کد خبر: 62536

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۹/۲۳ - ۴:۱۴

گفتمان دینی با موضوعیت مهدویت در املش برگزار شد+تصاویر

گفتمان دینی با موضوعیت مهدویت  با سخنرانی حجت الاسلام عزیزی درهنرستان کارودانش مرحوم طالب پور برگزار شد. به گزارش خبرنگار املش ما ، حجت الاسلام عزیزی در گفتمانی دینی که با موضوع مهدویت  در هنرستان کارودانش طالب پ.ر املش برگزار شده بود گفت: ما باید بدانیم تکلیف مان با امام زمان مان چیست و چرا به امام […]

گفتمان دینی با موضوعیت مهدویت  با سخنرانی حجت الاسلام عزیزی درهنرستان کارودانش مرحوم طالب پور برگزار شد.

گفتمان دینی2به گزارش خبرنگار املش ما ، حجت الاسلام عزیزی در گفتمانی دینی که با موضوع مهدویت  در هنرستان کارودانش طالب پ.ر املش برگزار شده بود گفت: ما باید بدانیم تکلیف مان با امام زمان مان چیست و چرا به امام زمان نیاز داریم و اگر ندانیم قصه مظلومیت تکرار می شود.

وی با اشاره به این که کثر کوفیانی که ظلم کردند، یا با بی تفاوتی لبیک نگفتند و در ظلم شریک شدند، کسانی بودند که می دانستند امامشان بر حق است و جایگاه امامت برایشان روشن بود؛ برای همین از امام حسین (علیه السلام) دعوت کردند افزود: ولی این افراد یاز خود به امام را خوب تنظیم نکرده بودند. این نیاز را یک نیاز مادی و حیوانی تعریف کرده بودند، نه یک نیاز واقعی.

این کارشناس مذهبی با تاکید بر این که به همین دلیل است که حدود ۳۰۰ نفری که از مدینه تا مکه و از مکه تا کربلا کاروان امام را همراهی کردند و تا شب عاشورا هم همراه امام بودند، ولی نهایتاً عاقبت به خیر نشدند تصریح کرد: امام حسین (علیه السلام) خواست اصحابش را غربال نماید، فرمود: مشعل ها را خاموش کنید، تکلیف برداشته شد. این ۳۰۰نفر چرا رفتند؟ این سوال جدی تاریخی است شما دوست دارید که کار شما به اینجا بکشد؟

عزیزی خاطر نشان کرد: گیریم دوباره واقعه کربلا تکرار شود، انسان کامل بیاید و در لحظه ی آزمایش بگوید: من تکلیف را برداشتم، می توانید بروید! شما چه کار می کنید؟ مثل حبیب بن مظاهر تا آخر می مانید و خطبه می خوانید؟ میخواهید مثل بُریر باشید؟ یا مثل مسلم بن عوسجه؟ و یا اینکه مثل آن ۳۰۰نفر؟!

گفتمان دینی1 گفتمان دینی3 گفتمان دینی4 گفتمان دینی5 گفتمان دینی6 گفتمان دینی8 گفتمان دینی9 گفتمان دینی11

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد