کد خبر: 59656

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۷/۱۲ - ۰:۱۱

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه:موضع‌گیری قاطع رهبر معظم انقلاب موجب تغییر در رویکرد جهانی و عملکرد دولت برای پیگیری بیشتر حادثه منا شد

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر گفت: موضع‌گیری قاطع رهبر معظم انقلاب موجب تغییر در رویکرد جهانی و عملکرد دولت برای پیگیری بیشتر حادثه منا شد. به گزارش املشما رئیس مجمع نمایندگان گیلان درگفتگو با خبرنگار آستان‌خبر بابیان اینکه بی‌تدبیری‌های حکام آل سعود موجب از دست رفتن هزاران مسلمان و تعداد زیادی از هم‌وطنانمان شد […]

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر گفت: موضع‌گیری قاطع رهبر معظم انقلاب موجب تغییر در رویکرد جهانی و عملکرد دولت برای پیگیری بیشتر حادثه منا شد.

قربانیبه گزارش املشما رئیس مجمع نمایندگان گیلان درگفتگو با خبرنگار آستان‌خبر بابیان اینکه بی‌تدبیری‌های حکام آل سعود موجب از دست رفتن هزاران مسلمان و تعداد زیادی از هم‌وطنانمان شد اظهار کرد: و عربستانی کشوری نیست که ما در برابر بداخلاقی‌های آن‌ها این‌طور کوتاه بیاییم.

محمدحسین قربانی بابیان اینکه در چند روز نخست در پیگیری رویکردهای این حادثه جان‌گداز جو سیاسی به نفع ما نبود اظهار کرد: موضع‌گیری قاطع رهبر معظم انقلاب اسلامی در نوشهر موجب تغییر در رویکرد جهانی و عملکرد دولت برای پیگیری بیشتر این حادثه شد.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: احضار کاردار عربستان در چند نوبت و تصویب اعزام چند نفر از وزرا در جلسه هیئت دولت به عربستان ازجمله اقدامات دولت در چند روز نخست بود که عربستان از دادن ویزا به مسئولین ایران خودداری می‌کرد.

وی با اشاره به صحبت‌های رئیس‌جمهور کشورمان در مراسم استقبال از پیکرهای جان‌باختگان فاجعه منا گفت: صحبت‌های رئیس‌جمهور می‌تواند رویکرد سیاسی را به نفع ما تغییر دهد که این موضوع می‌بایست از روز اول صورت می‌گرفت.

قربانی با مناسبت خواندن عملکرد دولت پس از تذکر قاطع رهبر معظم انقلاب به حکام سعودی اظهار کرد: جا داشت که وزارت امور خارجه این موضع‌گیری‌ها را به‌صورت شفاف و قاطع از روز اول در دستور کار قرار می‌داد زیرا بنا بر فرمایش امام راحل کوتاهی ما باعث پیشروی دشمنان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ما در بدترین شرایط دوران دفاع مقدس ذره‌ای از ارزش‌هایمان کوتاه نیامده و زیر بار ظلم نرفته و نخواهیم رفت افزود: اقتدار و شجاعت نیروهای مسلح، سپاه، ارتش و بسیج بارها به اثبات رسیده و باید در مقابل منافع کسانیکه در برابر عزت نظام می‌ایستند با تمام قوا خواهیم ایستاد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اذعان به اینکه درمجموع به عملکرد دولت نمره قبولی می‌دهم گفت: بهتر بود رویکرد دو روز اخیر دولت در ابتدای حادثه دردناک منا نیز اتفاق می‌افتاد تا موجب افزایش اقتدار ما در دنیا شود.

 

ارسال دیدگاه

کسب درآمد