کد خبر: 59178

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۶/۲۷ - ۲۲:۴۹

ندیمی: افزایش قیمت ارز در چند روز اخیر غیر طبیعی به نظر می رسد

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس گفت: افزایش و نوسانات قیمت های ارز در چند روزهای اخیر غیر طبیعی به نظر می رسد. به گزارش املش ما ابوذر ندیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی دانا در خصوص نوسانات قیمت ارز در چند روز اخیر در بازار گفت: موضوع ارز […]

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس گفت: افزایش و نوسانات قیمت های ارز در چند روزهای اخیر غیر طبیعی به نظر می رسد.

ندیمیبه گزارش املش ما ابوذر ندیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی دانا در خصوص نوسانات قیمت ارز در چند روز اخیر در بازار گفت: موضوع ارز ازلحاظ سیاستهای اقتصادی باید بگونه ای مدیریت شود که گرانی آن موجب فشار به مردم نشده و از طرفی ارزانی آن نیز کسری بودجه در دولت به همراه نداشته باشد.

وی در خصوص علل افزایش نرخ ارز گفت: یکی از علت های افزایش نرخ ارز کاهش میزان ورود ارز به کشور بوده که آن هم بخاطر کاهش قیمت نفت است. همچنین افزایش تقاضا برای ارز در بازار زیادتر شده که منجر به افزایش قیمت آن شده است.

عضو کمیسون اقتصادی  مجلس در خصوص وظایف دولت در کاهش قیمت ارز گفت: دولت باید جلوی قاچاق کالا را بگیرد چراکه کنترل قاچاق باعث می شود تقاضای ارز کاهش پیدا ند. از سوی دیگر دولت باید به تقاضاهای مشروع  که برای ارز می شود پاسخ سریعتری بدهد تا تامین ارز به موقع صورت گرفته و بازار دچار التهاب نشود.

ندمی ادامه داد: عوامل توزیع از جمله صرافی ها نیز تاثیر بسیاری بر نوسانات ارز دارند که باید کنترل بیشتری بر روی آنها  شود. این در حالی است که افزایش و نوسانات قیمت ارز در روزهای اخیر غیر طبیعی به نظر می رسد.

نماینده مردم در مجلس در پایان گفت: دولت مبنای عرضه را بر اساس مباحث مربوط به حوزه ارز هنوز اعلام نکرده و نرخ رسمی رایج است. اینکه دولت میل به افزایش قیمت ارز را دارد من منکر آن نمی شوم اما تاکنون قیمت محاسباتی پایه را عوض نکرده است.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد