کد خبر: 58970

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۶/۱۷ - ۱۴:۴۳

نارضایتی کشاورزان از قیمت پایین فندق

کیفیت و کمیت تولید فندق در سالجاری، بالعکس سال گذشته که تولید بدلیل سرما کاهش یافته بود افزایش چشمگیری داشته و اهالی اشکورات رودسر و ییلاقات املش  در حال برداشت این محصول می باشند. به گزارش خبرنگار املش ما ، افزایش قیمتی که در ایام نوروز سالجاری برای محصول استراتژیک منطقه که بدلیل سرمازدگی سال کشاورزی […]

کیفیت و کمیت تولید فندق در سالجاری، بالعکس سال گذشته که تولید بدلیل سرما کاهش یافته بود افزایش چشمگیری داشته و اهالی اشکورات رودسر و ییلاقات املش  در حال برداشت این محصول می باشند.

برداشت فندق9به گزارش خبرنگار املش ما ،

افزایش قیمتی که در ایام نوروز سالجاری برای محصول استراتژیک منطقه که بدلیل سرمازدگی سال کشاورزی گذشته داشته بود ، کشاورزان را امیدوار نمود در سال کشاورزی جدید با افزایش کیفیت و کمیت سود چشمگیری نصیبشان بشود.

مغز فندق در ایام نوروز ۹۴ به کیلویی ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تومان رسید و این افزایش قیمت به زندگی کشاورزان فندق کار رودسر و املش رونق تاثیر گذاری نهاد.

افزایش تولید فندق در سالجاری و مرغوبیت مغز فندق خریداران بسیاری را به سمت شهرستان رودسر و املش کشانده ولی عدم مدیریت صحیح  ، موجب کاهش قیمت این محصول استراتژیک شده است.

یکی از اهالی روستای اشکورات به خبرنگار ما گفت:انتظار داریم مسئولین چاره ای برای قیمت فندق بیندیشند و دست دلالان را کوتاه نمایند.

وی گفت: دلالان فندق را با قیمت ۸۰۰۰ تومان خریداری می نمایند و با قیمت های باورنکردنی به استانهای دیگر می فروشند.

حال باید منتظر ماند که آیا مسئولین برای کنترل قیمت این محصول استراتژیک چاره ای خواهند اندیشید.

برچسب‌ها,
ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد