کد خبر: 63020

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۰/۱۱ - ۱۱:۰۷

با اجرایی شدن پروژه های آب روستایی؛ بهرمندی۲۰۰۰خانوار املشی از آب شرب

مدیر آب و فاضلاب روستائی شهرستان املش گفت: با تکمیل پروژه‌های در حال اجرای آب و فاضلاب روستایی املش، بیش از ۲۰۰۰ خانوار روستایی این شهرستان محروم، از آب شرب بهداشتی و کافی برخوردار می‌شوند. به گزارش املش ما ، محمد اسماعیل‌نژاد در گفت‌وگو با تسنیم ، اظهار داشت: یکی از مؤلفه‌های مهم جلوگیری از مهاجرت […]

مدیر آب و فاضلاب روستائی شهرستان املش گفت: با تکمیل پروژه‌های در حال اجرای آب و فاضلاب روستایی املش، بیش از ۲۰۰۰ خانوار روستایی این شهرستان محروم، از آب شرب بهداشتی و کافی برخوردار می‌شوند.

آبرسانیبه گزارش املش ما ، محمد اسماعیل‌نژاد در گفت‌وگو با تسنیم ، اظهار داشت: یکی از مؤلفه‌های مهم جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها، رفع مشکلات و تأمین زیرساخت‌های رفاه عمومی روستائیان است که تأمین آب شرب بهداشتی و کافی از جمله مهم‌ترین آن است.

وی گفت: از مجموع ۱۲۹ روستای شهرستان املش ۱۱۰ روستای آن با ۱۰ هزار و ۹۰۱ مشترک تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی شهرستان املش قرار دارند که عمر تأسیسات، خط انتقال و شبکه آب بسیاری از این روستاها بیش از سه دهه است و فرسودگی ناشی از این عمر طولانی سبب ایجاد مشکلات اساسی در نگهداری آن و افزایش هزینه شده که مقرون به صرف نبوده و نیست.

مدیر آب و فاضلاب روستائی شهرستان املش افزود: ۱۳ مخزن هوایی، ۵۹ مخزن زمینی با حجمی معادل ۵۱۱۲ متر مکعب و ۷۴۴ کیلومتر شبکه و خط انتقال آب، ۹۱ دهنه چشمه و ۱۶ حلقه چاه پس از پمپاژ از ۲۶ ایستگاه، آب شرب روستائیان تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی شهرستان املش را تأمین می‌کند که با کاهش میزان آبدهی چشمه‌ها در مناطق مرتفع و کاهش میزان آبدهی چاه‌ها در مناطق جلگه‌ای مواجه شده‌ایم و این سیر نزولی در فصول گرم سال بیشتر نمایان است.

اسماعیل‌نژاد بیان کرد: ۱۰ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال اعتبار امسال از منابع مختلف برای اجرای پروژه‌های آب ۱۷ روستای شهرستان املش اختصاص یافته است که اگرچه ۱۵ درصد بیشتر از میزان پارسال است ولی برای تکمیل و بهره‌برداری آن به ۲۸ میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز است.

وی تصریح کرد: این میزان اعتبار برای اجرا و تکمیل پروژه‌ آبرسانی به روستاهای ملکوت، کشمش، مربو، لرود، گورج، امام، طارش، شیرچاک و ملجادشت در ییلاقات و جیرگوابر، گوشکور، گوشت پزان، بزکویه، توشه میان، یوسف آباد البرز و گودین گوابر در مناطق کوهپایه‌ای و مجتمع آب‌رسانی پیش بیجار در منطقه جلگه‌ای شهرستان املش نیاز است.

مدیر آب و فاضلاب روستائی شهرستان املش خاطرنشان کرد: در صورت تأمین اعتبار کافی و به‌موقع و پس از تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه‌های آب‌رسانی، ۲۲۰۰ خانوار ساکن ۱۷ روستای شهرستان املش در دو بخش مرکزی و رانکوه این شهرستان از آب شرب بهداشتی و کافی برخوردار می‌شوند.

 

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 1

کل نظرات :1

  • اهالی روستای پیلدره

    تاریخ : ۱۲ - دی - ۱۳۹۴

    سلام / کشاورزان زحمت کش روستای پیلدره تابستانها مشکل آب شرب دارند باید الان حل شود تا تابستان مشکل کمبودی آب شرب نداشته باشند پیگیری و حل کنید با تشکر/ اهالی روستا


    پاسخ دادن

ارسال دیدگاه

کسب درآمد