گفتمان دینی با موضوعیت مهدویت  با سخنرانی حجت الاسلام عزیزی درهنرستان کارودانش مرحوم طالب پور برگزار شد.

گفتمان دینی2به گزارش خبرنگار املش ما ، حجت الاسلام عزیزی در گفتمانی دینی که با موضوع مهدویت  در هنرستان کارودانش طالب پ.ر املش برگزار شده بود گفت: ما باید بدانیم تکلیف مان با امام زمان مان چیست و چرا به امام زمان نیاز داریم و اگر ندانیم قصه مظلومیت تکرار می شود.

وی با اشاره به این که کثر کوفیانی که ظلم کردند، یا با بی تفاوتی لبیک نگفتند و در ظلم شریک شدند، کسانی بودند که می دانستند امامشان بر حق است و جایگاه امامت برایشان روشن بود؛ برای همین از امام حسین (علیه السلام) دعوت کردند افزود: ولی این افراد یاز خود به امام را خوب تنظیم نکرده بودند. این نیاز را یک نیاز مادی و حیوانی تعریف کرده بودند، نه یک نیاز واقعی.

این کارشناس مذهبی با تاکید بر این که به همین دلیل است که حدود ۳۰۰ نفری که از مدینه تا مکه و از مکه تا کربلا کاروان امام را همراهی کردند و تا شب عاشورا هم همراه امام بودند، ولی نهایتاً عاقبت به خیر نشدند تصریح کرد: امام حسین (علیه السلام) خواست اصحابش را غربال نماید، فرمود: مشعل ها را خاموش کنید، تکلیف برداشته شد. این ۳۰۰نفر چرا رفتند؟ این سوال جدی تاریخی است شما دوست دارید که کار شما به اینجا بکشد؟

عزیزی خاطر نشان کرد: گیریم دوباره واقعه کربلا تکرار شود، انسان کامل بیاید و در لحظه ی آزمایش بگوید: من تکلیف را برداشتم، می توانید بروید! شما چه کار می کنید؟ مثل حبیب بن مظاهر تا آخر می مانید و خطبه می خوانید؟ میخواهید مثل بُریر باشید؟ یا مثل مسلم بن عوسجه؟ و یا اینکه مثل آن ۳۰۰نفر؟!

گفتمان دینی1 گفتمان دینی3 گفتمان دینی4 گفتمان دینی5 گفتمان دینی6 گفتمان دینی8 گفتمان دینی9 گفتمان دینی11

اشتراک این خبر در :