کد خبر: 62091

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۹/۱۱ - ۲:۳۷

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان: پیروی از راه امام حسین(ع) دشمنان و توطئه‌های آنان را نابود می‌کند

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان گفت: کسانی که راه حسینی را دنبال کنند و مرام و مسلک حسینی داشته باشند می‌توانند با صلابت و استواری راه را طی کرده و دشمنان و توطئه‌های آنها را نابود کنند. به گزارش املش ما حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری در گفت‌وگویی با اشاره به نزدیکی به اربعین سالار […]

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان گفت: کسانی که راه حسینی را دنبال کنند و مرام و مسلک حسینی داشته باشند می‌توانند با صلابت و استواری راه را طی کرده و دشمنان و توطئه‌های آنها را نابود کنند.

اشجریبه گزارش املش ما حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری در گفت‌وگویی با اشاره به نزدیکی به اربعین سالار شهیدان امام حسین(ع) اظهار داشت: یکی از روزهای بسیار مهم برای شیعیان عالم روز اربعین است و در روایتی از امام عسگری(ع)، ۵ ویژگی برای انسان مومن ذکر شده که یکی از آنها زیارت اربعین است.

وی گفت: دل‌های عاشقان و دوستداران سیدالشهدا(ع) در روز اربعین مالامال از ارادت و محبت به آن حضرت است و هر انسانی در هرجای عالم تلاش می‌کند تا خود را به کربلای معلی برساند و یا اگر این امکان برایش وجود ندارد، از راه دور به واسطه اعمال خود در این روز، ارتباط قلبی با سیدالشهدا(ع) داشته باشد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه خداوند متعال ویژگی‌هایی به امام حسین(ع) داده است که به دیگر ائمه معصومین و حتی انبیاء الهی نیز نداده، افزود: تربت کربلا با همه تربت‌ها فرق می‌کند تا جایی که این تربت شفابخش آلام انسان‌های دردمند است،کربلا پناهگاهی است برای همه شیعیان و عاشقان، پناهگاهی برای همه مسلمانان و حتی کسانی که آیین اسلام ندارند مانند مسیحیان زیرا در جمع راهروان به سوی حرم امام مسیحیانی هستند که برای عرض ارادت نسبت به سیدالشهدا(ع) به سمت کربلا حرکت می‌کنند.

اشجری با اشاره به اینکه در روایات بر با پای پیاده زیارت کربلا رفتن اشاره و تاکید شده و هر قدر رنج سفر بیشتر باشد پاداش آن نیز بیشتر خواهد بود، خاطرنشان کرد: اربعین یک کنگره بزرگ برای شیعیان عالم است و یک همایش بسیار پر عظمت که چشم همه عالمیان به آن متمرکز است، همان گونه که پیامبر اسلام(ص) فرمودند: اگر می‌خواهید در مسیر زندگی راه را گم نکنید ودر تاریکی‌ها بتوانید به مقصد برسید، چراغ راه شما حسین بن علی(ع) است و اگر می‌خواهید در این دریای پرتلاطم دنیا غرق نشوید کشتی نجات شما سیدالشهدا(ع) است.

وی تصریح کرد: اگر جامعه بشریت امروز نیز همان راهی را طی کند که امام حسین(ع) رفته اند، قطعاً سعادتمند است، لذا امروز با وجود توطئه‌ها و جنگ‌هایی که دشمنان می‌آفرینند، کسانی که راه حسینی را دنبال کنند و مرام و مسلک حسینی داشته باشند می‌توانند با صلابت و استواری راه را طی کرده و دشمنان و توطئه‌های آن ها را نابود کنند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، اظهار کرد: امروز دشمن فهمیده که مکتب شیعه پویاترین مکتب است و این مکتب حسینی است که در مقابل ظلم محکم می‌ایستد زیرا مکتب حسینی مکتب استقامت و پایداری است و هرکس که راه سیدالشهدا(ع) را دنبال کند نمی‌تواند در مقابل ظلم‌ها و نابرابری‌ها بی‌تفاوت باشد.

اشجری خاطرنشان کرد: اربعین درس تمرین ولایتمداری، تمرین استقامت، پایمردی، ارادت وعشق به ساحت ولایت و بیعت مجدد با آرمان بلند سیدالشهدا(ع) است، پس خوشا به حال آنان که توانستند با پای پیاده به ساحت قدسی امام حسین(ع) عرض ارادت نمایند و امیدوارم که همه در روز اربعین خود را مقید کنند که زیارت اربعین را بخوانند تا بتوانند ارتباط معنوی با سیدالشهدا(ع) برقرار کنند./تسنیم

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد