کد خبر: 61527

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۸/۲۱ - ۱۷:۲۹

در یکی از بهترین سالهای کشاروزی؛ آغاز برداشت کیوی در املش

کیوی کاران املشی برداشت محصول خود را از ۷۵ هکتار باغات این شهرستان آغاز نمودند.  به گزارش خبرنگار املش ما ، سال کشاورزی ۹۴ یکی از بهترین سال های کشاورزی ۵ سال اخیر به شمار می رود ، پس از محصولات دیگر استان گیلان از جمله برنج و چای که فصل برداشت آن به پایان […]

کیوی کاران املشی برداشت محصول خود را از ۷۵ هکتار باغات این شهرستان آغاز نمودند. 

برداشت کیویبه گزارش خبرنگار املش ما ، سال کشاورزی ۹۴ یکی از بهترین سال های کشاورزی ۵ سال اخیر به شمار می رود ، پس از محصولات دیگر استان گیلان از جمله برنج و چای که فصل برداشت آن به پایان رسید و افزایش تولید نصیب کشاورز گیلانی شد ، باغداران این استان برداشت محصول کیوی خود را آغاز نمودند.

کشاورزان املشی شاکر افزایش محصول و کیفیت خود از خداوندند و می گویند در ۵ سال اخیر اینگونه محصول نداشتند .

رئیس جهاد کشاورزی املش در حاشیه بازدید از اولین برداشت کیوی در روستای چماقستان این شهرستان هم از کیفیت بالای این محصول  در سال جاری خبر داد و گفت: در املش ۱۴۰ کیوی کار فعالیت دارند و پیش بینی می شود ۲۸۰۰ تن کیوی از باغات خود برداشت نمایند.

مسعود امیربنده ای افزود: با توجه به ارزش ریالی ۱۶۰۰ تومانی کیوی ، برآورد میشود ۳۶میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال درآمد نصیب باغداران املشی گردد.

وی خاطر نشان کرد : روستای چماقستان در شمال املش ، با ۲۵ هکتار باغ کیوی مرکز تولید این محصول در شهرستان املش محسوب می شود.

کیوی سرشار از ویتامین C می باشد. مقدار پتاسیم آن از نظر وزنی تا حدی کمتر از موز است. همچنین دارای ویتامین A’E’کلسیم’آهن و اسید فولیک می باشد. یک عدد کیوی متوسط ۴۶ کالری انرژی دارد.

کیوی1

به گزارش خبرنگار ما ، ایتالیا بزرگترین رقیب ایران در تولید کیوی است و از ایران این محصول به کشورهای روسیه، قزاقستان، عراق و آسیای میانه انجام میگیرد.

اولین باغات کیوی شهرستان املش اواسط دهه هفتاد توسط حسینعلی احترامی و علی اکبر کاظمی به ترتیب در روستاهای خرشتم و نرکه از بخش مرکزی املش احداث شد ولی هم اکنون روستای چماقستان از روستاهای املش شمالی با داشتن ۲۵ هکتار معادل یک سوم باغات کیوی شهرستان املش بعنوان قطب تولید کیوی در این شهرستان محسوب می شود.

 

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد