کد خبر: 62937

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۰/۰۹ - ۶:۱۶

بازیگرنقش میرزاکوچک خان جنگلی در گذشت

ولی الله مومنی بازیگر نقش میرزا کوچک خان جنگلی دار فانی را ودا گفت به گزارش املش ما ، ولی الله مومنی بازیگر پیشکسوت سینمای ایران که این روزها در حال ایفای نقش در سریال «معمای شاه» بود، ساعاتی قبل در اثر سکته قلبی دربیمارستان رجایی شهر دار فانی را وداع گفت. وی دردهم خرداد […]

ولی الله مومنی بازیگر نقش میرزا کوچک خان جنگلی دار فانی را ودا گفت

به گزارش املش ما ، ولی الله مومنی بازیگر پیشکسوت سینمای ایران که این روزها در حال ایفای نقش در سریال «معمای شاه» بود، ساعاتی قبل در اثر سکته قلبی دربیمارستان رجایی شهر دار فانی را وداع گفت.ولی_الله_مومنی_2
وی دردهم خرداد سال۱۳۲۲ در اردبیل به دنیا آمد. وی در کلاس چهارم ابتدایی تحصیل می کرد که همراه خانواده از اردبیل به تهران نقل مکان کرد. مومنی به خاطرعلاقه ای که به هنر داشت از سال ۱۳۴۳ به بازی در تئاتر روی آورد و ازسال ۱۳۴۵ نیز با بازی درفیلم «دوانسان» ساخته آرامائیس آقامالیان وارد سینما شد. او در این فیلم با فرانک میرقهاری و مرحوم ایرج قادری هم بازی شد., از ۲۵ سالگی وارد کار دوبلاژشد. او دوبلور و بازیگر سینما؛ تلویزیون و تئاتر بود.

مومنی از سال ۱۳۴۸ فعالیت او در دوبله بیشتر شکوفا شد. او معاصر گویندگانی چون ژرژ پطرسی، جواد پزشکیان، مرحوم خسرو شکیبایی و فریبرز صالح بودند.

او در همین سال‌ها بازی در تئاتر و سینما و تلویزیون را نیز آغاز کرد اما در سال ۶۲ با فیلم سردار جنگل به شهرت رسید. او در این اثر ایفاگر نقش میرزا کوچک جنگلی بود.او علاوه بر هنر هفتم در هنر خوشنویسی نیز دارای ذوق و مهارت بود.

مومنی در حالی در هشتم دیماه ۹۴ در تهران درگذشت که آخرین کارش معمای شاه در حال پخش از تلویزیون بود.

  • فیلم‌ها

آفتاب نشین‌ها /۱۳۶۰

سردار جنگل / ۱۳۶۲

عروس حلبچه / ۱۳۶۹

دل و دشنه / ۱۳۷۳

بشارت منجی / ۱۳۸۳

  • مجموعه‌های تلویزیونی

سر بداران/ پهلوانان نمی میرند/ مختارنامه

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 1

کل نظرات :1

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد