کد خبر: 62446

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۹/۱۹ - ۵:۰۲

چندسوال از آقای رهبری املشی در پی اظهارات حیرت آورش در مجلس

جناب رهبری املشی از خود بپرسید چه شده است که سخنان شما نعل به نعل عین سخنان دولت مردان آمریکا در خصوص سوریه است و هم نوای با آنها انتخابات سوریه و خروجی آن بشار اسد را قبول ندارید و همچون کری باقی ماندن بشار اسد در قدرت برایتان قابل قبول نیست. به گزارش املش […]

جناب رهبری املشی از خود بپرسید چه شده است که سخنان شما نعل به نعل عین سخنان دولت مردان آمریکا در خصوص سوریه است و هم نوای با آنها انتخابات سوریه و خروجی آن بشار اسد را قبول ندارید و همچون کری باقی ماندن بشار اسد در قدرت برایتان قابل قبول نیست.

رهبری املشی در مجلسبه گزارش املش ما ، ۸دی نیوز نوشت: چندی پیش نماینده املش و رودسر، رهبری املشی در نطق پیش از دستور سخنرانی عجیب و شگفت آوری را ایراد کرد.

وی ابتدا در جملاتی عجیب سیاست های نظام و رهبری در خصوص حمایت از محور مقاومت را زیر سوال می برد. ایشان در اظهاراتی عحیب در خصوص جنگ های ایجاد شده در منطقه اظهار نگرانی کردند ایران به دام اسرائیل نیفتد و کشورهای “سوریه” و “ترکیه و عربستان”  را در یک ردیف قرار دادند حال آنکه این کشورها کاملا در دو جبهه مخالف یکدیگر هستند و امروزه بر هیچکس حمایت های ترکیه و عربستان از داعش پوشیده نیست.

ظاهرا ایشان نمی دانند در جایگاهی حضور ندارند که بتوانند در خصوص اینگونه سیاست گذاری ها دخالت بکنند و در طبقات مشخص شده تصمیم سازی و تصمیم گیری نظام جمهوری اسلامی این دست مسائل تنها در حوزه اختیارات ولی فقیه و نهایتا روسای قوا و شورای عالی امنیت ملی می باشد.

رهبری املشی در گوشه ای دیگر از سخنان عجیبشان به نخست وزیر عراق را به تابعیت انگلیسی متهم کردند و او را برای عراق مناسب ندانستند در حالیکه همه می دانند العبادی در جایگاه شراکت با دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.

جناب آقای رهبری املشی آیا یادتان رفته است خودتان متولد نجف اشرف هستید، بهتر است ابتدا یک سوزن به خود بزنید سپس یک جوالدوز به العبادی.

آیا بهتر نبود به وظایف خود در کمیسیون برنامه و بودجه بپردازند که چیزی به پایان سال نمانده هنوز تکلیف برنامه ششم توسعه و بودجه سال بعد مشخص نیست!

ایشان بهتر است به جای نگرانی در خصوص سیاست های موفق نظام در خصوص سوریه و عراق ، نگران نفوذ تفکرات لیبرالی و نئو کینزی در برنامه ششم توسعه باشند تا ماجرای برنامه چهارم توسعه و نارضایتی رهبر معظم انقلاب تکرار نشود.

باید از نماینده املش و رودسر پرسید آیا بهتر نبود مشکلات مربوط به حوزه نمایندگی خود همچون چای و برنج را پیگیری می کردند.

ظاهرا باید به ایشان یاد آوری کرد که خاندان اسد و کشور سوریه تنها حامی ایران در دوران ۸ سال دفاع مقدس بودند و در طول حیات انقلاب اسلامی نیز همواره از حامیان سیاست های جمهوری اسلامی بوده و در دهه گذشته نیز پشتیبانی سیاسی و نظامی محور مقاومت به رهبری ایران و خط مقدمی لبنان و فلسطین را بر عهده داشته است.

شاید ایشان نمی دانند با توجه به این اقدامات دولت سوریه جزء کشورهای شریک جمهوری اسلامی در منطقه می باشد. البته شاید معنای شریک در روابط بین الملل را نمی دانند که اگر نمی دانند نباید در این خصوص اظهار نظر کنند.

ایشان در گوشه ای دیگر از سخنانشان اشاره کردند: در یمن هم باید به اکثریت رای مردم احترام بگذاریم و نباید بهانه دست عربستان بدهیم.

باید به ایشان متذکر شد بر خلاف شما همه مردم ایران اتفاق نظر دارند که عربستان در قضیه یمن مقصر و جنایت کار است. چه شده است با شما که گناه پدیدآورنده فاجعه منا را به گردن نظام مقدس جمهوری اسلامی می اندازید.

چه شده است که فرستادن چند کشتی غذا و دارو از ایران به یمن معنایش می شود دخالت و عامل حضور عربستان ، اما موشک باران و بمباران مردم مظلوم یمن از منظر شما دخالت نیست ؟ و حتی حق عربستان است چون ایران بهانه به دستش داده است.

در پایان باید اشاره کرد بهتر است این جمله ی امام را چراغ راه خود قرار دهید که ” هرجا آمریکا از شما تعریف کرد بدانید اشتباه کرده اید”

وی در جای دیگری از  این سخنرانی گفته است که “مردم سوریه حکومت خودشان را قبول داشتند میدان را برای ورود تروریست ها آماده نمی کردند!” و همچنین حضور بشار به عنوان نخست وزیر را خلاف قانون دانست.

از خود بپرسید چه شده است که سخنان شما نعل به نعل عین سخنان دولت مردان آمریکا در خصوص سوریه است و هم نوای با آنها انتخابات سوریه و خروجی آن بشار اسد را قبول ندارید و همچون کری باقی ماندن بشار اسد در قدرت برایتان قابل قبول نیست.

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 1

کل نظرات :2

 • محمدصادق قدرتی

  تاریخ : ۱۹ - آذر - ۱۳۹۴

  با سلام

  همانگونه که امام اشاره داشتند مجلس در راس امور است،پس نمایندگانش آزاد و مصونند در برابر هر نقدی که می کنند حتی برتر از روسای قوایی مثل رئیس مجلس و رئیس جمهور.

  آقای رهبری محل تولد العبادی را زیر سئوال نبرده بلکه تابعیتش را، به همین دلیل نقد شما بر محل تولد ایشان وارد نیست.

  آنچه که شما بعنوان یار و یاور از دولت سوریه نام می برید اما ما و خیلی از مردم ایران و منطقه بعنوان باج گیر و سوء استفاده گر در طی جنگ تحمیلی از آن یاد می بریم. گویا شما فرق بین شریک تجاری و یار و یاور را نمی دانید.

  اما نکات بسیار مهم و نهایی ام:

  برتری انسان بر دیگر موجودات در این است که انسان می تواند علاوه بر تشخیص بد و خوب، بد را از بدتر و خوب را نیز از خوبتر تشخیص دهد.

  در شرایط عادی بین المللی حق با آقای رهبری است یعنی باید ما هم صدای جهانیان می شدیم برای برپایی یک حکومت دموکراتیک آزاد در سوریهمثل همه جای دیگر ولی در شرایط فعلی جهانی که :

  ۱- هدف آمریکا، انگلیس، اسرائیل و دیگر دریوزگان درگاهشان، تسلط بر نقشه خاورمیانه است
  ۲- سوریه خط مقدم رویارویی با صهیونیزم بین المللی است
  ۳- سوریه یکی از متحدان قدیمی و از نفوذی های ایران در حاکمین عرب منطقه است

  لذا ما در موضع انتخاب بین خوب و بد نیستیم بلکه بین بد و بدتریم.

  تدبیر مقام رهبری و اتاق فکر جمهوری اسلامی ایران به درستی تشخیص داده که باید به هر قیمت،خط مقدم جبهه اسرائیل به تصرف غرب و یا عرب ها در نیاید.

  همین تدبیر توانست:

  – بزرگترین تهدید ما یعنی حکومت بعثی عراق را نابود و این کشور را تحت نفوذ کامل ما در آورد
  – افغانستان را از تهدید علیه ما به تهدید علیه غرب تبدیل کند
  – بیش از نیمی از پاکستان و نقاط مرزی اش را از تهدید برای ما تبدیل به فرصت نفوذ تبدیل کند
  – لبنان را نیز از سیطره مطلق آمریکا رهانیده و منطقه استحفاظی ما قرار دهد
  – یمن که روزی جولانگاه آمریکا و عربستان بود را تبدیل به خصم آنان و پایگاه نفوذ ایران کند
  – ترکیه این خصم پنهان و مدعی احیای امپراطوری اسلامی عثمانی را به چالش شدید بین المللی و انزوا کشاند
  – مردم کشورهای عربی اطراف ما را تبدیل به نطفه های الگو برداری از مردم ما کند
  – نگاه برخی از کشورهای قاره مظلوم آفریقا را از غرب به سوی ایران سوق دهد
  – دنیای وحشی غرب را رام کرده و برای مذاکره با ایران تسلیم و به زانو در آورد

  ***
  آنچه که اکنون به آن نیاز وافر داریم نه تحلیل خارج از مرز است که باید به فکر پوک نشدن سیب سرخ کشور در درون بود

  اگر توانستیم باند بازیها، فساد، رشوه گیری، ضعف و نقض در سیستم اداری، مالی،قضائی و مدیریتی را در کشور کنترل کرده و کاهش دهیم هنر کرده ایم وگرنه خطر در کمین ما نیز هست


  پاسخ

 • علی

  تاریخ : ۱۹ - آذر - ۱۳۹۴

  ایکاش جناب آقای رهبری به جای این سخنان کمی به فکر مشکلات بیکاری جوانان املشی بودند و پاسخ آن شعر گیلکی که شعار انتخاباتشان بود را میدادند تا در آستانه انتخابات شرمنده مردم نباشند. انشاءا… در آستانه انتخابات شاهد شعار های ……. نباشیم .


  پاسخ

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد