کد خبر: 60351

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۸/۰۱ - ۴:۲۳

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور:بسیاری دنبال عادی شدن رابطه با امریکا هستند

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه نباید در برابر دشمن دچار سازش‌کاری، تملق و چاپلوسی گفت: بسیاری دنبال عادی شدن رابطه با امریکا هستند؛ نباید فرهنگ جهاد و مقاومت کمرنگ شود. به گزارش املشما به نقل از آستان‌خبر حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی محمدی امشب در مراسم سوگواره بصیرت عاشورایی در حسینیه اعظم حرم جلال‌الدین […]

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه نباید در برابر دشمن دچار سازش‌کاری، تملق و چاپلوسی گفت: بسیاری دنبال عادی شدن رابطه با امریکا هستند؛ نباید فرهنگ جهاد و مقاومت کمرنگ شود.

به گزارش املشما به نقل از آستان‌خبر حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی محمدی امشب در مراسم سوگواره بصیرت عاشورایی در حسینیه اعظم حرم جلال‌الدین اشرف، با اشاره به اینکه امام حسین (ع) یعنی ایستادگی در برابر دشمنان زمان، اظهار داشت: برای دفاع از امام حسین (ع) باید در برابر شمر زمانه ایستاد و تنها با انجام اعمال شرعی نمی‌توان یار امام حسین (ع) بود.

وی با اشاره به اینکه جوانان از اخلاق و فضایل قمر بنی‌هاشم (ع) استفاده کنند، گفت: خدا به قمر بنی‌هاشم (ع) منزلت و جایگاهی به خاطر عبد صالح بودن جایگاه ویژه عطا کرده است که شهدا نیز به او غبطه می‌خورند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه به بندگی بالاتر از مقام رسالت اشاره کرد و افزود: حضرت ابوالفضل (ع) مقام عبودیتش نزد پروردگار ملاک قرار داده‌شده است و هرگز برای خود چیزی نخواسته و همواره در اختیار امام زمان خویش بود.

وی با اشاره به بهانه‌های بسیاری از یاران امام حسین (ع) برای پیوستن به امام گفت: بسیاری از آنان نتوانستند از امام زمان خود بدون چون چرا پیروی کنند و بهانه‌های مختلفی می‌آوردند.

محمدی بابیان اینکه حضرت عباس (ع) همواره همراه امام زمانش جهاد کرد اظهار داشت: حضرت عباس (ع) همواره در کنار امام زمان خویش بود و این یکی از ویژگی‌های ولایت‌پذیری و هوشیاری وی بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی محمدی

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: امام فرمود هر گرفتاری که در جهان است از امریکا و اسرائیل است، آیا امام نمی‌توانست صرفاً به عبادت خویش بپردازد ملت عظیم ایران در تبعیت از ولایت ۳۶ سال در برابر دشمنان اسلام ایستادند.

وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب اجازه دادند که مذاکرات هسته‌ای انجام شود ولی تأکید کردند دشمنی دشمن یادمان نرود زیرا بعضی می‌خواهند حاکمیت آمریکا را بزک و او را به‌عنوان فرشته نجات معرفی کنند و بعضی با سخنرانی و بعضی با ملاقات می‌خواهند جنایات آمریکا را به فراموشی بسپرند.

محمدی این‌همه جنایات در دنیا با هدایت و پشت‌صحنه آمریکا است باید فن حریف را شناخت و دچار سازش‌کاری و تملق و چاپلوسی نشویم و در برابر ظالمان باید قاطع ایستاد و با اشاره به‌فرمان روزگذشته رهبر معظم انقلاب و ضوابط اجرای برجام، آمریکا یک حلقه از حلقه‌هایی است که به دنبال خصومت و اخلال توسط دشمنان علیه ایران است.

وی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب درباره نفوذ فرهنگی دشمن بیان کرد: دشمنان می‌دانند که مردم ایران از عشق به ائمه اطهار (ع) دست برنمی‌دارند، به‌ همین دلیل درصدد کم‌رنگ کردن هدف والای قیام کربلا یعنی مقاومت و ایستادگی در برابر طاغوت زمانه هستند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: بسیاری درصدد عادی شدن رابطه با آمریکا و فراموشی جنایات آن علیه مردم هستند و آمریکا باید محاکمه اقدامات و جنایتشان را پس دهد و نباید اقدامات گذشته‌اش فراموش شود.

وی افزود: اگر دست از حمایت از آزادی‌خواهان و مسلمانانی مانند سوریه، عراق و یمن برداریم آن‌ها به کشور ما تجاوز می‌کنند و نباید بگذاریم فرهنگ جهاد و مقاومت کمرنگ شود و دلیل زنده نگه‌داشتن یاد امام حسین (ع) و یارانش، همین روحیه ایستادگی در برابر طاغوت است.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد