کد خبر: 59139

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۶/۲۷ - ۱۸:۱۷

کلاهی که در طرح دریا، بر سر مردم لنگرود رفت؟!!!

سوال اساسی این جاست آیا شهر تازه تاسیس چاف و چمخاله از توابع شهرستان لنگرود محسوب می شود یا بصورت خودمختار اداره می شود؟ به گزارش املش ما به نقل از لنگرخبر، متن یادداشت زیر توسط یکی از شهروندان لنگرودی دوستدار چاف و چمخاله در خصوص طرح دریا ساحل چمخاله برای تحریریه لنگرخبر ارسال شد […]

سوال اساسی این جاست آیا شهر تازه تاسیس چاف و چمخاله از توابع شهرستان لنگرود محسوب می شود یا بصورت خودمختار اداره می شود؟

ساحل دریابه گزارش املش ما به نقل از لنگرخبر، متن یادداشت زیر توسط یکی از شهروندان لنگرودی دوستدار چاف و چمخاله در خصوص طرح دریا ساحل چمخاله برای تحریریه لنگرخبر ارسال شد که عینا منتشر شده است.

طرح دریای چمخاله بعنوان تنها طرح سالمسازی در نوار ۱۸ کیلومتری شهرستان لنگرود محسوب می شود.

این طرح دریا بعنوان یک نقطه گردشگری در سطح کشور معروف است و میهمانان و گردشگران از سراسر استان های کشور در ۶ ماه نخست سال برای استفاده از شنا و امکانات این طرح سرازیر می شود.

اما نکته تاسف بار برای مردم مظلوم شهرستان لنگرود دریافت ورودی توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر چاف و چمخاله به ازای هر خودرو بومی ۲ هزار تومان می باشد که باعث نارضایتی شدید در بین شهروندان لنگرودی شده است.

این پارادوکس زمانی هویدا می شود که شهرداری و شورای اسلامی شهر نمونه گردشگری و عروس استان گیلان یعنی لاهیجان از دریافت وردودی از خودروهای بومی در منطقه گردشگری بام سیز و طرح سالمسازی دریای نیلوفر در سحرخیزمحله این شهرستان جهت نشاط عمومی و رفاه شهروندان خودداری کرده است.

سوال اساسی اینجاست آیا شهر تازه تاسیس چاف و چمخاله از توابع شهرستان لنگرود محسوب می شود یا بصورت خودمختار اداره می شود؟

شهردار جوان و تازه نفس چاف و چمخاله که با ایجاد اتاق فکر در این شهرداری سعی در متفاوت نشان دادن خود را داشت باید بداند که با اقدامات آنی و سطحی نمیتواند ره صد ساله را یک شبه برود بلکه اقدامات سنجیده و مطلوب شهرهای دیگر باید سرمشق ایشان باشد.

بحث دریافت ورودی در طرح سالمسازی دریای چمخاله از شهروندان لنگرودی بحث کوچکی نیست که بخواهیم ساده از آن عبور کنیم.

در تمام شهرستان های شمالی کشور شهرداری ها به عنوان یک نهاد خدماتی-عمرانی-اجتماعی و فرهنگی در نشاط عمومی در بین شهروندان نقش کلیدی و راهبردی را دارند امام شهرداری و رضا همام ذاکری شهردار جوان شهر ساحلی چاف و چمخاله با دریافت ورودی از خودروهای بومی عملا این نشاط را از شهروندان لنگرودی دریغ کردند و به عنوان عامل افسردگی و نماد سرخوردگی لنگرودی ها نزد همسایه خود یعنی لاهیجان شدند!!!

اما سخن پایانی

شهردار جوان و کم تجربه چاف و چمخاله و اعضای محترم شورای شهر چاف و چمخاله این شهر از توابع شهرستان لنگرود می باشد و با تصمیم گیری های درست خود در نشاط و شادی عمومی شهروندان لنگرودی می توانید سهیم باشید.

تابستان ۱۳۹۴ به همه فراز و نشیب ها رو به پایان است و اما تابستان ۱۳۹۵ بسیار نزدیک تر از آن است که فکر کنید با استفاده درست از اتاق فکر از نارضایتی شهروندان لنگرودی بکاهیم و اجازه ندهیم اتاق فکر نمادین فقط عامل تبلیغ مجموعه مدیریت شهری چاف و چمخاله باشد!!!

نام نویسنده مقاله در تحریریه لنگرخبر محفوظ می باشد.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد