کد خبر: 63051

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۰/۱۳ - ۴:۵۱

حکم تقلب در امتحان چیست؟+عکس

تقلب کار نادرستی است و اگر حقی از کسی ضایع شود یا خلاف مقررات نظام کسی مرتکب شود، مستحق عذاب است. به گزارش املش ما کانال تلگرامی پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حکم شرعی تقلب در امتحانات طبق فتوای رهبرمعظم انقلاب را منتشر کرد. سئوال: حکم تقلب کردن چیست؟ آیا در قیامت عذاب […]

تقلب کار نادرستی است و اگر حقی از کسی ضایع شود یا خلاف مقررات نظام کسی مرتکب شود، مستحق عذاب است.

حکم تقلب در امتحانبه گزارش املش ما کانال تلگرامی پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حکم شرعی تقلب در امتحانات طبق فتوای رهبرمعظم انقلاب را منتشر کرد.

سئوال: حکم تقلب کردن چیست؟ آیا در قیامت عذاب دارد؟ اگر مسئول یا معلم راضی باشد چطور؟ آیا اگر بعد از امتحان، درس مورد نظر خوانده شود مشکل برطرف می‌گردد؟
پاسخ: تقلب کار نادرستی است و اگر حقی از کسی ضایع شود یا خلاف مقررات نظام کسی مرتکب شود، بله مستحق عذاب است. اگر مسئول یا معلم یا حتی شاگرد دیگر که از روی دستش می­نویسد راضی باشد این تاثیری در مسئله ندارد. یعنی اگر کسی تقلب می­کند، آن فردی که او را کمک می­کند، معلم باشد یا از شاگردان باشد، راضی باشد یا نباشد، تاثیری در این مسئله ندارد.

اگر بعد از امتحان جبران کند آیا حکمش برطرف می­شود؟ اصل حکم تقلب نه؛ زیرا به هر حال کاری است که نباید تکرار کند، ولی تبعاتش قابل جبران است. مثلا فردی که درس نخوانده یا کم درس خوانده و با تقلب مدرک گرفته و الان در حد آن مقطع تحصیلی معلومات ندارد و می­خواهد با همین مدرک استخدام شود، خوب اگر برود درس بخواند و شرایط دیگر استخدامی را هم داشته باشد، استخدامش ایرادی ندارد و حقوقی هم که می­گیرد مانعی ندارد؛ اما اگر به مقدار آن مقطع تحصیلی که به خاطر آن پذیرش می شود، درس نخوانده و معلومات ندارد، به هر حال شرایط را ندارد و استخدامش صحیح نیست./لاهیجان

 

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد