کد خبر: 59004

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۶/۱۸ - ۲۳:۰۲

بی حرمتی به شهدای گمنام ماسوله!+ تصاویر

روز جمعه ۹۳/۵/۳۱ ساعت ۵ عصر در شهرک تاریخی ماسوله بود که دو شهید گمنام بر روی دستان مردم دیار بهجت تشییع و تدفین شدند. به نقل از بهجت نیوز، فومن، شهری است که نیاز به معرفی ندارد. فومنی‌ها طی ۸ سال جوانانشان را برای دفاع از مرزهای جنوبی کشور اعزام و در طی ۲۷۰۰ […]

روز جمعه ۹۳/۵/۳۱ ساعت ۵ عصر در شهرک تاریخی ماسوله بود که دو شهید گمنام بر روی دستان مردم دیار بهجت تشییع و تدفین شدند.

به نقل از بهجت نیوز، فومن، شهری است که نیاز به معرفی ندارد. فومنی‌ها طی ۸ سال جوانانشان را برای دفاع از مرزهای جنوبی کشور اعزام و در طی ۲۷۰۰ روز مقاومت ۴۰۵ شهید تقدیم انقلاب و اسلام کردند.مردمی که همیشه آشنای شهدا بوده‌اند و همیشه مرام و معرفت و ارادت خود را به شهدا اثبات کرده‌اند و این امر را می‌توان از حضور گسترده و پرشور مردم در گلزارهای شهدای شهرستان، چه در دوران دفاع مقدس و چه پس از آن مشاهده کرد.

حال بیش از یک سال از زمان تدفین دو شهید گمنام بزرگوار در ماسوله که به حق فرمانروای قلوب ساکنین این شهرستان شده اند میگذرد اما هنوز هیچ اقدام خاصی در خصوص ساخت یادمان و نگهداری صحیح از مکان آن صورت نگرفته است.

در همان برهه از زمان اعتراضات زیادی از طرف مردم در ارتباط با ساخت جایگاه مناسب برای محل دفن این شهدا صورت گرفت که مردم با وعده اینکه این محل در آینده و پس از تکمیل طرح‌ها رونق می‌گیرد، دندان بر روی جگر گذاشتند.

شهدای گمنام فومن

تا مدت‌های زیادی برای این مزارهای بی نشان هیچ گونه اقدامی صورت نگرفت و دقیقاً شبیه بقیع بر روی هر مزار یک سنگ معمولی قرار گرفت که فضای خاک آلوده و سوت و کور و بدون روشنایی حتی یک چراغ آنجا تصویر بقیع را برای مردم زنده می‌کرد و تا مدت‌ها این تشبیه بر سر زبان‌ها بود.

با پیگیری‌های به عمل آمده توسط برخی از جوانان حزب اللهی شهر بود که شاهد اقداماتی برای تکمیل یادمان در آنجا بودیم. البته از همان روز اول هیچ کاری در خصوص خدمت رسانی انجام نگرفته و حتی مراسمات سوم، هفتم و اربعین این شهدای والامقام به صورت خودجوش و توسط هیأت‌های مذهبی شهرستان برگزار گردید.

حال اما قضیه کمی فرق کرده است ؛ انگار برخی هنوز حرمت خون شهدا را درک نکرده اند ؛ انگار که ساحت این عزیزان خفته در خاک اما بنا به فرموده قرآن مجید که میفرماید «وَ لَا تحَْسَبنََّ الَّذِینَ قُتِلُواْ فىِ سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتَا بَلْ أَحْیَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُون» البته نپندارید که شهیدان راه خدا مرده اند بلکه زنده به حیات ابدى شدند و در نزد خدا متنعم خواهند بود» دارای ارزش نمی باشد که بدین گونه چنین بی حرمتی هایی را انجام داده اند.

شهدای گمنام فومن 1

 

 

 

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 0

کل نظرات :1

 • مسعود

  تاریخ : ۲۷ - شهریور - ۱۳۹۴

  سلام یقینا نیت حضرات از انتشار این مطالب به عنوان خبر جز خیر نمی باشد.
  اما مطلبی را دلم نیامد نگویم.
  در یکی از شهرهای ورودی اصفهان رو ی شهدای گمنام را سر پوشیده کردند و مردم و مسافرین را در آنجا برای شب یا طول روز اسکان میدهند.
  معتقدند به هر دلیلی اگر مردم در اطراف این شهدا حضور پیدا کنند تاثیر لازم را شهدا بر آنان میگذارند.و در نحوه اسکان آنها در کنارقبور اصلا سخت گیری نمیکنند.
  به نظرم راست میگن .
  بهتر از اینه که کلا خالی از هرکسی باشه ومثل بعضی از نقاط استان ما که فقط فرمایشی و از اجبار گاهی مسولین در بالای سر آنها حضور پیدا میکنند و تاثیری در روحیات مسولین ندارد.
  فکر کنم منظورم را رساندم.
  از تلاش شما هم تشکر میکنم التماس دعا(مسعود شمالی از اصفهان)


  پاسخ

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد