کد خبر: 58902

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۶/۱۰ - ۱۶:۱۵

طی امضا تفاهم نامه ای؛چابکسر در مسیر آموزش مهارت قرار گرفت

صبح امروز تفاهم نامه ای بمنظور توسعه آموزش های فنی و حرفه ای در روستاهای بخش چابکسر امضا گردید. رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان رودسر در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه با بخشدار چابکسر به خبرنگار املش ما گفت: بدون تردید فراهم نمودن زمینه های ایجاد اشتغال در روستاها می تواند نقش […]

صبح امروز تفاهم نامه ای بمنظور توسعه آموزش های فنی و حرفه ای در روستاهای بخش چابکسر امضا گردید.

هادی یوسفی رمضانخواهرییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان رودسر در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه با بخشدار چابکسر به خبرنگار املش ما گفت: بدون تردید فراهم نمودن زمینه های ایجاد اشتغال در روستاها می تواند نقش بسزایی دز کاهش مهاجرت روستاییان به شهر، کاهش آسیب های اجتماعی، کمک به تولید و ارتقا در سطح زندگی و حفظ امنیت اجتماعی کشور داشته باشد .

هادی یوسفی افزود: ایجاد اشتغال در روستاها زمینه های لازم را برای افزایش تولیدات اعم از کشاورزی، صنایع دستی و… و در نهایت بالا بردن سهم روستا در رونق اقتصاد ملی و توسعه پایدار فراهم آورد.

وی تصریح کرد: ورود آموزش های فنی و حرفه ای در عرصه های مختلف مردم روستا و توانمند سازی آنان برای یک مهارت و تولیدات حرف وابسته و مورد نیاز از اهمیت بالایی برخوردار است و بر همین اساس در راستای طرح نیازسنجی روستایی در سال ۹۴ بمنظور فراهم آوردن زمینه های بهره برداری از ظرفیت های بالقوه و بالفعل موجود در مناطق روستایی و رعایت اصل برابری در توزیع ظرفیت های آموزشی همچنین استفاده از امکانات و توانمندی های موجود در اداره فنی و حرفه ای شهرستان رودسر تفاهنمامه ای فی ما بین مرکز آموزش فنی و حرفه ای امام خمینی ره شهرستان رودسر، حسین رمضانخواه بخشدار چابکسر و همچنین عباس یوسفی دهیار قاسم آباد سفلی منعقد گردید.

یوسفی هدف از این طرح را توسعه آموزش های فنی و حرفه ای معطوف به اشتغال در مناطق روستایی _ افزایش بهره وری نیروی کار روستایی و تولید فراورده های کشاورزی _ صنایع دستی روستایی _ استفاده از ظرفیت های آموزشی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان و بخشداری چابکسر _ ایجاد فرصت های شغلی مناسب و کم نمودن حجم بیکاری برای جوانان ساکن در روستاها و جلوگیری از مهاجرت و مشاغل کاذب دانست.

این مقام مسئول نهادینه کردن جایگاه آموزش فنی و حرفه ای در نظام شغلی روستایی _ آشنایی جامعه روستایی با تنوع تولیدات کشاورزی _ صنایع دستی و گردشگری و تلاش در جهت شکوفایی و احیا آنان از طریق ارایه آموزش به نسل جوان را از دیگر اهداف این تفاهم نامه و طرح نیازسنجی روستایی اعلام کرد.

وی گفت ما با شعار هر روستایی یک مهارت و هر مهارت یک شغل می توانیم فرصت ها را از دست ندهیم و تلاش کنیم تا به موفقیت در زمینه رفع معضل بیکاری دست یابیم.

تفاهم نامه بخشداری چابکسر و فنی حرفه ای1 تفاهم نامه بخشداری چابکسر و فنی حرفه ای

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد