کد خبر: 59170

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۶/۲۷ - ۲۲:۲۱

امام جمعه آستانه:سپاه نقش تعیین‌کننده‌ای در موازنه قدرت در منطقه دارد

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه سپاه پاسداران مهمترین عامل حفظ و ثبات انقلاب اسلامی است گفت: سپاه نقش تعیین‌کننده‌ای در موازنه قدرت در منطقه دارد. به گزارش املش ما به نقل از آستان خبر حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد ساجدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه آستانه‌اشرفیه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، عزت و سربلندی امروز کشور را […]

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه سپاه پاسداران مهمترین عامل حفظ و ثبات انقلاب اسلامی است گفت: سپاه نقش تعیین‌کننده‌ای در موازنه قدرت در منطقه دارد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد ساجدیبه گزارش املش ما به نقل از آستان خبر حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد ساجدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه آستانه‌اشرفیه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، عزت و سربلندی امروز کشور را ماحصل جان‌نثاری شهدا و رزمندگان جنگ تحمیلی دانست و اظهار کرد: دشمن همسایه با جاه‌طلبی حزب بعث و حمایت تعداد زیادی از کشورهای دنیا به سرکردگی امریکا در فکر تجزیه خوزستان از ایران اسلامی بود که حضور پرشور اقشار مختلف مردم و رهبری مدبرانه امام خمینی (ره) باعث شد علی‌رغم خسارت‌های مادی و معنوی بسیار حتی یک وجب از خاک ایران به دست دشمن نیفتد که این موضوع در طول تاریخ ایران بی‌نظیر بود.

وی با اشاره به دیدار فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با رهبر معظم انقلاب بیان کرد: رهبر معظم انقلاب توضیحات مبسوطی را پیرامون معنای لغوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کردند و فرمودند سپاه یک‌نهاد ارزشمند و مهم برای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران است.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه سپاه پاسداران را مهم‌ترین عامل حفظ و ثبات انقلاب اسلامی به‌خصوص در اوایل انقلاب دانست و افزود: نقش بسیار پررنگ سپاه پاسداران در جنگ تحمیلی و ساماندهی سیل بسیجیان مشتاق برای حضور در جبهه‌ها برکسی پوشیده نیست.

ساجدی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌عنوان پشتوانه‌ای برای مظلومان مستضعفان جهان یاد کرد و گفت: سپاه نقش تعیین‌کننده در موازنه قدرت در منطقه دارد و اگر نقش نیروهای مستشاری سپاه در عراق، سوریه و لبنان نبود رژیم صهیونیستی و عوامل آن مانند تکفیری‌ها سرنوشت دیگری را برای کشورهای منطقه و حتی کشور ما رقم می‌زدند.

وی به تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره حفظ کرامات سپاه در اقدامات خود اشاره کرد و افزود: سپاه در تعقیب و تحقق آرمان‌های اصیل انقلاب باید نقش خود را به‌درستی ایفا کند و در مسائل سیاسی داخلی وارد مناقشات جناحی نشود و در فعالیت‌های اقتصادی و عمرانی به مرزهای آسیب‌زا و آفت‌زا نزدیک نشود.

خطیب جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به حادثه دل‌خراش مکه و کشتار تعدادی از مسلمانان تصریح کرد: متأسفانه این حادثه در ایام سالروز حادثه فجیع آل سعود در سال ۱۳۶۶ که به‌طور وحشیانه‌ای صدها نفر از حجاج را به شهادت رساندند که دولت آل سعود نه در قبال رفتار دیروز و نه در مقابل رفتار امروزشان پاسخگو نیستند.

ساجدی بابیان اینکه آل سعود تحمل برائت از مشرکان و سردادن شعارهای مرگ بر اسرائیل را به دلیل به خطر افتادن منافع اربابانش ندارد اظهار کرد: کشوری که تنها چند روز میزبان میلیون‌ها زائر خانه خداست آیا این‌گونه باید تدبیر و تأمین امنیت زائران را کند؛ حداقل انتظار می‌رفت که عربستان پاسخگوی کشورهای مسلمان برای رخ دادن چنین حادثه‌ای باشد.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه به آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس اشاره کرد و افزود: باید در راستای تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد برای خدمت به جامعه بشری توسط فرهنگیانی که دغدغه‌ای جز این را نداشته باشند گام برداریم.

وی با تأکید به کمک به نیازمندان و محرومان به‌خصوص دانش آموزان نیازمند گفت: امیدوارم همه باهم با کمک به نیازمندان، شاهد این باشیم که دانش‌آموزی به دلیل مشکلات مالی از ادامه تحصیل محروم نشود.

ساجدی با اشاره به رحلت آیت‌الله خزعلی از وی به‌عنوان یار دیرین امام و انقلاب یاد کرد و افزود: آیت‌الله خزعلی عالمی فاضل و حافظ قرآن و نهج‌البلاغه بود که در ترویج ولایت امیرالمؤمنین و تبیین واقعه غدیر همت بسیاری کرد و در کسوت فقهای شورای نگهبان خدمات ارزشمندی به انقلاب اسلامی کرد.

وی با اشاره به فرارسیدن ماه ذی‌الحجه و آداب زیارت و عبادت در این ماه تصریح کرد: طبق روایات معتبر قرائت نماز مستحبی بین نمازهای مغرب و عشا با ثواب مناسک حج حجاج بیت‌الله الحرام برابری می‌کند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با تأکید بر قرائت دعای عرفه و رعایت آداب شب و روز عرفه افزود: امام راحل از ادعیه‌ای که ائمه اطهار قرائت می‌کردند به‌عنوان قرآن صاعد یاد می‌کردند که دعای عرفه یکی از دعاهای منتسب به امام حسین (ع) است که دارای مضامین عمیق عرفانی است.

وی همچنین به جایگاه عید قربان در بین مسلمانان جهان اشاره کرد و گفت: متأسفانه اعیاد مهمی مانند عید قربان تحت‌الشعاع اعیاد ملی ما قرارگرفته‌اند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در خطبه‌های نخست نماز جمعه نیز با اذعان به اینکه رعایت حدود الهی تقوایی رقم می‌زند که انسان را از گناه بازمی‌دارد بیان کرد: احکام الهی مرزهایی حساب می‌شوند که به آن‌ها نزدیک هم نباید شد و کسی اجازه رد شدن از این مرزها را ندارد.

وی بابیان اینکه پروردگار متعال تبیین احکام الهی را به‌صورت تدریجی برای بشر مقرر فرمودند گفت: احکام و قوانین الهی باید برای اقشار مختلف مردم، به اقتضای آن‌ها به‌صورت تدریجی بیان شود.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد