کد خبر: 59553

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۷/۰۵ - ۱۶:۱۱

وعده های واهی بازاریابی شبکه ای در گیلان دوباره جان گرفت

پس از برچیده شدن شرکت های گلدکسیت و… چندسالیست شرکت هایی تحت عنوان بازاریابی شبکه ای و بامجوز در منطقه دوباره پا گرفته اند و پس از رامسر ،هم اکنون دفتر این شرکت در لنگرود بازگشایی شد. به  گزارش خبرنگار املشما عدم ایجاد اشتغال و یا بستر سازی جهت اشتغال توسط دولت ، بسیاری از جوانان فارغ التحصیل […]

پس از برچیده شدن شرکت های گلدکسیت و… چندسالیست شرکت هایی تحت عنوان بازاریابی شبکه ای و بامجوز در منطقه دوباره پا گرفته اند و پس از رامسر ،هم اکنون دفتر این شرکت در لنگرود بازگشایی شد.

بازاریابی شبکه ایبه  گزارش خبرنگار املشما عدم ایجاد اشتغال و یا بستر سازی جهت اشتغال توسط دولت ، بسیاری از جوانان فارغ التحصیل و حتی دانشجویان که بدنبال شغل می گردند ، به سوی تبلیغات واهی اینگونه شرکت های بازاریابی کشیده می شوند.

افرادی که عضو این شرکت های می شوند به تبلیغاتی و وعده هایی برمی خوردند  که همانند همان گلدکوئیست و گلدماین و… آنها را به آینده ای واهی می کشاند و مجبورند اعضایی جدید بیاورند تا سودی نصیب شان بشود.

“نحوه کار این شرکت ها به این صورت است که هر شخصی با ورود به این شرکت ها باید سه زیر مجموعه به دنبال خود وارد سیستم کند و سپس هر کدام از  آن سه نفر نیز همین روال را ادامه دهند  و هر کدام از این سرگروه ها پورسانتی از خرید و فروش زیرمجموعه های خود را دریافت می کنند به گونه ای که مسئولان این شرکتها می گویند یک فرد پس از دو سال فعالیت در این شرکت ها در آمد میلیونی کسب کرده و دیگر نیازی به کار کردن ندارد.”

یکی از افرادی که در جلسات آموزشی این شرکت ها حضور پیدا نموده بود ، به خبرنگار ما گفت: وعده های زیبا و نقشه راه بسیار جالب این شرکت ها همه را جلب خودش میکند ولی نکته ای جالب که باعث شد جذب این شرکت ها نشوم ، مدرسی بود که حتی پول یک دست لباس شیک را نداشت که وقتی برای تدریس دوره ها می آید بپوشد.

فردی که عضو این شرکت شده بود میگفت ما فقط باید فرد به این گروه جذب نمائیم و حتی محصولات عرضه شده در این شرکت ها که معلوم نیست از کجا می آید و حتی برند هم نیستند را حق فروش نداریم.

مقام معظم رهبری حلال بودن بازاریابی شبکه ای را منوط به تصویب قانون آن توسط مجلس و شورای نگهبان نموده اند. این در حالی است که بارها یادآور شده ایم که آنچه از آن به عنوان قانون بازاریابی شبکه ای یاد میشود، تنها یک آئین نامه داخلی و مربوط به وزارت صنعت و معدن می باشد و ارتباطی با مجلس یا شورای نگهبان ندارد. در اینباره جهت اطمینان میتوانید از سایت مجلس، استعلام نمائید.

نکته دیگر آن است که مقام معظم رهبری، صراحتاً می فرمایند که اگر چنین فعالیت هایی توسط مجلس و شورای نگهبان به تصویب و تایید نرسیده است، حرام میباشد.

فتوای مراجع دیگر نیز در خصوص فعالیت در چنین شرکت هایی بدین شرح است:

آیت الله بهجت: جایز نیست و حرام است.

آیت الله فاضل لنکرانی: حکم قمار را دارد و حرام است.

آیت الله اردبیلی: عمل شبهه ناک است و اجتناب شود.

آیت الله وحید خراسانی: جایز نیست و حرام است.

آیت الله نوری همدانی: جایز نیست و غیر قانونی است.

آیت الله سیستانی: جایز نیست و تصرف در پول آن حرام است.

آیت الله شبیری زنجانی: جایز نیست و حرام است.

آیت الله صافی گلپایگانی: اشکال دارد و حرام است.

آیت الله مکارم شیرازی: حرام است زیرا: اصل معامله باطل است و جنس معامله شده آن مقدار ارزش ندارد

 

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 1

کل نظرات :1

  • امینی

    تاریخ : ۶ - مهر - ۱۳۹۴

    درمورد این شرکتها هرچی گفتی چرت گفتی.بی اطلاع حرف زذی.جرات داری وراس میگی این کامنت تاییدکن


    پاسخ

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد