مراسم یادواره شهدای منطقه پائین زربیجار شهرستان املش که همزمان با اربعین حسینی در مسجد امام حسین(ع) این منطقه برگزار شد.

حجت الاسلام احمد کیماسیبه گزارش املش ما ، حجت الاسلام احمد کیماسی در مراسم یادواره شهدای منطقه پائین زربیجار  اظهار داشت: شهدای دوران دفاع مقدس نزدیک‌ترین شهدا به شهدای کربلا هستند و برای حفظ و بقای دین و به پیروی از رهبر و امام خویش به میدان جنگ شتافتند و جان خویش را دراین راه نثار کردند.

وی افزود: مردم کشورمان امروز با برگزاری و شرکت در مراسم یادواره شهدا ثابت کرده‌اند که همیشه یاد و خاطره ایثارگری شهدا را زنده نگه می‌دارند و آرمان‌های بلند شهدا و امام راحل را دنبال می‌کنند و خوب می‌دانند که این مسیر، از بهترین مسیرها برای رسیدن به مقصد عالی است.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه مقداد رشت بیان کرد: از ویژگی‌های برجسته و بارز امام راحل و شهدای ما، همان معنویت و شجاعت همراه با دشمن‌شناسی است که امام راحل از آغاز نهضت تا لحظه رحلت توانست به بهترین وجه، ملت ایران و امت اسلام را رهبری و راهنمایی کند.

حجت الاسلام کیماسی تصریح کرد: قیام امام حسین(ع) در مبارزه با دستگاه حکومت ضد دین یزید، برای نجات دین اسلام و اصلاح جامعه بود و در این راه بهترین عزیزان خویش را فدا کرد تا دین اسلام آسیب نبیند و جلوی انحرافات جامعه گرفته شود.

وی خاطر نشان کرد: گروه‌های تروریستی فعال در کشورهای اسلامی منطقه همان نوادگان ابوسفیان و هند جگرخوار صدر اسلام هستند که امروز با شعار اسلام تیشه به ریشه اسلام می‌زنند که البته مورد حمایت مستقیم و غیر مستقیم آمریکا و اسرائیل و بعضی از کشورهای اروپایی و منطقه قرار دارند و همین کشورها در تربیت و آموزش آنان نقش به‌سزایی داشته و دارند./تسنیم

اشتراک این خبر در :