کد خبر: 58958

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۶/۱۶ - ۲۳:۰۰

عقد تفاهم‌نامه با دانشگاه‌های خارجی در دستور کار دانشگاه پیام نور

رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به برنامه‌های این دانشگاه در دوره پسا تحریم گفت: عقد تفاهم‌نامه با دانشگاه‌های خارج از کشور در دستور کار دانشگاه پیام نور قرار دارد. به گزارش املش ما ، محمدعلی سرلک رئیس دانشگاه پیام نور در نشست با رؤسای استانی با اشاره به برنامه‌های دانشگاه در دوره پسا تحریم […]

رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به برنامه‌های این دانشگاه در دوره پسا تحریم گفت: عقد تفاهم‌نامه با دانشگاه‌های خارج از کشور در دستور کار دانشگاه پیام نور قرار دارد.

به گزارش املش ما ، محمدعلی سرلک رئیس دانشگاه پیام نور در نشست با رؤسای استانی با اشاره به برنامه‌های دانشگاه در دوره پسا تحریم گفت: دانشگاه آمادگی خود را برای ارائه خدمات بهتر در دوره پسا تحریم و حمایت از برنامه‌های دولت اعلام می‌کند. این دانشگاه در نظر دارد با تغییر روند آموزشی در جهت ایجاد دوره‌های مهارتی برای زنان خانه‌دار، شاغلین و ارائه خدمات مورد نیاز کشورهای منطقه گام بردارد و حرکت به سمت تعامل بیشتر با دنیا و عقد تفاهم نامه با دانشگاه‌های خارجی در دستور کار است.سرلک

وی گفت: در شرایط کاهش تعداد دانشجو در تمامی دانشگاه‌ها و موسسات عالی کشور، دانشگاه پیام نور نیز باید با بازنگری و ساماندهی مراکز و واحدها، درصدد کاهش هزینه‌ها و ارائه خدمات بهتر به دانشجویان باشد.

رئیس دانشگاه پیام‌نور با اشاره به ۴ کمیته دانشگاه برای ساماندهی امور گفت: کمیته تنوع بخشی به درآمدها و مدیریت هزینه‌ها در حال انجام امور است و دانشگاه پیام نور باید بتواند برمبنای تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی، اقتصادی که از درون مقام باشد ایجاد کند و این با تنوع بخشی به منابع درآمدی ممکن خواهد بود.

 سرلک بر استفاده از ظرفیت و مشارکت خیرین تاکید کرد و گفت: مجمع خیرین دانشگاه یار دانشگاه پیام نور راه اندازی می‌شود و تمامی رؤسای استانی باید در این زمینه پیگیری کنند تا از محل مشارکت خیرین بتوانیم خدماتی که شایسته دانشجویان این دانشگاه است به نحو مطلوبی ارائه دهیم.

وی همچنین استفاده مناسب از ساختمان‌ها و سوله‌های چند منظوره را ضروری دانست و گفت: باید ساز و کاری ایجاد شود که بتوانیم از این سوله‌های چند منظوره که تاکنون مورد استفاده قرار نگرفته در جهت درآمدزایی بیشتر بهره بریم.

رئیس دانشگاه پیام نور تبدیل دانش به ثروت را نیز یکی دیگر از منابع درآمدزای دانشگاه پیام نور عنوان کرد و گفت: با توجه به پتانسیل‌هایی که در بین اعضای هیئت علمی و دانشجویان مشاهده شده است، این دانشگاه می‌تواند با ارائه خدمات مورد نیاز صنعت، بسترهای درآمدزایی بیشتری را فراهم سازد.

وی به مرکز مطالعات حقوقی و مرکز مطالعات مدیریت دانشگاه اشاره کرد و گفت: این دو مرکز از دیرباز دارای ردیف بودجه بوده‌اند و ظرفیت‌هایی هستند که تابحال مورد استفاده قرار نگرفته و رؤسای استانی می‌توانند برای فعال سازی این مراکز پیشنهادات لازم را ارائه دهند.

 سرلک راه اندازی پژوهشکده‌ها و از جمله پژوهشکده زبان فارسی و … را نیز دیگر راه‌های درآمدزایی دانشگاه عنوان کرد و اظهار داشت: اعضای هیئت علمی دانشگاه می‌توانند با ارائه منابع کمک درسی و نمونه سوالات مورد نیاز در زمینه درآمدزایی بیشتر اهتمام ورزند.

وی صرفه‌جویی  را از جمله مهم‌ترین مسائلی دانست که باید در دستور کار قرار گیرد و افزود: یکی از چالش‌هایی که هم‌اکنون دانشگاه با آن روبه روست، هزینه حق التدریس مدرسان مدعو این دانشگاه است که می‌توان با جایگزین کردن سیستم‌های آموزشی و الکترونیکی این مشکل را مرتفع کرد و یا از اعضای هیئت علمی دانشگاه بهره بیشتری ببریم.

رئیس دانشگاه پیام نور به کمیته بهبود فرایندها و ساماندهی اشاره کرد و گفت: دانشگاه به طور جدی به دنبال تفویض اختیار بسیاری از امور به استانهاست و امید است مشکلات موجود با استفاده از سیستم مجازی و اعتماد به مجموعه دانشگاه مرتفع شود.

وی جلب رضایت دانشجویان را اصلی‌ترین هدف عنوان کرد و گفت: مبنای ارزشیابی عملکرد روسای مراکز و واحدهای دانشگاه، رضایت دانشجویان است و تمامی رؤسای استانی و مراکز و واحدها باید به این مهم توجه ویژه داشته باشند.

رئیس دانشگاه پیام نور ساماندهی و رفع مشکلات نیروی انسانی اعم از علمی و اداری را یکی دیگر از اهداف خود برشمرد و گفت: در جلسات اخیر هیئت امنا و کمیسیون دائمی مربوطه این موضوع با جدیت دنبال خواهد شد.

سرلک با اشاره به تفاهم‌نامه دانشگاه پیام نور با بانک صادرات گفت: با این تفاهم نامه تسهیلاتی برای دانشجویان نیازمند برای دریافت وام و همچنین کار دانشجویی درنظر گرفته می‌شود.

وی با اشاره به دیگر برنامه‌های مهم دانشگاه گفت: تشکیل مجمع خیرین دانشگاه یار، راه اندازی ستاد مهر برای استقبال از دانشجویان به ویژه دانشجویان جدید الورود، توجه ویژه به برنامه‌های فرهنگی که تاکنون دانشگاه در این عرصه به موفقیت های چشمگیری نائل آمده و افزایش کرسی‌های آزاداندیشی از دیگر برنامه‌های این دانشگاه است./تسنیم

ارسال دیدگاه

کسب درآمد