کد خبر: 59322

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۶/۳۰ - ۱۳:۱۷

مردم لبنیات سنتی استفاده نکنید!

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: در حوزه لبنیات خوشبختانه جایگاه خوبی داریم و همیشه تاکید کرده ایم که مردم لبنیات سنتی را جایگزین لبنیات پاستوریزه نکنند چرا که نظارت‌ها به خوبی بر لبنیات پاستوریزه انجام می‌شود. به گزارش  املشما به نقل از فارس، رسول دیناروند با بیان اینکه محصولات لبنی سنتی مورد تایید نیست […]

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: در حوزه لبنیات خوشبختانه جایگاه خوبی داریم و همیشه تاکید کرده ایم که مردم لبنیات سنتی را جایگزین لبنیات پاستوریزه نکنند چرا که نظارت‌ها به خوبی بر لبنیات پاستوریزه انجام می‌شود.

لبنیاتبه گزارش  املشما به نقل از فارس، رسول دیناروند با بیان اینکه محصولات لبنی سنتی مورد تایید نیست اظهار داشت: مردم این محصولات را جایگزین لبنیات پاستوریزه نکنند.

وی گفت: در حوزه لبنیات خوشبختانه جایگاه خوبی داریم و همیشه تاکید کرده ایم که مردم لبنیات سنتی را جایگزین لبنیات پاستوریزه نکنند و نمی توانیم به مردم اطمینان دهیم که لبنیات فله‌ای یا سنتی را مصرف کنند.

دیناروند افزود: در مورد شیر مطلقا و به هیچ عنوان نباید مردم شیر فله‌ای مصرف کنند و در مورد پنیر و ماست نیز باید به حداقل برسد و مردم باید تا جایی که می‌توانند محصولات پاستوریزه مصرف کنند.

معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: عمده نیازهای مردم باید از صنعت پاستوریزه مورد اعتماد که تحت نظارت است، تامین شود.

کاهش واردات دارو در سال ۹۳

وی در ادامه گفت: واردات داروهای خارجی در صورت داشتن نمونه تولید داخلی محدود می شود.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: سامانه جامع سازمان غذا و دارو در حال راه اندازی است که مردم می‌توانند به طور مستقیم در جریان سلامت محصولات سلامت محور از جمله محصولات غذایی، آرایشی و بهداشتی قرار بگیرند.

دیناروند با بیان اینکه واردات دارو در سال ۹۲ حدودا یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون دلار بوده است اظهار داشت: این رقم با کاهش ۳۵۰ میلیون دلاری در سال ۹۳ به کمتر از یک میلیارد دلار رسیده است.

وی گفت: این کاهش عمدتا مربوط به جلوگیری از واردات داروهای مشابه تولید داخل بوده است.

رئیس سازمان غذا و دارو افزود: سیاست سازمان غذا و دارو کماکان کاهش واردات داروهای مشابه تولید داخل است.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد