کد خبر: 62192

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۹/۱۱ - ۱۹:۰۵

رئیس پلیس فتا گیلان تأکید کرد ؛ ضرورت نظارت والدین بر فرزندان در فضای مجازی

رئیس پلیس فتا گیلان بر ضرورت نظارت والدین بر فرزندان در فضای مجازی تأکید کرد. به گزارش املش ما ، ایرج محمدخانی بعد از ظهر امروز در نشست انتظامی استان با اشاره به اهمیت نظارت والدین بر فرزندان در فضای مجازی، اظهار کرد: ارتقای سطح دانش و آگاهی اجتماعی خانواده‌ها در حوزه فضای مجازی در […]

رئیس پلیس فتا گیلان بر ضرورت نظارت والدین بر فرزندان در فضای مجازی تأکید کرد.

ایرج محمدخانیبه گزارش املش ما ، ایرج محمدخانی بعد از ظهر امروز در نشست انتظامی استان با اشاره به اهمیت نظارت والدین بر فرزندان در فضای مجازی، اظهار کرد: ارتقای سطح دانش و آگاهی اجتماعی خانواده‌ها در حوزه فضای مجازی در کاهش آسیب‌پذیری فرزندان بسیار اثرگذار است.

وی با تأکید بر ضرورت نظارت والدین بر عملکرد فرزندان در فضای مجازی تصریح کرد: شبکه‌های اجتماعی مبتنی بر موبایل نسخه خارجی، دسترسی‌هایی را هنگام نصب از جمله خواندن لیست مخاطبان، اطلاعات تماس ذخیره شده در گوشی، فعال کردن میکروفن، استفاده از دوربین دستگاه بدون اطلاع کاربر در اختیار سرویس‌دهندگان خارجی می‌گذارد.

رئیس پلیس فتای گیلان با بیان اینکه امکانات و اطلاعات مذکور زمینه نقض حریم خصوصی را برای سرویس‌دهندگان این نرم‌افزارها به راحتی فراهم می‌کند، افزود: شبکه‌های اجتماعی موبایلی برای ذخیره کردن اطلاعات شخصی، خصوصی و خانوادگی اصلاً امن نیستند.

وی فراهم کردن زمینه‌های عاطفی و صمیمی توسط والدین را امری مهم دانست و گفت: والدین باید ضررهای دنیای پیچیده و پرفراز و نشیب فضای مجازی را به فرزندان خود آموزش دهند.

محمدخانی، تهیه ابزار سایبری نظیر گوشی تلفن همراه پیشرفته، رایانه کیفی و دستی و … را برای فرزندان مشروط به عدم استفاده از رمز عبور برای تلفن همراه و مخفی نکردن فایل‌ها و پوشه‌ها دانست و ادامه داد: والدین باید با نظارت به‌موقع و همراهی فرزندان در انجام فعالیت‌های مجازی از مخاطرات فناوری‌های نوین پیشگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه کشورهای صاحب فناوری در دنیا برای کاهش مخاطرات کاربران شبکه‌های اجتماعی موبایلی خود به تولید نسخه بومی و ملی روی آورده‌اند، خاطرنشان کرد: برای مقابله با مخاطرات این نوع نرم‌افزارها و ارتقای امنیت خود و خانواده، از شبکه‌های اجتماعی سالم تحت وب و موبایل ایرانی به نحو صحیح و اصولی استفاده شود.

 

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد