کد خبر: 62928

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۰/۰۸ - ۲۰:۲۷

نمادی برای عالم پرور بودن بخش رحیم آباد

تابلوی ورودی هر شهری نماد و معرف گذشته آن شهر است ، تابلوی ورودی شهر رحیم آباد نشان از تاریخ عالم پرور این شهر را دارد. به گزارش خبرنگار املش ما ،در تابلوی ورودی شهر رحیم آباد تصویر دو عالم بزرگ ایران نقش بسته است که نشان از پرورش بزرگ عالمان دینی دارد .  مرحوم آیت الله […]

تابلوی ورودی هر شهری نماد و معرف گذشته آن شهر است ، تابلوی ورودی شهر رحیم آباد نشان از تاریخ عالم پرور این شهر را دارد.

به گزارش خبرنگار املش ما ،در تابلوی ورودی شهر رحیم آباد تصویر دو عالم بزرگ ایران نقش بسته است که نشان از پرورش بزرگ عالمان دینی دارد .

 مرحوم آیت الله آقا سید محمد تقی معصومی اشکوری (رحمت الله علیه) از شاگردان و تربیت یافتگان محضر عارف و اصل مرحوم آقا سید موسی زرآبادی ( ۱۲۹۴ ـ ۱۳۵۳ ق ) و میرزا مهدی اصفهانی ( ۱۳۰۳ ـ ۱۳۶۵ ق ) است .

مرحوم آقای علی اکبر طلوعی گیلانی فرزند آقای علی اکبر اشکوری درسال ۱۲۶۴ شمسی در اشکور متولد گردید در ایام خرد سالی دارای ذکاوت بی مانند و قریحه سرشار بود بمقتضای ذوق وافری که به فرا گرفتن علوم دینی نشان می داد به فرا گرفتن معارف الهیه و تعلیم فقه و اصول منطق و حکمت و مبادی آنها از صرف و نحو و معانی و بیان و لغت وتفسیر و درایه ورجال صرف نمودند از ۲۲ سالگی به مدت هفت سال در مدارس قدیمه گیلان بتحصیل اشتغال داشتند پس از تحصیل مقدمات به قزوین – تهران و قم مسافرت و از نزد اساتید فن و روحانیون روشن فکر دوره متوسطه را در مدت ۱۲ سال به پایان رساندند در عین تحصیل به تزکیه نفس و ریاضت و تعلیم علوم غریبه جاهد و در دوره تحصیلی مورد غبطه طلاب بودند .

تابلوی رحیم آباد

ارسال دیدگاه

کسب درآمد