کشورهای همسایه و جلسه ای دیگر برای سرمایه گذاری سرمایه گذار اهل چک در شهرستان املش که درآن جلسه نماینده شهرستان رودسر و املش حضور دارند بیان داشت.

وی به پیروزی توافق هسته ای ایران در شب گذشته اشاره نمود و گفت: این پیروزی برای یک دولت ،جریان ، حزب و گروهی نیست و این برای تمام ملت ایران است که در برابر همه سختی ها مقاومت نمودند و رهنمودهای رهبر انقلاب را سرلوحه خود قرار دادند.

احمدی پور افزود: شهرستان املش محور توسعه کشاورزی و چای است ، درست است دولت در حمایت از چایکاران کارهایی را انجام داده ولی اینها کافی نیست .

معاون سیاسی استاندار گیلان اظهار داشت: هر دولتی و هراستانی یک سیاستی را برای توسعه خودش تعریف می کند بخشی منابع  و بخشی به سیستم مدیریتی بر میگردد و هرنیرویی که توانمند باشد در جای دیگر از وی استفاده خواهدشد.

وی گفت: تحول امروز سه ماه است در چهار فرمانداری در حال چرخش است بدون آنکه کسی از گردونه وزارت کشور خارج شود .

احمدی پور خاطرنشان کرد: باتوجه به تحصیلات مهدی جعفری قرار بود وی رئیس یکی از دانشگاه های مطرح استان شود، ولی چون مدرک دکترا نداشتند نتوانستیم از وی در آن سمت استفاده کنیم ولی بعنوان یکی از مدیران مجموعه استانداری ادامه فعالیت خواهند داد.

معاون سیاسی استاندار گیلان تصریح کرد: تغییرات مدیریتی برای خدمت بهتر به مردم انجام میشود و هیچ تجربه ای کنار گذاشته نخواهد شد.

در پایان این مراسم حسین اسماعیلیان بعنوان فرماندار جدید املش گفت: صحبت های اصلی را در جلساتی که با روسای ادارات برگزار خواهیم نمود  بیان می کنم.

وی افزود: پنج شنبه هفته گذشته با ۳۰ سال خدمت بازنشسته شدم و از بدحادثه وبال گردن مردم املش گردیدم ، بسیاری از آمدنم خوشحال شدند و بسیاری ناراحت و به آن کسانی که ناراحت شده اند وعده میدهم که بزودی موجب شادی و خوشحالی شما خواهم شد.

فرماندار جدید املش اظهار داشت از لحاظ هم افزایی در اجرای منویات رهبر انقلاب پیش خواهیم رفت و بعنوان سرباز کوچک نظام خدمت خواهم کرد.

در پایان مراسم لوح سپاس از طرف برخی نهاد ها به مهدی جعفری و حکم فرمانداری املش به امضا وزیر کشور به حسین اسماعیلیان اعطا شد.

براساس گزارش خبرنگار ما ، حسین اسماعیلیان در سابقه خود فرمانداری سیاهکل و آستانه اشرفیه را داراست.

تودیع و معارفه فرماندار املش1 تودیع و معارفه فرماندار املش1

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد