کد خبر: 61679

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۸/۲۴ - ۱۵:۲۸

لطفا جلوی انقراض شمشادهای دو آب سیاهکلرود را بگیرد+تصاویر

چندسالیست بلایی جان شمشادهای خزری منطقه دوآب سیاهکلرود افتاده که باعث خشک شدن این درختان شده است . به گزارش خبرنگار املش ما   بهار سال ۱۳۹۳ با شیوع و سرایت بیماری بلایت یا سوختگی شمشاد بخش وسیعی از درختان شمشاد منطقه دوآب – سیاهکلرود به مساحت ۸۰۰ هکتار دچار آسیب جدی شد و برخی از […]

چندسالیست بلایی جان شمشادهای خزری منطقه دوآب سیاهکلرود افتاده که باعث خشک شدن این درختان شده است .

به گزارش خبرنگار املش ما   بهار سال ۱۳۹۳ با شیوع و سرایت بیماری بلایت یا سوختگی شمشاد بخش وسیعی از درختان شمشاد منطقه دوآب – سیاهکلرود به مساحت ۸۰۰ هکتار دچار آسیب جدی شد و برخی از درختان شمشاد به کلی خشک شدند.

بیماریی که سبب خزان و از بین رفتن توده‌ های شمشاد در منطقه شده و عامل بیماری نوعی قارچ است.

نیمی از مساحت محدوده رویشی درختان شمشاد دوآب  سیاهکلرود ابتدای جاده جواهردشت، با جوامع جنگلی درختان توسکا، لرگ و انجیلی با زیر اشکوب شمشاد پوشیده شده است. در این محدوده رویشی بیشترین خسارت به درختان شمشاد وارد شده و برخی درختان به کلی خشک شده‌اند.

در صورتی که این روند ادامه یابد باعث از بین رفتن درختان شمشاد خواهند شد که  انتظار می رود متخصصین علوم گیاه‌شناسی و سازمان های متولی این عرصه جلوی رشد این قارچ را بگیرند.

درختان دو آب سیاهکلرود درختان دو آب سیاهکلرود1 درختان دو آب سیاهکلرود2 درختان دو آب سیاهکلرود3 درختان دو آب سیاهکلرود4 درختان دو آب سیاهکلرود5

 

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد