کد خبر: 61322

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۸/۱۷ - ۴:۱۸

تولید کننده لباس قاسم آبادی:تولید لباس محلی ، علاوه بر حفظ سنت ها موجب اشتغالزایی میگردد

ازمعروفترین لباسهای محلی کشورمان لباس قاسم ابادیست که قدمت ان به چند صد سال ونسل درنسل رواج داشته وهمچنان ماندگار است که مرکز تولید ان قاسم ابادچابکسر میباشد. به گزارش خبرنگار املشما ، یکی از معروفترین لباسهای محلی کشور مربوط به خطه سبز شمالی کشور است و از آن منطقه خوش آب و هوای قاسم […]

ازمعروفترین لباسهای محلی کشورمان لباس قاسم ابادیست که قدمت ان به چند صد سال ونسل درنسل رواج داشته وهمچنان ماندگار است که مرکز تولید ان قاسم ابادچابکسر میباشد.

لباس قاسم آبادیبه گزارش خبرنگار املشما ، یکی از معروفترین لباسهای محلی کشور مربوط به خطه سبز شمالی کشور است و از آن منطقه خوش آب و هوای قاسم آباد چابکسر می باشد .

شهرام کشاورز یکسالیست مجموعه ای شامل کارگاه تولید لباس قاسم آبادی و فروشگاه صنایع دستی راه انداخته و  به ترویج این لباس سنتی می پردازد.

وی گفت: این لباس  متشکل از دامن چین شده و رنگارنگ با بلوزین وجلیقه و روسری های قلاب بافی است در نظر هر بیننده ای جزو زیباترین لباسها که شهره عام وخاص می باشد.

لباس قاسم ابادی از قدیم الایام بعنوان جهیزیه دختران دم بخت برای خانوارها بشمار امده واین روند ادامه دارد و امروزه جایگاه واهمیت این هنر صد چندان شده و استقبال بیشماری نیز از ان میشود.

کشاورز افزود:  در برپایی جشنواره های قاسم اباد علیرغم احیا وحفظ این سنت قدیمی، برای جوانان نیز اشتغالزایی ، رونق ودرامد زایی ایجاد میشود.

وی درخصوص کارگاه تولیدیش گفت: در کارگاه مان علاوه بر دوخت انواع لباس قاسم ابادی در طرحها ونقوش زیبا وسایزهای کوچک وبزرگسال ، چادرشب ودست بافته های قاسم ابادی نیز تولید میشود.

این تولید کننده صنایع دستی از همه کسانی که به تاریخ این مرز و بوم علاقمندند دعوت نمود از فروشگاه و کارگاه تولیدیش دیدن نمایند و محصولات تولیدیش را به یادگار نگه دارند.(کشاورز ۰۹۱۱۱۴۴۷۸۱۷٫ ۰۹۱۱۸۴۲۳۲۸۹)

ارسال دیدگاه

کسب درآمد