کد خبر: 62379

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۹/۱۷ - ۴:۳۹

رئیس راه و شهرسازی املش: تجهیزات راهدارخانه‌های املش فرسوده است

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان املش گفت: فرسودگی تجهیزات راهداری در راهدارخانه‌های خصیل دشت و ملکوت در شهرستان املش، خدمات رسانی در امر برف روبی و بازگشایی راه‌های مناطق کوهستانی شهرستان املش را مختل کرده است. به گزارش املش ما ، ایرج رضایی  اظهار داشت: این شهرستان ۲۴۹ کیلومتر راه روستایی دارد که ۱۰۰ […]

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان املش گفت: فرسودگی تجهیزات راهداری در راهدارخانه‌های خصیل دشت و ملکوت در شهرستان املش، خدمات رسانی در امر برف روبی و بازگشایی راه‌های مناطق کوهستانی شهرستان املش را مختل کرده است.

ماشین راهداریبه گزارش املش ما ، ایرج رضایی  اظهار داشت: این شهرستان ۲۴۹ کیلومتر راه روستایی دارد که ۱۰۰ کیلومتر آن در مناطق کوهستانی واقع شده و از مجموع سه راهدارخانه این شهرستان علاوه بر راهدار خانه مرکزی، دو راهدارخانه دیگر آن هم در مناطق ییلاقی خصیل دشت و ملکوت واقع شده‌اند که فرسودگی تجهیزات راهداری در این راهدارخانه‌ها باعث کندی و خلل در خدمات دهی به ۱۳۰۰ خانوار ساکن ۳۶ روستای مناطق ییلاقی شهرستان املش شده است.

وی گفت: راهدارخانه خصیل دشت املش فقط به یک دستگاه بلدوزر مجهز است که بیش از سی سال از عمر آن می‌گذرد که علاوه بر بالا بودن هزینه نگهداری آن، خدمات دهی به مردم در امر بازگشایی و برف‌روبی راه‌های مناطق ییلاقی این شهرستان را کند و مختل نموده است.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان املش افزود: راهدارخانه ملکوت مرکز دهستان سمام در ییلاقات بخش رانکوه شهرستان املش به یک دستگاه کامیون برف‌روب و یک دستگاه لودر مجهز است که عمر و قدمت لودر این راهدارخانه هم دست کمی از بلدوزر راهدارخانه خصیل دشت نیست با اینکه مشکلاتش هم کمتر از آن نیست.

رضایی گفت: با توجه به بارش برف سنگین اخیر در مناطق کوهستانی شهرستان املش که ارتفاع آن به ۷۰ سانتیمتر در بعضی مناطق مرتفع رسیده و همچنان هم ادامه دارد؛ بلدوزر راهدارخانه خصیل دشت در حین برف روبی و بازگشایی راه روستای شلیشه عصر روز گذشته با نقص فنی مواجه شد و امروز یک دستگاه بلدوزر از اداره راه و شهرسازی شهرستان لنگرود به امانت دریافت شده تا پس از بازگشایی مسیر بلوردکان به شلیشه و خصیل دشت، برگشت داده شود.

وی خاطرنشان کرد: ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال اعتبار امسال برای خرید یک دستگاه لودر از محل دو درصد نفت و گاز به اداره راه و شهرسازی شهرستان املش اختصاص یافته که هنوز تخصیص داده نشده است و در صورت تأمین به موقع آن و خرید و تجهیز یکی از راهدارخانه‌های ییلاقی املش پنجاه درصد این مشکلات رفع می‌شود.

رضایی با بیان اینکه با خرید و تجهیز یک دستگاه بلدوزر برای راهدارخانه خصیل دشت املش مشکل تجهیزات این راهدارخانه هم رفع می‌شود افزود: مناطق کوهستانی املش هم از مسیر بلوردکان به خصیل دشت و هم از مسیر شوک به مربو و گورج در فصول سرد سال به موقع برف روبی و بازگشایی و برای ایاب ذهاب مردم در کوتاه ترین زمان ممکن آماده می‌شود.

وی اعلام کرد: راه مناطق ییلاقی املش در مسیر شوک به مربو و گورج امروز توسط مأموران راهداری مستقر در راهدارخانه ملکوت بازگشایی شده ولی مسیر بلوردکان با انتقال بلدوزر امانتی از لنگرود از صبح امروز آغاز شد ومأموران راهداری خصیل دشت تلاش کردند تا غروب امروز مسیر شلیشه و خصیل دشت را بازگشایی کنند.

انتهای پیام/تسنیم

ارسال دیدگاه

کسب درآمد