کد خبر: 59665

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۷/۱۳ - ۱۵:۴۲

آغاز برآورد جمعیت مرال در گیلان

برآورد جمعیت مرال در مناطق جنگلی گیلان در حال انجام است. به گزارش املشما به نقل ازایسنا هر ساله با شروع فصل پاییز، جفت‌گیری مرال در استان گیلان آغاز می‌شود. ‌این دوره که به اصطلاح آن را “گاو بانگی” می‌نامند، زمان جفت‌گیری مرال‌ها بوده که در آن نرها با برآوردن نعره‌های بسیار بلند، ماده‌ها را […]

برآورد جمعیت مرال در مناطق جنگلی گیلان در حال انجام است.

مارالبه گزارش املشما به نقل ازایسنا هر ساله با شروع فصل پاییز، جفت‌گیری مرال در استان گیلان آغاز می‌شود.

‌این دوره که به اصطلاح آن را “گاو بانگی” می‌نامند، زمان جفت‌گیری مرال‌ها بوده که در آن نرها با برآوردن نعره‌های بسیار بلند، ماده‌ها را به سوی خود می‌کشانند. همچنین این نعره‌ها هشداری جدی برای سایر نرهای رقیب محسوب می‌شود.

در این زمان گوزن‌های نر برای تعیین قلمرو به جنگ با دیگر نرها پرداخته و این نبردهای بسیار جدی و بعضا خونین تا زمان تسلیم یکی از طرفین منازعه ادامه خواهد داشت.

این نعره‌ها نمایه‌های مناسبی برای برآورد جمعیت گوزن محسوب می‌شوند‌.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، از این رو کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان جهت برآورد جمعیت مرال نر و همچنین افزایش سطح حفاظت از این گونه در فصل گاوبانگی، هرساله اقدام به تعیین ایستگاه‌های ثابت سرشماری در جنگل‌های استان کرده و پس از اعزام تیم‌های کارشناسی به این ایستگاه‌ها، از طریق شمار بانگ مرال‌ نر و انجام تجزیه و تحلیل‌های مربوطه، اقدام به برآورد جمعیت مرال می‌کنند.

برآورد جمعیت مرال هر ساله در مناطق جنگلی شهرستان‌های تالش‌، رضوانشهر، شفت، فومن، رودبار، سیاهکل، املش، لنگرود و رودسر انجام می‌شود.

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

کسب درآمد