کد خبر: 60947

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۸/۰۹ - ۶:۵۵

مدیر جهاد کشاورزی املش خبر داد؛شناسایی ۱۰۰ مددکار ترویج کشاورزی در شهرستان املش

مدیرجهادکشاورزی شهرستان املش گفت: تاکنون ۱۰۰ مددکار ترویج کشاورزی از ۶۰ روستای شهرستان املش شناسایی و انتخاب شده اند. به گزارش املشما مسعود امیربنده ای در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ، اظهار داشت: ۱۰۰ مددکار ترویجی به‌عنوان نمایندگان جهادکشاورزی در یکی دو سال گذشته از ۵۰۰ روستای مناطق پائین دست و ۱۰ روستای مناطق ییلاقی […]

مدیرجهادکشاورزی شهرستان املش گفت: تاکنون ۱۰۰ مددکار ترویج کشاورزی از ۶۰ روستای شهرستان املش شناسایی و انتخاب شده اند.

غرامت به کشاورزانبه گزارش املشما مسعود امیربنده ای در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ، اظهار داشت: ۱۰۰ مددکار ترویجی به‌عنوان نمایندگان جهادکشاورزی در یکی دو سال گذشته از ۵۰۰ روستای مناطق پائین دست و ۱۰ روستای مناطق ییلاقی شهرستان املش شناسایی و انتخاب شده اند.

وی گفت: مددکاران ترویجی جهادکشاورزی شهرستان املش بین دو تا پنج نفر از هر روستا با توجه به جمعیت روستا و از روستائیان تحصیلکرده دانشگاهی با اولویت رشته‌های مختلف کشاورزی و یا کشاورزان علاقمند به کارهای ترویجی اعم از زن و مرد انتخاب می‌شوند.

مدیرجهادکشاورزی املش گفت: روند شناسایی و انتخاب افراد در سایر روستاها همچنان ادامه دارد و پس از دریافت مدارک شخصی، برای هر یک از آنان کارت شناسایی صادر می‌شود تا زمینه حضور و شرکت در کلاس‌های آموزشی و جلسات ترویجی ماهانه جهادکشاورزی شهرستان و در صورت امکان و ضرورت اعزام آن‌ها به سایر شهرها و مرکز استان وحتی سایر استان‌ها فراهم شود.

امیربنده ای گفت: مددکاران ترویجی به منزله پل ارتباطی بین جهادکشاورزی و کشاورزان ساکن روستاهای شهرستان املش هستند که اطلاعات و اخبار مهم و دانش روز و روش‌های نوین کشاورزی مورد نیاز کشاورزان را به روستائیان و برعکس مهم‌ترین مشکلات و نیازمندی‌های کشاورزان را به جهادکشاورزی شهرستان منتقل می‌نمایند.

مدیرجهادکشاورزی شهرستان املش گفت: شهرستان املش با ۲۳ هزار و ۴۱۶ هکتار اراضی کشاورزی، مقام اول تولید چای و دوم فندق در کشور و دوم استانی در زمینه تولید مرکبات را دارد و ۸۰ درصد خانواده‌های املشی کشاورز هستند.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد