رئیس اداره چای شهرستان املش گفت: چایکاران شهرستان املش ۲۹۳۴ تن بیشتر از سال گذشته برگ سبز چای برداشت کردند.

چایبه گزارش املشما  عیسی طالبی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ، اظهار داشت: چایکاران این شهرستان از آغاز برداشت برگ سبز چای در ششم اردیبهشت تا پایان آن در پایان مهر امسال در مجموع ۱۸ هزار و ۸۲۱ تن برگ سبز چای به ارزش ۲۹۶ میلیارد و ۶۸۳ میلیون ریال از باغات چای خویش برداشت کردند که نسبت به سال گذشته ۲۹۳۴ تن بیشتر است.

وی تصریح کرد: از مجموع ۲۹۶ میلیارد و ۶۸۳ میلیون ریال بهاء برگ سبز چایکاران املشی در سال زراعی جاری ۲۰۱ میلیارد و ۸۵۲ میلیون ریال آن تاکنون به حساب بانکی چایکاران واریز شده و ۹۴ میلیارد و۸۳۰ میلیون ریال از مطالبات چایکاران باقی مانده که بهاء هرکیلوگرم برگ سبز چای درجه یک براساس نرخ مصوب ۲۱ هزار و ۸۰۰ ریال و درجه دو هر کیلوگرم ۱۲ هزار و۱۰۰ ریال محاسبه شده است.

رئیس اداره چای شهرستان املش گفت: از مجموع ۱۸ هزار و ۸۲۱ تن برگ سبز چای برداشت شده از باغات چای این شهرستان ۷ هزار و ۱۰۷ تن معادل ۳۸ درصد آن درجه یک و ۱۱ هزار و ۷۱۴ تن معادل ۶۲ درصد هم از نوع درجه دو است که میزان برگ سبز چای درجه یک ده درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

طالبی با اشاره به این که به طور میانگین از هر هکتار باغ چای این شهرستان پنج تن برگ سبز برداشت شده  گفت: امسال ۷ هزار و ۸۱۲ جلد دفترچه برای چایکاران این شهرستان  صادر شد که ۴۱۲ جلد بیشتر از میزان سال گذشته است.

این مقام مسئول افزود: شهرستان املش ۵۲۰۰ هکتار باغ چای دارد که ۴۸۵۰ هکتار آن فعال است و ۳۴ کارخانه چایسازی در این شهرستان چای را فرآوری می‌نمایند و این شهرستان با تولید ۳۲ درصد چای داخلی بزرگترین تولیدکننده چای کشور است.

اشتراک این خبر در :