کد خبر: 60945

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۸/۰۹ - ۶:۵۱

فرماندار املش: مانور امداد ونجات در املش برگزار شد

فرماندار شهرستان املش گفت: به مناسبت هفته پدافند غیرعامل مانور امداد و نجات و رژه خودرویی در شهرستان املش برگزار شد. به گزارش املشما ، مهدی جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ، اظهار داشت: به منظور ارتقاء توان و آمادگی بیشتر در مردم و ادارات و به ویژه دستگاه‌های امدادی در مقابله با حوادث […]

فرماندار شهرستان املش گفت: به مناسبت هفته پدافند غیرعامل مانور امداد و نجات و رژه خودرویی در شهرستان املش برگزار شد.

مانور زلزله در مدارس املش1به گزارش املشما ، مهدی جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ، اظهار داشت: به منظور ارتقاء توان و آمادگی بیشتر در مردم و ادارات و به ویژه دستگاه‌های امدادی در مقابله با حوادث و بلایای طبیعی وغیر طبیعی مانور امداد و نجات و کمک‌های اولیه با همکاری جمعیت هلال احمر و آموزش وپرورش در مرکز پیش دانشگاهی شهدای لطیفی و همچنین مانور قطع برق در ساختمان مخابرات و اتصال جریان برق اضطراری آن و پس از آن رژه خودرویی تمام دستگاه‌های امدادی در شهر املش برگزار شد.

فرماندار املش تصریح کرد: دانش آموزان مرکز پیش دانشگاهی شهدای لطیفی در این مانور امداد و نجات و کمک‌های اولیه عملی چگونگی پناهگیری در جاهای مناسب داخل ساختمان و خروج اضطراری و حمل مصدوم یک نفره ودونفره و تجمع در وسط حیاط مدرسه را تمرین نمودند.

جعفری گفت: در اجرای مانور نکوداشت هفته غیرعامل برق ساختمان مخابرات شهرستان املش توسط مأموران امور توزیع برق قطع ولی با هوشیاری کارکنان مخابرات و استفاده از ژنراتور برق اضطراری ساختمان به سرعت و اتوماتیک وار وصل شد و به جریان افتاد تا خللی در امور ارتباطات شبکه مخابرات بوجود نیاید.

وی اظهار کرد: از جمله ضرورت‌ِهای مهم و اقدامات مناسب در هنگام وقوع حوادث و بلایای طبیعی وغیر طبیعی سرعت عمل همراه با انسجام واقعی بین همه دستگاه‌های امدادی در محل وقوع حادثه است که به این منظور رژه خودرویی دستگاه‌های امدادی در شهر املش برگزار شد.

فرماندار املش افزود: فرهنگ‌سازی و ایجاد آگاهی بیشتر بین اقشار مختلف جامعه در زمینه‌های مختلف پدافند غیرعامل در مقابل تهدیدات مختلف ضرورتی اجتناب ناپذیر است که به هر میزان بیشتر فرهنگ‌سازی شود به همان میزان از آسیب‌ها و خسارات مالی و اقتصادی و تلفات جانی ناشی از این تهدیدات در امان خواهیم بود.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد