کد خبر: 62361

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۹/۱۶ - ۱۲:۵۸

بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد رشت در ارتباط با لغو سخنرانی زاکانی

دکتر علیرضا زاکانی که سخنران روز دانشجو در دانشگاه آزاد رشت بود ، از جمله ی سخنرانانی است که با تماسی از تهران و طی یک تصمیم سطحی و جریانی، از ایراد سخنرانی باز داشته شد. حال باید از این افراد تصمیم گیر پرسید که مگر چه چیزی بنا بود مطرح شود ؟ به گزارش […]

دکتر علیرضا زاکانی که سخنران روز دانشجو در دانشگاه آزاد رشت بود ، از جمله ی سخنرانانی است که با تماسی از تهران و طی یک تصمیم سطحی و جریانی، از ایراد سخنرانی باز داشته شد. حال باید از این افراد تصمیم گیر پرسید که مگر چه چیزی بنا بود مطرح شود ؟

به گزارش املش ما به نقل از پیک دانشجو بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد رشت در بیانیه ایی لغو سخنرانی دکتر زاکانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت را محکوم کردند:

در روز دانشجو ، سخنرانی دکتر علیرضا زاکانی ، نماینده مردم تهران و رئیس کمیسیون ویژه برجام در مجلس شورای اسلامی در دانشگاه آزاد رشت ، به سفارش دانشگاه آزاد کشور و دستور مقامات استانی ، لغو شد. جدای از علل این اتفاق که بدان پرداخته خواهد شد ، نکته تعجب برانگیز ، این است که مسئولین حاشیه پرداز کشور که از حل مشکلات مردم عاجز مانده اند ، قادر به ایجاد چنین هماهنگی و تصمیم در خصوص لغو سخنرانی یک نماینده مجلس در یک دانشگاه و به تبع ، تکرار همان داستان لاف .آزادی بیان در ظاهر و سکوب آزادی بیان هرجا که به نفعشان نیست ، هستند

چندی پیش جناب آقای دکتر نوبخت ، ریاست محترم سازمان مدیریت و برنامه ریزی ، نیز فرموده بودند که :”جلوی مخالفان آزادی بیان را می گیریم ” که توقع می رفت افراد زیر مجموعه ایشان در استان نیز به این کلام تاسی جسته و آن را پیشه ی تصمیمات خود نمایند . همچنین ریاست محترم جمهور نیز در سنخنرانی امروز خود در دانشگاه صنعتی شریف گفت : ” دانشگاه باید امن باشد نه امنیتی “. اما امروز چیز دیگری در معرض رویت است .

از اهمیت روز دانشجو همه می گویند . از ویژگی های دانشجو سخن بسیار شنیده ایم . از وظایف دانشجو نیز همه مطلعیم . لکن هنوز نمی دانیم دانشجو اگر بخواهد وظایفش را انجام دهد ، بستر کار او چه خواهد بود . زیرا وقتی هر کسی ولو عالی ترین مقامات کشوری و استانی به خود اجازه می دهند برای هر دانشگاهی در هر شهری تصمیم بگیرند ، عملا دانشگاه و دانشجو را میراث خود می دانند و دانشگاهی را که بنا بود مبدا همه ی تحولات باشد ، دچار سازوکار خودساخته می کنند.

وقتی با لغو چندین و چند برنامه در سطح کشور برای روز دانشجو مواجه می شویم ، برداشتی نداریم جز این که نگاه سیاسی به دانشگاه وجود دارد . وقتی سخنرانان این برنامه ها، هم فکر جریان حاکم بر دولت و دانشگاه آزاد نباشد ، می فهمیم که با آزادی بیان میانه خوبی وجود ندارد.

دکتر علیرضا زاکانی که سخنران روز دانشجو در دانشگاه آزاد رشت بود ، از جمله ی سخنرانانی است که با تماسی از تهران و طی یک تصمیم سطحی و جریانی، از ایراد سخنرانی باز داشته شد. حال باید از این افراد تصمیم گیر پرسید که مگر چه چیزی بنا بود مطرح شود ؟ اگر می ترسیدید که واقعیت های برجام مطرح شود ، باید به شما یادآوری کنیم که مردم از این واقعیات به قدر کافی مطلع شده اند ، خصوصا که می بینند حتی به شروط رهبری پیرامون برجام نیز کم توجهی می شود.از این جهت باید به شما بگوییم که ما شان روز دانشجو را بهتر از شما می دانیم و موضوع این همایش را متناسب با یک فهم درست از شخصیت دانشجو و دانشگاهیان تعیین کرده بودیم.

در مجموع ، باید به مقامات تصمیم گیر یادآوری کنیم که دانشجویان هرگز نیاز کشور و دانشگاه را با مصالح سیاسی و تماس های تلفنی دیگران هماهنگ نکرده و پرقدرت به راه خود در جهت براندختن پرده های تزویر و تلوّنات برخی افراد سیاسی کار که نمی خواهند دانشجو سیاسی باشد ، ادامه می دهند . البته زیاد خوشحال نباشید که امید دانشجویان به عنوان قشر پیشتاز مردم از داعیه داران آزادی بیان برای ایجاد فضای گفتمانی و به دور از برخورد امنیتی از شما قطع شود. زیرا این امید همیشه به خدای متعال بوده و خواهد بود .

 

ارسال دیدگاه

کسب درآمد