کد خبر: 61055

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۸/۱۲ - ۶:۴۹

ماجرای هتک حرمت به پرچم اباعبدالله در رشت چه بود؟/تصاویر

در پی بی حرمتی به پرچم عزاداری ابا عبدالله(ع) در منطقه ۵ رشت، اهالی این محل ضمن ابراز ناراحتی خویش، بیانیه ای منتشر کردند. به گزارش املشما به نقل از  ۸دی، در پی بی حرمتی به پرچم عزاداری ابا عبدالله(ع) در منطقه ۵ رشت، اهالی این محل ضمن ابراز ناراحتی خویش، بیانیه ای منتشر کردند […]

در پی بی حرمتی به پرچم عزاداری ابا عبدالله(ع) در منطقه ۵ رشت، اهالی این محل ضمن ابراز ناراحتی خویش، بیانیه ای منتشر کردند.

به گزارش املشما به نقل از  ۸دی، در پی بی حرمتی به پرچم عزاداری ابا عبدالله(ع) در منطقه ۵ رشت، اهالی این محل ضمن ابراز ناراحتی خویش، بیانیه ای منتشر کردند که در ادامه می خوانید:

بی حرمتی به پرچم ابا عبداله1

بسم الله الرحمن الرحیم

در طی ایام محرم و با همت اهالی و مردم شریف و شهید پرور منطقه ۵ ،تاکنون با پرپایی ایستگاههای صلواتی، نصب کتیبه های عزاداری و پرچمهای ابا عبدالله الحسین علیه السلام،و با وجود عدم فعالیت در خور شان از سوی مسئولین منطقه همچون شهرداری ،به منظور نصب پرچمها و کتیبه های در خور شان همچون دیگر مناطق شهر رشت که اکثر شهرداری ها اقدامات مناسبی به جهت نصب پرچمها و کتیبه ها نمودند و به رونق هرچه بیشتر ایام سوگواری و سیاهپوشی شهر کمک نمودند،مردم محل،اقدامی درخور شان و توجه از سوی مسئولان منطقه ندیدن.

با وجود تمام این کاستی ها و با همت و غیرت مردم منطقه ۵ ،این منطقه با برپایی هیئت های عزاداری و سوگواری اباعبدالله،که آمار آن تنها در خیابان باهنر و اطراف ان به ۶ هیئت و مسجد و حسینیه می رسد،و شور و غیرت اهالی به وسیله نصب پرچمها و کتیبه ها بر سر در خانه ها و سیاهپوشی کوچه ها و برپایی ایستگاههای صلواتی، فشار های مسئولین منطقه به بانیان پرچمها و کتیبه ها بخصوص در بلوار باهنر، برای جمع کردن کتیبه ها و پرچمها حداکثر تا سومین روز بعد از عاشورا برای اهالی کاملا جای تعجب داشت.

با توجه به مراجعه ی افرادی منتسب به شهرداری منطقه در روزهای گذشته به مسجد حضرت علی بن ابی طالب علیه السلام و اقدام برای کندن پرچمهای جلوی مسجد،که البته با غیرت و هوشیاری مردم و نمازگزاران از این عمل جلوگیری آمد مورخ ۸آبان۱۳۹۴، مصادف با۱۶ محرم ۱۴۳۷ افرادی شبانه اقدام به هتک حرمت به پرچمها و کتیبه های نصب شده بر در خانه هامخصوصا در خیابان ۱۲ متری فرجام، کردند و با شکستن چوب پرچمها و مچاله کردن پرچمها با وقاحت تمام،پرچمها را به داخل منازل پرت کردند.

هیهات،که در جمهوری اسلامی ایران و مملکت امام زمان (عج) به پرچمها و کتیبه های اباعبدالله الحسین توهین شود وانتظار می رود،برخی غیر مسئول و یا گستاخ اینجا را کشور بحرین ندانند که در آن به هر نحوی اقدام به توهین به پرچمهای مبارک و مقدس امام حسین کنند.

حال،مردم و ساکنین منطقه ۵ رشت، از مسئولین امر خواستار برخورد جدی با عوامل برچیدن پرچمهای مقدس و یا مسئولینی که احتمالا دستور چنین کاری را صادر کرده اند دارند که ان شالله دیگر چنین گستاخی و اهانتی در هیچ کجای شهر به پرچمهای ابا عبدالله نشود.

نامه اهالی برای هتک حرمت

 همچنین بسیج دانشجویی پیام نور رشت در بیانیه ای،  اقدام ثخیف و بی شرمانه هتک حرمت به اسما و پرچم های اباعبدالله را در منطقه ۵ رشت که  موجب دل آزردگی مردم و عزاداران اباعبدالله خصوصا در این منطقه  گشته را محکوم می کند و خواستار پاسخگویی مسئولین امر و برخورد جدی با عاملین این اقدام است. جای تاسف است  شهرداری که خود باید درفضاسازی شهر در ماه های گرانقدر محرم و صفر پیشگام باشد نه تنها چنین کاری نکرده بلکه مانع مردم عزادار برای این کار نیز می شود. امید است مسئولین امر با  عاملین این گونه رفتار های بی شرمانه  برخورد لازم را انجام دهند تا  دیگر شاهد اینگونه اتفاقات تاسف بار در شهر رشت نباشیم.​
ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد