کد خبر: 59570

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۷/۰۶ - ۱۸:۰۶

نامه بسیج دانشجویی شریف خطاب به رئیس جمهور

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف در پی فاجعه ی منا و در آستانه ی سخنرانی حجت الاسلام روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل در نامه ای به رئیس جمهور از وی خواست تا با بیان و تشریح جنایات سعودی، تفاوت آموزه های اسلام اصیل را با اقدامات سعودی نشان دهد. همچنین در این نامه آمده […]

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف در پی فاجعه ی منا و در آستانه ی سخنرانی حجت الاسلام روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل در نامه ای به رئیس جمهور از وی خواست تا با بیان و تشریح جنایات سعودی، تفاوت آموزه های اسلام اصیل را با اقدامات سعودی نشان دهد. همچنین در این نامه آمده که باید با تبیین بی کفایتی آل سعود در مدیریت حج، در جهت کوتاه کردن دست این خاندان از مدیریت حج حرکت کرد.

متن نامه به شرح زیر است:

باسلام خدمت رئیس جمهور محترم، حجت الاسلام دکتر روحانی

این سطور با قلبی متأثر و آکنده از غم و اندوه نسبت به فاجعه دردناک منا و قربانی شدن انسان های پاکی که هریک برای لبیک به ندای معبود خود شتافته بودند، نگاشته شده است. تصاویری که در این چندروز مشاهده شد، قلب تک تک مردم ما و دیگر مسلمانان و حتی دیگر انسان های آزاده این کره خاکی را فشرده است. غمی که از این مصیبت بر دل های ما سایه انداخته، غمی نیست که با گذشت یکی دو روز یا با یک عذرخواهی تسلی یابد و این فاجعه فراموش شود؛ حال آن که دولت سعودی بدون توجه به مسئولیت سنگین خود در این فاجعه پیش آمده، سعی در بی‌گناه جلوه دادن خود برآمده و تقصیر را به گردن این و آن می اندازد.

جناب رئیس جمهور، ما از دروغ و ریا و نفاق سعودی‌ها به تنگ آمده‌ایم. ما با گلویی بغض‌آلود و قلبی مملو از تنفر وکینه نسبت به جنایات متعدد سعودی‌ها در طول سال‌های متمادی، دست به نگارش این نامه زده‌ایم. این‌هایی که خود را مسلمان معرفی می‌کنند ولی حتی بویی از اسلام نبرده‌اند. این‌هایی که به نام اسلام، به اسلام و مسلمانان خیانت می‌کنند و باعث می‌شوند که چهره‌ی زیبای اسلام عزیز ما که طرفدار رشد حقیقی انسان‌ها و صلح و صفای بین ملت‌ها و آزادگان جهان است، مخدوش شود. همانطور که امام عزیز ما (ره) فرمود: “این وهابی‌هاى پست بی‌خبر از خدا بسان خنجرند که همیشه از پشت در قلب مسلمانان فرو رفته اند.

کشتار حجاج عزیز ما در سال ۱۳۶۶ شمسی، کمک‌های بی‌دریغ به صدام معدوم در دوران جنگ تحمیلی، حمایت از اسرائیل غاصب، خوش خدمتی به مستکبران جهان خصوصا آمریکا، بی‌کفایتی در مدیریت حج در سال‌های متعدد که منجر به کشته و زخمی شدن حجاج بسیاری شده است، کمک به تکفیریان از خدا بی‌خبر خصوصا داعش  وکشتار وحشیانه مردم بی‌گناه یمن که بسیاری از آنان را زنان و کودکان تشکیل می دهند؛ این‌ها تنها بخشی از جنایات حاکمان سعودی است.

ما با نگاه به آرمان های والایمان از جمله آن پیام امام(ره) که فرمودند: “اگر ما از مسئله قدس بگذریم ، اگر ما از صدام بگذریم ، اگر ما از همه کسانی که به ما بدی کردند بگذریم ، نمی توانیم ]از[مسئله حجاز بگذریم . مسئله حجاز یک باب دیگری است ، غیر [مسائل] دیگر ؛ و لازم است زنده نگه داشتن این روز؛ روزی که این خیانت شد به اسلام” وظیفه خود و مردم و دولت می‌دانیم که هرکس در جایگاه خود و در حد وسع خود برای روشن شدن جنایات سعودی‌ها تلاش کند تا ان‌شا‌الله به اهداف بلند خود در این زمینه برسیم.

اکنون در پی این فاجعه دردناک پیش آمده و در آستانه سخنرانی جنابعالی در مجمع عمومی سازمان ملل که یکی از بهترین تریبون‌ها برای رساندن پیام به گوش جهانیان است، فرصتی پیش آمده که ظلم‌ها و نفاق‌های متعدد سعودی‌ها برای مسلمانان و آزادگان جهان روشن گشته و راهی گشوده شود که حداقل دست آن‌ها از مدیریت حج کوتاه شده و کمیته‌ای متشکل از سایر کشورهای اسلامی این مسئولیت مهم را برعهده گیرند.

          درهمین راستا ما دانشجویان از شما خواستاریم که با توجه به دلایل فوق، یکی از محورهای اصلی سخنرانی‌تان را درجهت روشنگری و تبیین جنایات سعودی‌ها قرار دهید و این نکته را برای مردم جهان روشن کنید که اسلام آن چیزی نیست که سعودی‌ها نشان می‌دهند و بالعکس، اعمال سعودی‌ها درحمایت از تروریسم و تفرقه افکنی و جنگ افروزی، نقطه مقابل آموزه های اصیل اسلامی است.

          و چه زیبا فرمود امام عزیزمان(ره): ان شاءالله ما اندوه دلمان را در وقت مناسب با انتقام از امریکا و آل سعود برطرف خواهیم ساخت و داغ و حسرت حلاوت این جنایت بزرگ را بر دلشان خواهیم نهاد، و با برپایی جشن پیروزی حق بر جنود کفر و نفاق و آزادی کعبه از دست نا اهلان و نامحرمان به مسجدالحرام وارد خواهیم شد.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد