کد خبر: 62216

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۹/۱۲ - ۳:۵۸

برنامه توسعه شبکه مخابرات تا سال ۹۷ تشریح شد

پنجاه درصد سهام به اضافه یک سهم از سهام شرکت مخابرات ایران در هجدهم آبان ماه ۱۳۸۸ به کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین واگذار شد. به گزارش  سرویس اقتصادی املش ما ، پنجاه درصد سهام به اضافه یک سهم از سهام شرکت مخابرات ایران در هجدهم آبان ماه ۱۳۸۸ به کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین واگذار شد. بعد از […]

پنجاه درصد سهام به اضافه یک سهم از سهام شرکت مخابرات ایران در هجدهم آبان ماه ۱۳۸۸ به کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین واگذار شد.

مخابراتبه گزارش  سرویس اقتصادی املش ما ، پنجاه درصد سهام به اضافه یک سهم از سهام شرکت مخابرات ایران در هجدهم آبان ماه ۱۳۸۸ به کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین واگذار شد.

بعد از انجام بزرگترین معامله تاریخ بورس ایران، مخابرات خصوصی دست به توسعه خدمت‌رسانی در حوزه‌های ثابت و سیار زد. این شرکت اعلام کرده با توجه به آینده فناوری در جهان و و نیاز کشور به توسعه، برنامه‌های مختلفی برای توسعه  تا سال ۱۳۹۷ دارد.

برنامه شرکت مخابرات ایران برای سرمایه‌گذاری در سال‌های ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۷، هفتاد و دو (۷۲) هزار میلیارد ریال در بخش‌های شبکه و IT  است. این شرکت در سال جاری ۱۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌کند که این رقم در سال آینده تا ۲۷۰۰ میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

مخابرات ایران همچنین در نظر دارد در سال ۱۳۹۶ یک هزارو ۶۰۰ میلیارد تومان و در سال ۹۷ هم ۱۴۰۰ میلیارد تومان در بخش توسعه شبکه و IT سرمایه‌گذاری کند.

در بخش تلفن همراه نیز لزوم توسعه شبکه و ارتقا به نسل‌های بالاتر بر کسی پوشیده نیست و به این ترتیب مشخص است که شرکت ارتباطات سیار باید در سال‌های آینده سرمایه‌گذاری عظیمی انجام دهد.

بر اساس آمار شرکت ارتباطات سیار ایران، بودجه همراه اول در سال جاری ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است. این در حالی است که به گفته مدیرعامل همراه اول، این شرکت در سال ۱۳۹۴ برابر با ۱۸ سال گذشته برنامه توسعه‌ای خواهد داشت.

نوسازی و تکمیل سه هزار سایت نسل ۳ و دوهزار سایت نسل ۲ به منظور پوشش مناسب شبکه‌ای نقاط مختلف کشور از دیگر برنامه‌های اصلی همراه اول در سال جاری است./تسنیم

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد