کد خبر: 59173

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۶/۲۷ - ۲۲:۴۲

امام جمعه کلاچای:فرهنگ ازدواج آسان باید درجامعه نهادینه شود

امام جمعه کلاچای بر لزوم توسعه ، ترویج و نهادینه شدن فرهنگ ازدواج آسان در جامعه تاکید کرد و گفت : این مهم، بر قوام و پایداری نهاد خانواده می افزاید. به گزارش املش ما حجت الاسلام محمدحسن لطیفی در خطبه های نماز جمعه این شهر با گرامیداشت سالروز ازدواج امام علی (ع) و حضرت […]

امام جمعه کلاچای بر لزوم توسعه ، ترویج و نهادینه شدن فرهنگ ازدواج آسان در جامعه تاکید کرد و گفت : این مهم، بر قوام و پایداری نهاد خانواده می افزاید.

امام جمعه کلاچایبه گزارش املش ما حجت الاسلام محمدحسن لطیفی در خطبه های نماز جمعه این شهر با گرامیداشت سالروز ازدواج امام علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) با تاکید بر این مطلب که همه ما باید از زندگانی آن بزرگواران درس بگیریم، اظهار کرد: در صورت تأسی از زندگی ائمه ، می توانیم زندگی با ثبات و پایداری داشته باشیم .

وی به چالش ها و آسیب های اجتماعی در جامعه اشاره کرد و با بیان اینکه اگر نتوانیم شرایط ازدواج را برای جوانان تسهیل کنیم آسیب پذیر خواهیم بود، افزود: باید به دنبال ریشه یابی و درمان آسیب های اجتماعی باشیم و غفلت در این زمینه، عواقب جبران ناپذیری را به دنبال خواهد شد.

حجت الاسلام لطیفی رسالت خانواده ها را در این زمینه برجسته خواند و تصریح کرد: باید خانواده ها در امر ازدواج، سختگیری را کنار بگذارند و از همه توان خود برای شکل گیری ازدواج جوانان در جامعه بهره گیرند.

وی توکل به خدا و تقویت بنیه دینی در جوانان را از جمله مباحثی ذکر کرد که می تواند جوانان را به امر ازدواج تشویق و ترغیب کند.

امام جمعه کلاچای در ادامه سخنان خود با گرامیداشت آغاز سال تحصیلی جدید، ارتباط دو سویه اولیای خانواده و مدرسه را در فراگیری بهتر علم توسط دانش آموزان بسیار مهم دانست و گفت: تعلیم و تربیت یک مقوله عام ، جامع و فراگیر است و تنها از عهده دستگاه آموزش و پرورش بر نمی آید.

حجت الاسلام لطیفی در خاتمه سخنان خود ، با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم مغفور آیت الله خزعلی گفت: ایشان از شخصیت های بارز ، برجسته و مورد اعتماد و وثوق امام و رهبری بود و نظام اسلامی هیچگاه خدمات او را در راه دفاع از دین، نظام و اسلام فراموش نخواهد کرد./ایرنا

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد