کد خبر: 62618

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۹/۲۸ - ۴:۴۳

جلسه اصلاح طلبان رودسر و املش برگزار شد+تصاویر

سومین گردهمایی بزرگ اصلاح طلبان و اعتدال گرایان شهرستان های رودسر و املش به میزبانی مجمع دانش اموختگان ایران اسلامی گیلان و با همکاری شورای مشورتی اصلاح طلبان دو شهرستان رودسر و املش عصر۵شنبه با حضور گسترده اصلاح طلبان و اعتدال گرایان و با حضور بی نظیر مردم در کانون معصومیه شهرستان املش با عنوان […]

سومین گردهمایی بزرگ اصلاح طلبان و اعتدال گرایان شهرستان های رودسر و املش به میزبانی مجمع دانش اموختگان ایران اسلامی گیلان و با همکاری شورای مشورتی اصلاح طلبان دو شهرستان رودسر و املش عصر۵شنبه با حضور گسترده اصلاح طلبان و اعتدال گرایان و با حضور بی نظیر مردم در کانون معصومیه شهرستان املش با عنوان ‘نقش مردم در فرایند توسعهبرگزار شد.

مهندس عزت اله تقواییان در سومین بزرگ اصلاح طلبان شهرستان های رودسر و املش که عصر ۵شنبه در کانون معصومیه شهرستان املش برگزار شد گفت:
باید از مردم تشکر کرد که با حضور خود پای صندوق‌ها در ۲۴خرداد ۹۲دولتی را انتخاب کردند که جلوی جنگ را گرفت و با تدبیر و حمایت مقام رهبری توانست پرونده ای که بیش از ۱۲سال برای نظام و کشور هزینه برداشت را حل و فصل نماید.

وی افزود اگر به توسعه بعنوان یک درخت بنگریم، فرهنگ مردم ریشه آن محسوب می شود و تا ریشه شکل نگرفته باشد، توسعه شکل نخواهد گرفت.
دبیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات ابراز نمود: در این مسیر توسعه سیاسی مقدم بر توسعه اقتصادی بوده و مرزهای توسعه سیاسی و اقتصادی در هم تنیده است. برای تحقق مشارکت مردم در توسعه، مردم باید نهادهای مدنی داشته باشند. باید پذیرفت که حاکمیت فقط با حضور مردم می تواند تثبیت گردد.
وی با تاکید بر اولویت توسعه سیاسی، برخورداری از مطبوعات آزاد و تاکید بر نقش مردم در فرایند توسعه، ادامه داد: نگاه امنیتی به قومیت ها اشتباه است.
باید به مردم اعتماد کرد. هر کجا که امکان رقابت سالم فراهم باشد مردم رشد می کنند. رقابت انگیزه لازم برای پیشرفت را با خود به همراه دارد.
تقواییان گفت: حضور مردم در چنین همایش هایی شروع توسعه است.
این فعال سیاسی اصلاح طلب خاطرنشان کرد: در امریکا، نقش دولت مرکزی برون مرزی است، این ایالت ها هستند که کشور را اداره می کنند.
وی تاکید کرد: فعالیت احزاب و نهادهای مدنی و عدم برخورد امنیتی نسبت به مشارکت و فعالیت مردم ضامن توسعه پایداراست.photo_2015-12-19_01-24-50

دکتر نورعلی عباس پور در سومین گردهمایی بزرگ اصلاح طلبان شهرستان های رودسر و املش که عصر ۵شنبه در کانون معصومیه شهرستان املش برگزار شد،گفت:
به فرایند رشد کمی و کیفی و طولی و عرضی زندگی مردم توسعه گفته می شود. تعداد افراد شرکت کننده در انتخابات به تنهایی نشان دهنده شاخص توسعه نیست. این گونه نگاه های توده وار، در صورتی که زیر ساخت ها مهیا نباشد، برخی مواقع منجر به استبداد نیز می شود.
عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان خاطرنشان ساخت: در پژوهشی نود و هفت کشور جهان در خصوص وضعیت توسعه مورد بررسی و مطالعه قرار گرفتند و این بررسی نشان داده کشورهایی که دارای منابع وسیع طبیعی و خدادادی می باشند در توسعه دچار مشکل هستند. چرا که دولت خودش را نیازمند و وامدار مردم نمی داند و در چنین شرایطی پاسخگوی افکار عمومی نیست چون منابع موجود هستند.
وی با اشاره به منابع نفتی کشور تاکید کرد: این آسیب بزرگی است که ما هم در کشور خودمان با آن مواجه هستیم.
این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: توسعه از مردم، بوسیله مردم و برای مردم و از نیاز های مردم برخواسته است و در حقیقت مردم رکن و اساس توسعه به شمار می آیند و هدف توسعه این است که مردم در رفاه زندگی کنند.
عباسپور در خصوص جایگاه مردم در توسعه گفت: در دنیای جدید از انسان ها با عنوان سرمایه های انسانی یاد می شود، در صورتی که انسان ها توانمند شده و از فکرشان کمک گرفته شود. مهم ترین منبع امروز ما، سرمایه انسانی است.
این عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان در بخش دیگری از سخنانش تصریح نمود: مهاجرت های متعددی که در منطقه به وفور شاهدش هستیم مبین این موضوع است که بستر ها و شرایط توسعه در منطقه فراهم نشده است. بازگرداندن همین سرمایه های از دست رفته، بخش عمده ای از مشکلات را حل خواهد کرد.
عباسپور اعتماد مردم به مردم و مردم به دولت را بعنوان یک عامل مهم در راستای توسعه بر شمرد و خاطر نشان کرد: تا اعتماد عمومی موجود نباشد مشارکتی شکل نخواهد گرفت.
photo_2015-12-19_01-17-58
ابراهیم اسماعیلی در سومین گردهمایی اصلاح طلبان و اعتدال گرایان شهرستانهای رودسر و املش که عصر پنج شنبه با موضوع “نقش مردم در فرایند توسعه” برگزار شد، گفت:
مردم بعنوان بستر توسعه محسوب میشوند و در میان مطالبات مردم آزادی از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد. ازادی یعنی احترام به قوانین. اینکه مشاهده میکنیم به آزادی خدشه وارد شده به این دلیل است که یا قوانین خوب تعریف نشده اند و یا خوب اجرا نمی شوند و همچنین بستری فراهم نشده که آزادی به معنای قانون گرایی و قانون مداری به مردم آموزش داده شود.
وی خاطر نشان کرد: حداقل حقوق شهروندی، حق آموزش می باشد و دو مقوله مهم در آموزش محتوا و کیفیت آموزشی محسوب می شود. آزادی در جامعه ما آموزش داده نمی شود و گاهی این عدم آموزش هدفمند است.
این کارشناس ارشد جغرافیای شهری ابراز نمود: توسعه یک امر محلی است. توسعه یک فرمان نیست بلکه یک فرایند به شمار می آید که با نهادهای مردمی شروع می شود. تجربه نشان داده که القائات هیچ گاه و در هیچ یک از جوامع منجر به توسعه نشده است. هر جا که مردم به حساب آمدند کور سویی از توسعه و رشد دیده شده است.
اسماعیلی گفت: مساله عمده این است که بنا داریم از تاثیرگذاری مردم بهره ببریم یا سو استفاده کنیم. مردمی که حماسه سیاسی می آفرینند بدون شک قادرند در روند توسعه پایدار مشارکت کنند. این امر مهم یعنی بها دادن به مردم بستگی به این دارد که هدف ما صرفا آمار دادن باشد یا استفاده از مردم در توسعه.
وی در بخشی دیگر از سخنانش ابراز نمود: طی سالهای گذشته مردم املش درگیر بحران چای بودند در حالی که املش ۳۵ درصد کل چای کشور را تولید میکند. اینجا مردم در توسعه نقشی نداشتند و کنار گذاشته شدند. سوال اساسی اینجاست که چند بار طی این سالها، برنامه توسعه توسط رسانه ها برای مردم تبیین و شفاف سازی شده است؟ چه زمانی آنچه در این راستا انجام شده مورد ارزیابی قرار گرفته است؟ برنامه ششم در حال تدوین است اما احتمالا با امار سال ۸۵. این مدل کار کردن جوابگوی نیاز های واقعی و فعلی جامعه نیست. املش اولین شهر ایران بود که در سال ۱۳۵۲ در آن طرح تصفیه فاضلاب هوازی اجرا شد. اگر با همان پیش فرض حرکت میشد، اکنون نباید در هیچ کجای شهر مشکل فاضلاب می داشتیم.photo_2015-12-19_01-05-41
سعید فرج پور در سومین گردهمایی بزرگ اصلاح طلبان شهرستان های رودسر و املش که عصر ۵ شنبه در کانون معصومیه شهرستان املش برگزار شد،گفت:
ریشه ها و جوانه های توسعه ی انسان محور را در این منطقه دیدم.وی در ادامه گفت:انسان توسعه یافته بی دریغ محبت می ورزد و لطف می کند و به فضاسازی های انسانی مبادرت می ورزد.در مفهوم توسعه به اجمال می توان گفت،توسعه فرایندی ست  که حق هر انسان را به خود او می سپارد.حق سیاسی،اقتصادی،فرهنگی و حتی عقیدتی .اگر به این باور داشته باشیم میتوانیم توسعه را عصاره امکانهای انتخاب در نظر بگیریم،یعنی فضایی ایجاد شود که تعداد انتخابها افزایش یابد یعنی آزادی و کرامت انسانی
این کارشناس ارشد محیط زیست ابراز نمود:دو روش فکری اقتصادی در کشور وجود دارد :اقتصاددانهای متعارف متعقدند به اقتصاد بازار که قوانین حاکم بر عرضه و تفاضاست ،اقتصاددان های دگر اندیش معتقدند اقتصاد متکی به نهادهایی است که در ان نهادها تولید ثروت می کند.این نهادهای فراگیر هستند که امکان ایجاد توسعه را فراهم می سازند و تا این نهادها راه اندازی نشوند توسعه با این محوریتی که در کشور ما دارد به وجود نمی آید.ایشان در ادامه سخنرانی خود اظهار داشت:باید نهادهای فراگیر تولید بشوند تا قوانینی بوجود بیاید که همه ی قومیت ها بتوانند از آن برخوردار شوند،صحیح است که نهادها توسعه را به وجود می اورند اما نهادها از درون خود توسط افراد آماده و آموزش دیده و توانمند ایجاد می شوند.
این فعال سیاسی تاکید نمود:عدم تشکیل سندیکاها ریشه در دولت ندارند و قبل از آن باید نیازهای اولیه افراد را رفع کنیم و سپس آموزش بدهیم که چگونه همدیگر را پیدا کنند و سپس آنها این نهادها را تشکیل دهند.اگر میگوییم اولویت با چیزی ست معنی بر مهم نبودن سایر موارد نیست،از دیدگاه من اولویت اقتصاد است.
ایشان در پایان با تاکید بر اینکه افراد بدون اندیشه مشارکتی در فرایند توسعه نقشی نخواهند داشت و اگر بحث منفعت مطرح شود میتوان خود آدمها را توانمند کرد و نیازی به مشارکت دولتی خاصی ندارد،افزایش سطح آگاهی مردم از پیش پا افتاده ترین راههای رسیدن به توسعه دانست.
photo_2015-12-19_01-17-48

منبع: خبرآزاد

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 1

کل نظرات :7

 • رهبرفقط سید علی

  تاریخ : ۲۸ - آذر - ۱۳۹۴

  مرگ برفتنه گر

  مرگ برآشوبگر


  پاسخ

  • arslan

   تاریخ : ۲۸ - آذر - ۱۳۹۴

   اگر به این جماعت یک قلم وکاغذ میدانند میگفتند درباره “اصلاح طلبی “یک صفحه انشآ بنویسند .!همگی با هم ۱۰نمیشدند.
   این جماعتی که من دیدم اندیشه اصلاح طلبی برای هیج کدامشان مبنا وخاستگاه معرفتی نداشتند.بلکه شبیه طرفداران پرسپولیس واستقلال فقط طرفدارند بدون اینکه بدانند چرا!!!!


   پاسخ

  • aligafar

   تاریخ : ۲۸ - آذر - ۱۳۹۴

   اینها قبل از برگزاری همایش بهتر است نسبت اصلاح طلبی را با منافع اسراییل را تبیین کنند !وبگویند چرا شیمون پرز میگه:اصلاح طلبان سرمایه ما در ایران هستند.


   پاسخ

 • حسن

  تاریخ : ۲۸ - آذر - ۱۳۹۴

  اصلاح طب یا رفرمیست در هر جامعه ی سعی میکند در نهاد ها وساختار ها تغییرات بوجود آورد که ضمن حفظ ماهیت آن نظام ،سرعت رسیدن جامعه به اهداف نظامش سریع تر شود.
  حال ،جریان ماهیتاٌ غربگرا !دوم خرداد اینگونه بوده؟
  استکبارستیزی،دین محوری، ضدیت با سکولاریسم از مبانی انقلاب اسلامی نیست؟آیا این جماعت در عملکرهایشان به این دست از مبانی انقلاب پایبند بودن؟در فتنه های ۸۸و۷۸ و…. چه ها نکردند؟
  اگر اینها مدعی اصلاح ظلبی هستند چرا بهایی ها،امریکایی ها،سلطنت طلب ها، ریگی ها،همجنس بازها،وهابی ها و…. از این جماعت در حمایت کردند؟
  اینها دگماتیست های فسیل شده ی بیش نیستند.
  اگر اندیشه دارند جلسات مناظره بگذارند تا بفهمانیم به اینها که در حد یک برای نظام ،بیشتر نیستند.
  دستها واندیشه هایشان خالی است وجز عبارات کهنه شده ی مثل “جامعه مدنی وتوسعه سیاسی”!چیز تازه ی برای بلغور کردن پشت تریبونها ندارند.


  پاسخ

 • املشی

  تاریخ : ۲۹ - آذر - ۱۳۹۴

  سلام/اینهااصلامشکلات اقتصادی ندارند دارند از اقتصاد صحبت میکنند /یه راهکار کشاورزی از اینها سوال کنید پاسخ و برنامه ای ندارند بدهند و؟؟؟؟؟؟؟؟


  پاسخ

 • دیدبان

  تاریخ : ۲۹ - آذر - ۱۳۹۴

  تبارشناسی اصلاح طلبان :بی آرمانی-وادادگی فرهنگی وسیاسی در برابر تهاجم ارزش های مدرنیته-شدیداٌ تمامیت خواه-از خودبیگانگی-مقهور دشمن-اشدا با خودی و رحمآ با بیگانه-انقلابی پشیمان- شدیدا در توهم دانایی!-لبخند بنا گوش در رفته در برابر دشمن-ابروهای در هم کشیده در برابر خودی-بی ریشه گی در اندیشه -رام وتسلیم پذیر در برابر غیرخودی و….در یک کلام !


  پاسخ

 • محمد

  تاریخ : ۳۰ - آذر - ۱۳۹۴

  جالبه که همه نظر دهنده ها از یک تفکر هستند وبلااستثناء اصلاح طلبان رو به هزار مورد متهم میکنند وهر انگی میزنند وبعدش هم میگن که اینها حرفی برای گفتن ندارند!!
  خب عزیزان دل من به بزرگترهای خودتان بفرمایید اینها که هوادار ندارند پس چرا اینقدر مورد حمله قرار میدهید ورد صلاحیت میکنید!!؟ بگذارید اصلاح طلبان با ژنرالهای خود وارد صحنه شوند واونوقت ببینید که چه کسانی حرفهایشان خریدار دارد یا نه!!
  تا سیه روی شود هر که در او غش باشد۸


  پاسخ

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد