کد خبر: 59636

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۷/۰۹ - ۲۳:۲۷

استاد علوم سیاسی دانشگاه آزاد رشت: سخنان رهبر خواب را از چشمان رهبران آل سعود گرفت/ آقا نواقص را جبران کرد

بعد از رخ دادن فاجعه منا و کشته شدن حجاج آن چیزی که این داغ را بیشتر می کرد عدم همکاری دولت عربستان و عدم توانایی برقراری ارتباط دیپلماسی از سوی دولت بود. به گزارش املشما به نقل از صبح شفت، بعد از رخ دادن فاجعه منا و کشته شدن حجاج کشورمان آن چیزی که […]

بعد از رخ دادن فاجعه منا و کشته شدن حجاج آن چیزی که این داغ را بیشتر می کرد عدم همکاری دولت عربستان و عدم توانایی برقراری ارتباط دیپلماسی از سوی دولت بود.

رهبر انقلاب2به گزارش املشما به نقل از صبح شفت، بعد از رخ دادن فاجعه منا و کشته شدن حجاج کشورمان آن چیزی که این داغ را بیشتر می کرد عدم همکاری دولت عربستان و عدم توانایی برقراری ارتباط دیپلماسی از سوی دولت بود که پادرمیانی و میانجیگری کویت هم اوضاع را تغییری نداد.

در این بین سخنگوی دولت عربستان پس از چند روز از این فاجعه خونین حاضر به پاسخگویی شد و بی شرمانه ترین و گستاخانه ترین صحبت ها را علیه دولت و ملت ایران مطرح نمود.

موضع گیری نکردن دولت و مخصوصا دستگاه دیپلماسی کشورمان ضعف کشور را بیشتر از هر زمان دیگر نمایان کرد اما دقیقا در زمانی که شاه سعودی به خیال اینکه شیر پارس دیگر آن شجاعت لازمه را ندارد ، مشغول لهو و لعب و یا شاید طرح نقشه برای فاجعه ای دیگر بود رهبر فرزانه انقلاب با سخنانی بسیار قاطع تمام معادلات را تغییر داد.

سخنان رهبری چون پتکی بر سر آل سعود فرود آمد و زبونی و ترس این حکومت دست نشانده را بار دیگر بر همگان عیان نمود، به گونه ای که تنها چند ساعت پس از سخنرانی ایشان مقامات آل سعود قول همکاری برای رفع مشکلات حجاج و بازگشت اجساد فوت شدگان به کشورمان را اعلام کردند.

در این رابطه صبح شفت با دکتر حسین شریفی از اساتید دانشگاه گفتگو کرد

شریفی به خبرنگار ما گفت: رهبری بهترین و نافذترین واکنش به گستاخی سعودی ها را انجام دادند.

وی با بیان اینکه خودم از نزدیک شاهد جنایت های آل سعود بوده ام گفت: فرمایش رهبری، دولت وهابی سعودی را تحقیر کرد و قوت قلبی برای بازماندگان این فاجعه تلخ شد .

این استاد علوم سیاسی با بیان اینکه فرمایشات رهبری صلابت و اقتدار نظام بود، گفت: به واقع حق هم همین است، هر جا که کم کاری صورت بگیرد رهبری معظم به بهترین وجه آن را جبران می کنند.

شریفی عصبانیت آل سعود را نشانه سردر گمی آنان دانست و گفت : آل سعود در تمانی جبهه ها شکست خورده است و برای جبران همه سر خوردگی ها به چنین کاری دست زده است.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد