۴۹۲ نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد شهرستان املش توانستند از تسهیلات قرض الحسنه بانکی این نهاد بهره مند گردند.

علیرضا علینژاد کمیته امداد املشبه گزارش املشما مدیر کمیته امداد امام (ره) شهرستان املش در تشریح این خبر گفت: در شش ماهه نخست سالجاری ۴۶۰ مددجوی کمیته امداد توانستند از تسهیلات قرض الحسنه دو درصد بهره مند شوند.

علیرضا علینژاد افزود: این تسهیلات که ۴ میلیارد و ۶۹۰ میلیون ریال بوده است در زمینه های اشتغال زایی ، ازدواج ، مسکن ، درمان، حوادث ، تحصیل و آموزش پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: از محل صندوق این نهاد همچنین ۴۱۰ میلیون ریال به ۴ مددجو جهت فعالیت های صنعتی و معدنی ، کشاورزی و باغداری اعطا گردیده است.

مدیرکمیته امداد املش تصریح کرد: علاوه بر تسهیلاتی که از طریق صندوق امداد به مدد جویان این نهاد پرداخت شده ، ۲ میلیارد و ۶۲۲ میلیون ریال از منابع قرض الحسنه بانکی با کارمزد ۴ درصد در قالب خود کفایی و اشتغال زایی به ۲۸ مددجوی این نهاد در زمینه خدمات، دامپروری، کشاورزی و باغداری پرداخت شده است.

علینژاد به تسهیلات بلاعوض در قالب هدیه ازدواج به نوعروسان و نودامادان تحت پوشش این نهاد انقلابی اشاره کرد و گفت: ۹۵ میلیون و ۸۶۴ هزار ریال بابت کمک هزینه تهیه جهیزیه به ۹ نوعروس و ۸۸ میلیون ریال هدیه ازدواج به ۲۲ نوداماد و ۱۶ میلیون ریال هم بابت تأمین جهیزیه ازدواج مجدد به دو نفر در نیمه نخست امسال اعطاء شده است.

اشتراک این خبر در :